Przetwarzanie mowy na tekst dostępne już w WordPressie

Autor:

   |

WordPress i funkcja głosowego przetwarzania mowy na tekst, tworzą niezwykle dobrany ”technologiczny duet”. Dzięki niemu możliwe jest dyktowanie tekstu. Jednakże omawiana dogodność szczyci się swoją obecnością od dłuższego czasu w innych produktach i systemach. Są to rozwiązania programistyczne, które ułatwiają co najważniejsze, umilają nam codzienne życie.

WP ramię w ramię z syntezatorem głosu

CMS WordPress jako jeden z najpopularniejszych systemów zarządzania treścią, co najmniej od wersji piątej wspiera i umożliwia edytowanie contentu tekstowego poprzez podyktowanie tekstu na głos. Technologia ta jest podobna do funkcjonalności używanej codzienne pod systemem Android, zarówno w asystencie Google, jak i podczas pisania na klawiaturze ekranowej telefonu (przetwarzanie głosu na tekst). Sama usługa jest również dostępna w zintegrowanych sieciowych aplikacjach od firmy Google, w usłudze o nazwie ”Dokumenty Google”. Możemy ją odnaleźć dodatkowo pod w systemie Windows. Przykładowo w najnowszym wydaniu pakietu biurowego MS Office. Podobnie bywa i w przypadku systemu Android.

Trzeba przyznać szczerze, że oferowana funkcja w WordPressie działka całkiem przyzwoicie. Natomiast jak każda technologia ma i może posiadać niedoskonałości natury technicznej. Zresztą powinno być to oczywiste dla każdej osoby korzystającej regularnie na co dzień z nowych technologii.

Gdzie szukać? – drobna wskazówka

Opcja ta jest zaszyta w kokpicie Administracyjnym z poziomu edytora blokowego dot. edycji treści przeznaczonej dla internetowej witryny.

Nie znajdziemy jej w klasycznym edytorze tekstu w naszym panelu kontrolnym WordPress’a.

UWAGA: Każdy użytkownik WP może mieć bardziej albo mniej indywidualnie skonfigurowany kokpit roboczy, a w nim: wygląd ogólny, układ menu, zainstalowane wtyczki, użyte szablony pasek najczęściej wykorzystywanych narzędzi (z ang.: tools) itp. na swoim koncie. Dlatego też nie została tutaj przedstawiona kompletna instrukcja.

Warto wspomnieć, że użyteczność owego narzędzia potwierdza coraz większa liczba jego użytkowników. Narzędzia mogącego znacząco przyśpieszyć samą edycję na naszej stronie www.

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej