Hosting w cyber_Folks – co warto wiedzieć, jakie są ceny i opinie?

Autor:

   |

Jakiś czas temu popularna firma Linuxpl zmieniał swoją nazwę na cyber_Folks. Na rynku działa ona już od ponad 15 lat, a swoim klientom zapewnia kompleksową ofertę, w której skład wchodzi nie tylko web hosting, a także serwery dedykowane oraz VPS, domeny, a także certyfikaty SSL. Co warto wiedzieć na temat Cyber Folks Hosting?

Początki Cyber Folks Hosting

Firma została założona 2003 roku. Jej celem było spopularyzowanie niezbyt popularnego w tamtym momencie systemu Linux, a także promowanie Wolnego oraz Otwartego Oprogramowania w naszym kraju. Od samego startu przedsiębiorstwo to było wielkim źródłem informacje o Linuxie. Nie dość, że tworzyło ono katalogi tematyczne, to także wykreowało wiele opracowań technicznych, z których mogli korzystać potencjalni użytkownicy. W 2018 roku firma została własnością spółki H88, której siedziba znajduje się w Poznaniu. Jakiś czas temu dawne Linuxpl zmieniło swoją nazwę na cyber_Folks.

Co warto wiedzieć na temat cyber_Folks?

Cyber_Folks oferuje swoim użytkownikom bardzo wiele usług. Co do niego zaliczamy?

  • Web hosting;
  • Domeny;
  • Serwery dedykowane;
  • Serwery VPS;
  • Certyfikaty SSl.

W tym momencie firma ta może pochwalić się imponującą liczbą 45 tysięcy zarejestrowanych użytkowników, którym zapewnia serwis najwyższej jakości. Wielką zaletą cyber_Folks jest to, że ich oferta przeznaczona jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i firm. Prawda jest jednak taka, że to dzięki świetnej obsłudze klienta, cyber_Folks zaufało tak wiele osób. W przypadku, gdy będziemy chcieli skontaktować się z administratorami, możemy skorzystać z infolinii, chatu live, poczty e-mail, a nawet gadu-gadu. Najważniejsze jest jednak to, że pracownicy supportu to nie zwykli konsultanci pracujący na infolinii. Najczęściej będziemy mieli do czynienia z profesjonalnym administratorami, a także osobami, które z zakresu hostingu zostały solidnie przeszkolone. Co możemy powiedzieć na temat strony internetowej cyber_Folks? Jest przejrzysta oraz schludna, jednak jej wygląd wizualny prawdopodobnie nas nie zachwyci. Wadą tej firmy jest wydajność jej serwera, która na tle konkurencji nie wypada najlepiej.

Kody rabatowe od cyber_Folks

Cyber_Folks to serwis, który przykłada ogromną wagę do promocji swojego hostingu. Systematycznie publikuje on na swojej stronie internetowej wszelkiego rodzaju kody rabatowe, dzięki którym możemy skorzystać z jego oferty w naprawdę przystępnej cenie. To właśnie dlatego spora część ludzi uważa cyber_Folks za jedną z najbardziej przystępnych cenowo firm tego typu na rynku. Jak wyglądają promocje? Może to być na przykład darmowa rejestracja domen NASK, czy też darmowe 3 miesiące korzystanie z cyber_Folks po samym przejściu na jego stronę barykady.

Hosting WordPress – co warto wiedzieć?

Hosting WordPress to najlepsze propozycja od cyber_Folks dla osób, które posiadają swoją stronę internetową zbudowaną na podstawie tego systemu. Dzięki tej usłudze jesteśmy w stanie otrzymać odpowiednie oprogramowanie LS Cache, bardzo szybkie dyski SSD NVMe, a także nowoczesną technologię REDIS 128 MB. Cyber_Folks jasno mówi, że w przypadku, gdy porównamy tę konfigurację do standardowego rozwiązania, PHP 7.2 wydajność w ich wypadku będzie około 67 razy większa. Nie możemy również nie wspomnieć, że pakiet WordPress zapewnia nam także audyt bezpieczeństwa, dzięki któremu nasze WordPress zostanie dokładnie sprawdzony, backup do 28 dni, ochronę za pomocą tak zwanej analizy żądań w locie, a także sprawdzenie podatności naszych haseł na ich potencjalne złamanie. Cały hosting jest dobrze zintegrowany z usługą Cloudfare, a jego użytkownik ma swobodny dostęp do SSH. Co więcej, zarówno WordPress, jak i pozostałe aplikacje instalowane są za pomocą niezwykle intuicyjnego instalatora, z którym poradzi sobie po prostu każdy. Niestety sytuacja wygląda nieco inaczej z panelem klienta, który nie należy do zbytnio nowoczesnych.

Hosting PretaShop – jak to wygląda?

Rozwiązanie to jest w pełni zoptymalizowany pod e-commerce. Został w nim zaimplementowany specjalny dodatek PretaShop Boost, dzięki któremu obsłużenie sporej liczby użytkowników bez zwalniania ładowania witryny, jest po prostu możliwe. Specjaliści cyber_Folks twierdzą, że dzięki zastosowaniu tej autorskiej wtyczki obsłużenie 17 razy więcej klientów w tym samym momencie nie stanowi dla hostingu żadnego problemu. Co więcej, dzięki usłudze tej otrzymujemy serwery charakteryzujące się 48-wątkowymi procesorami, a także świetne macierze, które swoje działanie opierają na dyskach SSD NVMe. W tym wypadku panel klienta wygląda znacznie lepiej, jednak jego design jest nieco charakterystyczny, także nie każdemu musi się spodobać. Nie możemy nie wspomnieć o sporej wadzie, jaką jest brak możliwości zalogowania się do drugiego panelu, jakim jest panel administratora połączony z samą stroną internetową cyber_Folks. Aby to zrobić, musimy wykorzystać odpowiedni link, jaki wysyłany jest na nasz adres e-mail.

Jak sprawują się autoinstalatory oraz kreatory stron?

Dokładnie tak samo, jak spora większość firm hostingowych i cyber_Folks oferuje swoim klientom bardzo intuicyjny autoinstalator CMS. Dzięki niemu możliwe jest przeprowadzenie instalacji samego WordPressa jedynie jednym kliknięciem. Nie możemy również nie wspomnieć o tym, że w ofercie znajduje się również bardzo interesujący Kreator Stron Pro. Pozwala on nam na łatwe oraz szybkie stworzenie, a także nieskomplikowane zarządzanie średniej wielkości sklepem internetowym. W kreatorze mamy do wyboru wiele modernistycznych szablonów, a poruszanie się po samym e-commerce jest bardzo łatwe nawet dla osób, które nie mają zbyt dużego doświadczenia.

Wydajność cyber_Folks

Wszystkie serwery, jakie swoim klientom oferuje cyber_Folks, znajdują się w Polsce. Nie możemy wybierać poszczególnych serwerów, co jest niemałą wadą. Firma twierdzi, że serwer WWW LiteSpeed z zaimplementowanym REDIS oraz LS Cache sprawi, że działanie strony będzie bardzo szybkie. Ile pamięci RAM mają serwery cyber_Folks? Od 24 do nawet 256 GB, a samych maszyn, na jakich pracuje cyber_Folks jest około 430. Czy jednak wszystko to przekłada się na rzeczywistą wydajność? Niestety nie, stabilność serwerów tej firmy nie należy do najlepszych, dlatego często możemy się rozczarować. Co więcej, prędkość samego wczytywanie stron także nie jest zatrważające, dlatego, jeśli chodzi o samą wydajność, to cyber_Folks nie wypada najlepiej.

Ile kosztuje hosting cyber_Folks?

Ceny web hostingu, jaki oferuje nam cyber_Folks są naprawdę korzystne. Bez większego problemu mieszczą się w granicach średniej rynkowej. Bardzo interesujące są roczne umowy, dzięki którym jesteśmy w stanie zakupić pakiet w bardzo dobrej cenie. Kiedy jednak zdecydujemy się na tani podstawowy pakiet, do dyspozycji będziemy mieli zaledwie 5 GB przestrzeni na dysku. W związku z tym, jeśli zamierzamy zapisywać na nim wiele dużych plików, to warto zdecydować się na większy pakiet. Aktualnie cena rocznego hostingu wynosi od około 60 złotych do 250 złotych za jeden rok. Najtańsze pakiety jednak nie zawierają takich opcji, jak migracja konta e-mail, czy strony WWW, za którą trzeba dopłacić.

 

 

1 komentarz
  1. Kasia P.
    Odpowiedz

    Super opis. Mam pytanko. Trafiłam w innej recenzji na informację, że cyberfolks ma ograniczoną szybkość dysków. Tam nie ma komentarzy, wiec pytam tu – to prawda? Bardzo to przeszkadza dla zwyklego bloga?

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej