Koszty rozpoczęcia strony na WordPress

Autor:

   |

Istnieją dwie główne wersje WordPressa: WordPress.com oraz WordPress.org. Pierwsza z nich to darmowa wersja platformy. Chociaż nie jest to zła opcja i działa dobrze, nie oferuje wszystkich możliwości i funkcji, które możemy znaleźć w WordPress.org, platformie do pobrania, która jest instalowana w domenie własnej.

Ograniczenia WordPress.com w tworzeniu profesjonalnej strony internetowej czy bloga są oczywiste, dlatego zazwyczaj zaleca się korzystanie z WordPress.org. Kiedy już będziemy w 100% pewni, że najlepszą opcją jest rozpoczęcie pracy z WordPress.org, jednym z najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę są koszty początkowe, które muszą zostać pokryte.

Tworzenie własnej strony lub bloga z WordPress.org jest o wiele bardziej przystępne niż wynajęcie programisty lub projektanta, który może wykonać dobrą robotę, ale zawsze istnieje ryzyko, że wynik końcowy nie przypadnie nam do gustu i że będzie to bardzo drogie. Nawet jeśli nie wiesz nic o programowaniu lub projektowaniu stron internetowych, możesz użyć WordPressa do zrobienia tego krok po kroku.

Koszty początkowe:

Domena

Domena jest jednym z dwóch podstawowych wymagań do rozpoczęcia strony internetowej. Co to jest domena? Odnosi się ona do unikalnego adresu internetowego, który nadaje tożsamość witrynie w sieci i pozwala jej mieć nazwę, tak aby użytkownicy mogli wpisać ją do paska adresu swojej przeglądarki i uzyskać dostęp do wszystkich dostępnych informacji. Każda strona lub blog potrzebuje nazwy domeny. Domeny są dostępne i można je kupić w ciągu kilku minut. Koszt domeny będzie zależał od rozszerzenia, choć zazwyczaj waha się między 30 a 100 złotych rocznie.

Hosting

Drugim niezbędnym elementem jest konto hostingowe. Dzięki serwerowi internetowemu możemy przechowywać w sieci wszystkie pliki, dokumenty i informacje, które składają się na nasz blog lub stronę WordPress. Bez hostingu, informacje i pliki są tylko lokalne, to znaczy dostępne tylko na komputerze właściciela strony. Hosting działa w połączeniu z domeną, dzięki czemu WordPress może być zainstalowany i dostępny na całym świecie, w każdej chwili, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Koszt konta hostingowego będzie w dużej mierze zależał od rodzaju wymaganej usługi. Im więcej mocy i funkcji, tym droższe to będzie. Generalnie, każdy użytkownik może zacząć od dzielonego serwera, które kosztuje około 30 – 50 złotych miesięcznie.

Podsumowanie

Jak widać, koszta założenia strony internetowej opartej na oprogramowaniu WordPress nie są duże i z pewnością rozwiązanie takie będzie zalecane w przypadku ograniczonego budżetu na działania internetowe. Obecne możliwości, jakie oferuje ten system zarządzania treścią są ogromne. Dzięki bogatemu repozytorium poradników, szablonów i wtyczek, a także graficznych kreatorów praktycznie każdy użytkownik jest w stanie uruchomić nowoczesną stronę Internetową – inwestując w to jedynie czas i drobne środki.

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej