Sklep na WooCommerce – sprawdź wtyczki, które mogą się przydać

Autor:

   |

Zanim zbudujemy swój sklep internetowy, musimy określić, na jakiej platformie go postawimy. Wybór nie jest łatwy, ponieważ jest wiele opcji, które warto wziąć pod uwagę. Może się okazać, że czynnikiem decydującym będzie ostateczny rozmiar naszego sklepu. WoooCmerce jest idealnym wariantem, jeśli planujemy zbudować sklep średniej wielkości lub mniejszy. Jeśli planujemy sprzedaż do 3 tysięcy produktów, taka platforma będzie w sam raz.

Jakie wybrać wtyczki do WooCommerce?

Połączenie WordPressa i WooCommerce to jeszcze nie pełnia szczęścia. Sklep stanie się naprawdę funkcjonalny, gdy zdecydujemy się zaopatrzyć go w niezbędne wtyczki. Warto więc wiedzieć, jakie pluginy będą najlepiej spisywać się w naszym konkretnym przypadku. Do wyboru są wtyczki które będziemy mogli dodać za darmo, jak i te, za które trzeba będzie zapłacić. Nie da się niestety obejść bez płatnych pluginów. To bowiem dzięki nim sklep internetowy staje się profesjonalny.

Przede wszystkim WooCommerce

Jeśli już zainstalujemy WordPressa, następną czynnością, jaką musimy wykonać, jest zainstalowanie wtyczki WooCommerce, byśmy mogli w ogóle ruszyć z budową sklepu. Dzięki niej sprzedaż naszych artykułów online staje się możliwa.

All-in-One WP Migration

All-in-One Wp Migration to plugin, który pozwala na zrobienie kopii zapasowej sklepu, a także na migrację serwisu. Wtyczka ta jest prosta, skuteczna i naprawdę potrzebna.

UpdraftPlus WordPress Backup Plugin

Inną wtyczką, która umożliwia wykonywanie kopii zapasowych i to w regularnych odstępach czasu, jest UpdraftPlus WordPress Backup Plugin. Dzięki niej możemy planować, kiedy najchętniej chcielibyśmy zapisywać kopię zapasową na serwerze.

Antispam Bee!

Jeśli nie chcemy prowadzić tradycyjnego sklepu, a taki, który udostępnia treści w zakładce blog, czy o nas, to warto wziąć pod uwagę wtyczkę Antispam Bee! Dzięki niej nie będziemy musieli martwić się o nadmiar spamu w komentarzach. Korzystając z WordPressa i włączając możliwość dodawania komentarzy, prędzej czy później możemy spotkać się z tym, że internauci zaczynają spamować. Wtyczka ta jest niezwykle skuteczna, dlatego też warto ją dodać.

Birds Custom Login

Jeśli stawiamy sklep na platformie WooCommerce, bądź na innej, musimy pamiętać o tym, by umożliwić klientom założenie konta i skorzystanie z opcji logowania. Za pomocą Birds Custom Login będziemy mogli zaprezentować na stronie naszego sklepu indywidualnie dopasowaną zakładkę z możliwością rejestracji i logowania. Z pewnością nasi klienci będą mile zaskoczeni, widząc nowy wygląd strony logowania, która nie przypomina tej, jaką oferuje WordPress.

Flexible Checkout Fields

Mając sklep na platformie WooCommerce, warto wziąć pod uwagę plugin Flexible Checkout Fields. Dzięki tej wtyczce będziemy mogli komfortowo zarządzać polami zamówienia na platformie WooCommerce. Wtyczka udostępnia nam takie funkcjonalności, jak zmiana kolejności pól, możliwość dodania etykiet, czy dodatkowych pól, na przykład dotyczących uwag do zamówienia, czy pole, w którym prosimy klienta o podanie danych do faktury. Do wyboru jest wersja darmowa i płatna. Najlepiej skorzystać z pełniejszej płatnej.

Flexible Product Fields

Jeśli zależy nam na tym, by stworzyć dodatkowe grupy pól, które pojawia się w zakładce określonego produktu, warto dodać wtyczkę Flexible Product Fields. Zatem dzięki niej możemy spersonalizować produkty, które proponujemy. Za pomocą takiej wtyczki pełniej uda nam się opisać produkt, czyniąc go bardziej atrakcyjnym dla kupującego. Korzystając z tego pluginu, możemy ustawić maksymalną liczbę znaków, którą da się wprowadzić w takim polu. Wtyczka ta jest dostępna za darmo oraz za opłatą. W tym przypadku płatna wersja nie jest potrzebna.

Flexible Shipping

Korzystając z WooCommerce, można pokusić się o dodanie wtyczki Flexible Shipping. Dzięki niej możemy dostosować sposoby wysyłki zamawianych produktów na stronie naszego sklepu. Możemy również skonfigurować wiele informacji, które będą dotyczyć na przykład wagi towaru, czy kwoty zamówienia. Za pomocą tego pluginu można przypisać poszczególne koszty wysyłki do skonfigurowanych informacji. Możemy też utworzyć darmową przesyłkę, która jest dostępna od wybranej przez nas kwoty zamówienia.

kk Star Ratings

Wtyczka kk Star Ratings przydaje się, jeśli zależy nam na tym, by pod produktem lub zamieszczonym postem można było dodać ocenę. Wystawiane noty wyświetlają się w wynikach wyszukiwania jako gwiazdki.

Loco Translate

Korzystając z wtyczki WooCommerce może się zdarzyć, że niektóre elementy nie będą dostępne z polskim tłumaczeniem. By nie narażać się na takie sytuacje, najlepiej dodać plugin Loco Translate. Dzięki tej wtyczce można szybko i bez wysiłku przetłumaczyć szablony i pluginy. Możemy liczyć na to, że za jej pomocą uda się przetłumaczyć 90 procent elementów. Pozostałe 10 procent uda się przełożyć po edytowaniu kodu.

Product Import Export Plugin For WooCommerce – importowanie artykułów

Import Export Plugin For WooCommerce przydaje się podczas importowania i eksportowania artykułów ze strony sklepu na WooCommerce. Warto z niej korzystać, jeśli zaistnieje potrzeba przeniesienia artykuły na inny sklep i vice versa. Za pomocą tej wtyczki można przenieść wszystkie informacje o produkcie, a więc nie tylko same artykuły i opisy, ale też zdjęcia. Jest to szczególnie przydatne, gdy chcemy przenieść dużą liczbę artykułów. By skorzystać z tego pluginu, trzeba wykupić licencję, która kosztuje 69 dolarów za jedną stronę.

Redirection

Jeśli mamy sklep na WooCommerce, przydatną wtyczką może być Redirection, która umożliwia dokonanie przekierowania 301. Z pewnością wtyczka ta przyda się nie jeden raz, więc warto ją dodać.

Under Construction

Jeśli tworzymy sklep bezpośrednio na serwerze, warto wtedy skorzystać z wtyczki Under Construction. Wtedy informacje znajdujące się na stronie sklepu będą widoczne wyłącznie dla zalogowanego admina. Warto pamiętać o tym, że najlepszy użytek z tej wtyczki będzie wtedy gdy dopiero stawiamy sklep w sieci. Natomiast gdy sklep już działa i jest zaindeksowany, taka wtyczka może jedynie zaszkodzić – klienci mogą mieć problem ze znalezieniem naszego sklepu w wyszukiwarce.

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej