Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Wpływ sieci 5G na nasze zdrowie – czy jest się czego bać?

Autor:

   |

O technologii 5G mówi się coraz więcej. Z jednej strony może ona zrewolucjonizować nasze życie, z drugiej budzi poważne obawy. Naukowcy z całego świata donoszą o możliwym negatywnym oddziaływaniu tej nowoczesnej sieci na nasze zdrowie. Przypuszcza się, że emitowane przez bardzo silne nadajniki pole może zdecydowanie podnosić ryzyko zapadnięcia na choroby nowotworowe, zaburzać gospodarkę hormonalną organizmu i negatywnie wpływać na odporność

Choć sieć 5G jeszcze nie weszła do powszechnego użytku na całym świecie, to w wielu miejscach jest już stosowana od jakiegoś czasu, przykładowo w londyńskim metrze. Wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań telekomunikacyjnych wydaje się więc nieuniknione. Warto więc wiedzieć, jak działa sieć 5G i czy naprawdę jest ona tak bardzo szkodliwa dla zdrowia.

Czym jest 5G?

Jest to nowoczesny standard łączności o bardzo dużej przepustowości, który umożliwia przesyłanie ogromnej ilości danych jednocześnie z prędkością nawet 20 Gb na sekundę.

Infrastruktura typu 5G jest w stanie obsłużyć o wiele więcej połączeń jednocześnie niż poprzednio stosowana technologia. Może się to wydawać niewyobrażalne, ale jest ona w stanie zapewnić szybkie i niezawodne funkcjonowanie nawet miliona urządzeń na metr kwadratowy. Wielu z nas zastanawia się, czemu to ma służyć i jakie realne zmiany zajdą w naszym życiu dzięki wykorzystaniu technologii 5G.

Dzięki niej wzrośnie tempo rozwoju całej ludzkości na różnych poziomach. Możliwe stanie się na przykład masowe używanie całkowicie autonomicznych samochodów bez kierowcy. Pojawi się również wiele innych niedostępnych dotychczas rozwiązań komunikacyjnych, które ułatwią nam szybkie przemieszczanie się z miejsca na miejsce.
Ponadto całkowicie znikną wszelkie opóźnienia w przekazie danych, co pozwoli choćby w sposób bezpieczny i efektywny przeprowadzać nawet najbardziej skomplikowane operacje chirurgiczne na odległość za pomocą robotów sterowanych rękami lekarza, który może znajdować się w odległości wielu tysięcy kilometrów od pacjenta.

Czy sieć 5G jest szkodliwa dla zdrowia?

Nie jesteśmy obecnie w stanie jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Na świecie od kilku lat prowadzone są liczne badania na ten temat, jednak ich rezultaty są mocno niejednoznaczne, a czasem wręcz się wykluczają. Podczas gdy jedni naukowcy w badaniach przeprowadzonych na myszach dowiedli negatywnego wpływu 5G na zdrowie, inni nie odnotowali istotnych zmian.

W praktyce może to oznaczać, że organizm reaguje na tę technologię różnie w zależności od cech osobniczych oraz jednoczesnego oddziaływania szeregu innych czynników takich jak tryb życia, sposób odżywiania, aktywność fizyczna, narażenie na czynniki toksyczne oraz stres.

Promieniowanie elektromagnetyczne związane z funkcjonowaniem nowoczesnych technologii komunikacyjnych na przykład nadajników sieci telefonii komórkowej zostało sklasyfikowane przez Agencję Badań nad Rakiem (IARC) jako możliwie rakotwórcze dla człowieka. Jednak nie ma się czego obawiać, ponieważ lista takich czynników jest naprawdę bardzo długa. W dodatku znajduje się na niej mnóstwo takich, z którymi mamy styczność codziennie od wielu lat przykładowo składniki żywności jak konserwanty, barwniki, a nawet kiszone warzywa uważane w świadomości społecznej za niezwykle zdrowe.

Dlatego nie powinniśmy wpadać w panikę na myśl o sieci 5G. To rozwiązanie jest już testowane w wielu miejscach na świecie- w tym również w Warszawie, a w niektórych krajach jak choćby w Korei Południowej weszło już nawet do powszechnego użycia w całym kraju.

Zachowajmy wiec zdrowy rozsądek i otwarty umysł. Oczywiście jak najbardziej warto śledzić naukowe doniesienia na temat sieci 5G, jednak pamiętamy, że na nasze zdrowie składa się bardzo wiele czynników. Na zdecydowaną większość z nich mamy realny wpływ poprzez swoje codzienne nawyki i styl życia. Jeśli więc chcemy uniknąć problemów takich jak nowotwory, choroby serca czy bezpłodność, zamiast skupiać swoją uwagę na domniemanej szkodliwości sieci 5G, lepiej wprowadźmy do swojego życia zdrowe zmiany w postaci odpowiednich nawyków żywieniowych i aktywności fizycznej.

Tematy:
1 komentarz
  1. cypisss
    Odpowiedz

    Jak mnie bawią te wszystkie teorie spiskowe XDD Folia na głowę i nie wychodzić z domu! XDD

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej