Rozwijająca się firma, która rozszerza swoją działalność i zwiększa wolumen zasobów cyfrowych, musi zapewnić sobie stabilną i wydajną infrastrukturę informatyczną, której tradycyjny hosting nie może zapewnić. W tym celu warto wykorzystać usługę serwera dedykowanego.
Czym są serwery dedykowane?
Małe firmy, które dopiero rozpoczynają swoją działalność, z początku zadowolą się popularną usługą serwera współdzielonego, w ramach którego dostawca oprogramowania udostępnia infrastrukturę IT setkom użytkowników. Z czasem jednak potrzeby firmy zwiększają się, co może wpłynąć na potrzebę zainwestowania w nieco bardziej rozszerzone środowisko, które nie tylko będzie wydajniejsze, ale przede wszystkim zagwarantuje pełną autonomię w zakresie konfiguracji i instalacji różnych aplikacji. Tak właśnie działa serwer do backupu.
Serwery dedykowane ułatwiają skalowanie działalności, poprzez dostarczenie najbardziej wydajnych komponentów serwera i pełną swobodę działania, która uzależniona jest tylko i wyłącznie od potrzeb klienta. To, co istotne to szeroki wybór serwerów dedykowanych, które pod kątem funkcjonalności mogą być w pełni dopasowane do różnych segmentów klienta – zarówno tego biznesowego, jak i prywatnego.
Dla kogo usługa serwera dedykowanego będzie najlepsza?
Serwery dedykowane służą swoim potencjałem bardzo szerokiemu gronu użytkowników. Przede wszystkim klienci biznesowi, którzy mają do wyboru aż cztery warianty serwerów dedykowanych, zapewniających stosowną wydajność, autonomiczność operacji wykonywanych w ramach zasobów sieciowych oraz bezpieczeństwo. Każda firma, która planuje rychły rozwój swoich procesów, powinna zdać sobie sprawę z tego, że solidne rozwiązanie, jakim jest serwer współdzielony, może z czasem okazać się niewystarczające. W prawdzie taki serwer świetnie sprawdza się w przypadku jednej strony o stosunkowo niskim ruchu.
Jeśli jednak zauważamy spory skok ruchu na naszej witrynie, wydajność usług może być sporym utrudnieniem. Co ciekawe, taki spadek wydajności będzie równie zauważalny, gdy inny użytkownik w ramach serwera współdzielonego rozwinie się i dalej będzie korzystać z tej samej usługi. Aby więc zabezpieczyć swoje własne interesy, inwestycja w serwer dedykowany będzie strzałem w dziesiątkę.
OVH Cloud w ramach swojej oferty serwerów do backupu i serwerów dedykowanych posiada też propozycję dla wyspecjalizowanych grup użytkowników. Mowa tu o serwerach dedykowanych Storage oraz Game. Pierwszy wariant został zaprojektowany specjalnie z myślą o rozproszonym gromadzeniu kopii zapasowych, co znacznie zwiększy bezpieczeństwo zasobów cyfrowych. Serwer dedykowany Game to z kolei serwer stworzony z myślą o osobach pracujących na co dzień z platformami streamingowymi.
Korzyści wynikające z wyboru serwera dedykowanego
Dlaczego warto postawić na serwery dedykowane? Przede wszystkim jest to stabilność infrastruktury IT naszej firmy i pewność, że jakiekolwiek niezależne od nas zmiany nie wpłyną na prawidłowość działania wszelkich oferowanych przez nas procesów.
Serwer dedykowany zapewnia całkowitą niezależność i pełnię możliwości konfiguracji i instalowania dowolnych aplikacji i komponentów, które są nam niezbędne do dostarczania najlepszej jakości usług. Inwestycja w serwer bare metal może z początku wydawać się kosztowna, jednak potencjalne utracone przychody wynikające z trwania w serwerze współdzielonym mogą być znacznie wyższe.