Technologiczne niespodzianki. Elektroniczne gadżety, które potrafią zaskoczyć

Autor:

   |

Ludzie są przyzwyczajeni do nowinek technologicznych. Wydawać by się mogło, że w XXI wieku już nic nie może wprawić w zdumienie, a jednak wyobraźnia człowieka nie zna granic. Poniżej znajduje się lista najciekawszych urządzeń elektronicznych, z których niektóre wydają się być użyteczne.

Inteligentny pasek Smart Belt Pro

Smart Belt Pro ma cały zestaw interesujących funkcji, które mają pomóc swojemu użytkownikowi w poprawie zdrowia oraz zachowaniu bezpieczeństwa. Projekt koreańskiej firmy nieustannie wykonuje pomiary talii, a także analizuje dane związane ze sposobem chodzenia, równowagą masy ciała oraz wieloma innymi cechami ludzkiego ciała.

Inteligentny pasek jest połączony z aplikacją na smartfonie, dzięki czemu w czasie rzeczywistym powiadamia swojego właściciela o wszelkich nieprawidłowościach, takich jak ryzyko upadku, utrata równowagi czy powiększająca się talia.

Thync

Problemy ze snem? Z pomocą przychodzi wspaniałe Thync! Przynajmniej w teorii, bo działanie oraz sama idea urządzenia są conajmniej kontrowersyjne. Małe urządzenie sterowane jest z pomocą aplikacji na smartfonie. Można tam ustawić natężenie prądu Thynca umieszczonego na głowie użytkownika. Właśnie. Zadaniem tego wynalazku jest rażenie prądem w celu pobudzenia lub ułatwienia zaśnięcia.

Y-Brush

Przeciętnie człowiek traci aż 6 godzin w skali miesiąca na staranne mycie zębów. Francuska firma postanowiła ruszyć ludziom z pomocą i wynalazła futurystyczną szczotkę do zębów. Y-Brush przypomina swoją konstrukcją ochraniacz na zęby. Jedyną różnicą jest włosie po wewnętrznej stronie, które myje uzębienie bez konieczności straty cennego czasu. Jednocześnie producent zastrzega, że niezbędne jest korzystanie z nici dentystycznej pomiędzy kolejnymi użyciami urządzenia, co poddaje lekko w wątpliwość skuteczność Y-Brusha.

Samsung Ballie

Do każdego mieszkania można z łatwością wprowadzić futurystyczne elementy, które nie tylko zachwycają wyglądem, ale również sprawiają wiele radości oraz oferują duże możliwości. Taki właśnie jest Samsung Ballie. Przynajmniej według opisu producenta. Twórcy inspirowali się robotem BB-8 znanym z Gwiezdnych Wojen. Samsung Ballie samodzielnie porusza się po domu, przyjmuje i wykonuje proste polecenia głosowe, a także jest w stanie sterować urządzeniami domowymi (ogrzewanie, klimatyzacja i inne elementy Smart Home) na podstawie czynników środowiskowych zarejestrowanych przez czujniki zainstalowane w robocie. Podczas wykonywania tych wszystkich czynności wydaje sympatyczne i charakterystyczne dla BB-8 odgłosy.

Tempescope

Futurystyczny gadżet, który w ciekawy sposób przedstawia zbliżające się warunki pogodowe. Czyni to w wyjątkowo widowiskowy i interesujący sposób. W swoim wnętrzu (obieg zamknięty) posiada wodę, substancje oraz warunki niezbędne do stworzenia deszczu, chmur, mgły, słońca (!) i burzy w mikroskali. Odpowiednie zjawiska pogodowe wybierane i kreowane są na podstawie prognozy pogody, którą urządzenie jest w stanie bezprzewodowo sprawdzić.

Toshiba Chihira Aico

Android, który potrafią mówić, poruszać się niemal identycznie jak człowiek, mrugać i wyrażać liczne emocje. Stworzony został z myślą o towarzystwie dla osób starszych i samotnych. Jego zadaniem w przyszłości ma być spędzanie czasu z osobami poszukującego kompana do rozmów i prostych czynności (jak chociażby gra w warcaby).

Inteligentny rejestrator picia

Zadaniem urządzenia jest dopilnowanie, aby użytkownik nie zaniedbał nawodnienia organizmu. Zasada działania jest dość prosta. Jeśli pije się za mało, urządzenie wydaje sygnały dźwiękowe oraz wizualne (migająca dioda). Połączenie z aplikacją pozwala na dostosowanie ustawień do własnych preferencji i potrzeb. Problem w tym, że równie dobrze sprawdza się samodzielna aplikacja przypominająca o piciu wody.

Czajnik bezprzewodowy

Urządzenie idealne na wycieczki, podczas których ciężko o zagotowanie wody. Jest niewielki. Jego pojemność to zaledwie 0,35 l, ale w tym jego urok. Nie zajmuje dużo miejsca, dzięki czemu jest poręczny i z łatwością znajdzie się dla niego miejsce w plecaku. Taka ilość płynu wystarczy również na zaparzenie filiżanki kawy czy kubek herbaty. Urządzenie posiada dotykowy wyświetlacz z prostymi funkcjami oraz informacją o aktualnej temperaturze wody. Doskonale sprawdzi się również w roli termosu, choć przeznaczony jest jedynie do przechowywania wody. Inne substancje mogą skutkować rozszczelnieniem czajnika.

Laser do zabawy dla zwierząt

Koty i psy znane są ze swojego uwielbienia do polowania na lasery. Urządzenie pozwala na urozmaicenie życia zwierzaka i zapewnienie mu niezbędnej rozrywki. Nawet w czasie, gdy właściciela nie ma w domu. Laserem można sterować za pomocą aplikacji w smartfonie lub poprzez stworzenie harmonogramu pracy. Jest to idealne rozwiązanie, gdy pies czy kot jest nieustannie skory do zabawy, potrzebuje się wyżyć, a właściciel musi zająć się innymi rzeczami lub wyjść z domu na kilka godzin. Urządzenie jest również wyposażone w kamerę Wi-Fi pozwalającą na nagrywanie oraz monitorowanie sytuacji w domu.

Petzi

Drugi gadżet przeznaczony dla właścicieli czworonogów. Jest to kamera pozwalająca na obserwowanie zwierzaka, która wzbogacona została o mikrofon i podajnik karmy w postaci zabawy. Dzięki temu można zawołać psa czy kota, uspokoić go, jeśli sytuacja tego wymaga, a także dostarczyć rozrywki poprzez wystrzeliwanie pojedynczych kawałków suchej karmy. Karma jest w stanie przelecieć nawet do kilku metrów.

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej