Czym różni się serwer dedykowany od serwera VPS?

Autor:

   |

Serwer dedykowany to rozwiązanie kompleksowe, które wykorzystywane jest głównie przez najbardziej wymagających użytkowników. Osoba posiadająca taki element wyposażenia ma nad nim pełną kontrolę – nie jest to hosting współdzielony, gdzie serwerem trzeba dzielić się z innymi klientami danej firmy. Generalizując, administrator nie ma żadnych ograniczeń, które mogłyby przeszkodzić w swobodnym zarządzaniu zasobami – taka osoba może bez problemów wpływać na pracę serwera dedykowanego, jego działanie i wszystkie inne procesy. Atutem takiego rozwiązania jest również to, iż parametry serwera można bez problemów dostosować do własnych potrzeb. Dedykowane rozwiązania są często stosowane między innymi przez firmy. Z oferty serwerów dedykowanych korzystają także właściciele sklepów online, osoby prowadzące serwisy gamingowe, a nawet administratorzy wielkich korporacji.

Serwer VPS jest skierowany do osób doświadczonych oraz mniej zaawansowanych – jest to rozwiązanie odrobinę mniej wydajne niż serwer dedykowany. Parametry maszyny również można dobierać zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Różnicą jest umieszczenie serwera, bowiem w przypadku VPS, maszyna ma charakter wirtualny, więc zasoby są podzielone na kilka osobnych części, z których korzystają również inny użytkownicy. Posiadacze stron internetowych o dużym obciążeniu często korzystają z serwera VPS Linux, który reguluje działanie serwisu tak, aby użytkownik mógł z niego swobodnie korzystać 24 godziny na dobę. Jest to rozwiązanie innowacyjne i sprawdzone, które gwarantuje płynną pracę w każdej chwili.

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej