Trzy gadżety, których nie powinno zabraknąć w domu prawdziwego audiofila

Autor:

   |

Chyba wszyscy lubimy obcować z muzyką. Nie ulega jednak wątpliwości, że doznania płynące ze słuchania ulubionych utworów znacznie różnią się w zależności od tego, jakiego sprzętu używamy. Tanie, podstawowe słuchawki nigdy nie zapewnią takich efektów, jak specjalistyczne produkty dla audiofilów. Czy ty także się za niego uważasz? W takim razie w Twoim domu nie powinno zabraknąć poniższych gadżetów!

Bezprzewodowe głośniki przenośne – uprzyjemnij sobie domowe obowiązki odrobiną muzyki

Jeśli zarówno Ty, jak i pozostali domownicy nie możecie żyć bez muzyki, świetnym wyborem będą bezprzewodowe głośniki, które pozwolą wam cieszyć się ulubionymi utworami w dowolnym pomieszczeniu! Zmywanie naczyń, zamiatanie podłogi, czy też porządkowanie w szafach nie musi być już tak nudne i żmudne!

Na co powinieneś zwrócić uwagę, wybierając takie głośniki? Przede wszystkim na sposób transmisji dźwięku. Istnieją bowiem głośniki bezprzewodowe korzystające z dobrodziejstw sieci Wi-Fi – to dobra i nowoczesna opcja, jednak pamiętaj – aby z nich korzystać musisz mieć aktywne połączenie internetowe. Ciekawą i bardzo popularną opcją są głośniki wykorzystujące Bluetooth. Umożliwią Ci one aktywne korzystanie z telefonu nawet wtedy, gdy uruchomiony jest odtwarzacz muzyki. Z kolei korzystając z urządzeń firmy Apple, masz możliwość skorzystania z ekskluzywnej technologii airPlay.

Wybierając głośniki bezprzewodowe, zwróć uwagę na długość czasu pracy baterii – oczywiście, im jest ona większa, tym lepiej. Głośniki o długim czasie pracy bez ładowania będą służyć Ci o wiele lepiej także tam, gdzie nie będziesz miał dostępu do sieci elektrycznej.

Jeśli preferujesz głębokie, basowe brzmienia – zastanów się nad zakupem głośników wyposażonych w subwoofer. Z kolei, jeżeli poszukujesz efektownych, nowatorskich rozwiązań, wybierz głośniki wyposażone w ekran LCD – podczas odtwarzania znajdziesz na nim między innymi informacje o aktualnie granym utworze!. 

Douszne słuchawki bezprzewodowe – idealne rozwiązanie, gdy chcesz być sam na sam z muzyką. 

Oczywiście, bardzo często zdarza się, że ty i Twoi współdomownicy różnicie się między sobą pod względem preferowanego rodzaju muzyki, czy też jej głośności. W takim przypadku świetnym rozwiązaniem będą bezprzewodowe słuchawki douszne, które pozwolą Ci odprężyć się przy ulubionej muzyce (lub audiobooku) nie narzucając tego innym. Idealnie sprawdzą się nie tylko w domu, ale i na spacerze, czy podczas podróży autobusem lub tramwajem.

Dlaczego słuchawki bezprzewodowe to dobre rozwiązanie? Przede wszystkim – są wygodniejsze od tradycyjnych. Brak tu jakiegokolwiek przewodu – przyjemności ze słuchania muzyki nie zepsuje CI już więc konieczność wcześniejszego, żmudnego rozplątywania kabla. Ponadto słuchawki takie wyposażone są w szereg dodatkowych funkcji. Na rynku dostępne są chociażby modele zintegrowane z asystentami głosowymi, czyli usługami, które z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. 

Oczywiście, jak każdego rodzaju sprzęt elektroniczny, również i słuchawki bezprzewodowe mają swoje wady. Niemniej jednak, technologia ta szybko się rozwija, dzięki czemu już nawet te dostępne dzisiaj na rynku produkty wyeliminowały większość problemów, z jakimi zmagały się bezprzewodowe słuchawki jeszcze kilka lat temu. Większa wygoda i komfort ich użytkowania to zaś niezaprzeczalne fakty, które sprawiają, że słuchawki bezprzewodowe cieszą się coraz większą popularnością i stanowią niezbędny gadżet na wyposażeniu każdego audiofila.

Bezprzewodowe słuchawki do telewizji – zapewnij sobie jeszcze większy komfort oglądania!

Chyba każdy z nas zna taką sytuację: oglądamy niezwykle emocjonujący serial, lub film wciągamy się w akcję, która zdaje się dochodzić do kulminacyjnego momentu i nagle… zza okna dobiega hałas piły mechanicznej lub też kosiarki uruchomionej przez sąsiada, skutecznie tłumiąc dźwięki dochodzące z telewizora. Nawet zresztą, jeśli podobna sytuacja nigdy Ci się nie przytrafiła, z pewnością wyobrażasz sobie, jak bardzo jest irytująca. Wybawieniem w takiej sytuacji okazują się właśnie słuchawki bezprzewodowe do TV.

Dzięki takim słuchawkom obejrzysz ulubiony film, lub po prostu posłuchasz muzyki oferowanej przez zainstalowane na Twoim Smart TV aplikacje bez konieczności zwracania uwagi na hałasy z zewnątrz, czy rozmowy innych domowników. Zapewnią one czyste i przyjemne brzmienie nawet, jeśli akustyka danego pomieszczenia nie jest najlepsza.

Wybierając takie słuchawki, zwróć koniecznie uwagę na ich zasięg – obecnie dość powszechnym standardem jest zasięg wynoszący 10 metrów, jednak na rynku dostępne są także modele działające na jeszcze dalszą odległość. Dobierz słuchawki tak, by umożliwiały Ci komfortowe oglądanie telewizji z dowolnego miejsca w pomieszczeniu. Sprawdź też uwagę na deklarowany przez producenta czas pracy bez ładowania (nie chcesz przecież, by słuchawki wyłączyły się w połowie seansu, prawda?), a także na wartość ciśnienia akustycznego (podawaną w decybelach) oraz impedancję. 

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej