Jaki smartfon z 5G wybrać?

Autor:

   |

Jaki smartfon z 5G wybrać? Co to w ogóle jest 5G? Na co zwrócić uwagę, kupując smartfona? Jeśli szukasz odpowiedzi na tego rodzaju pytania, znajdziesz je w poniższym wpisie. Już teraz zapraszamy do zapoznania się z jego treścią.

  1. 5G – czyli o sieci nowej generacji słów kilka
  2. Jaki telefon 5G kupić?
  3. Na co zwrócić uwagę kupując telefon komórkowy?

Na rynku wraz z popularyzacją sieci 5G pojawia się coraz więcej smartfonów. Czym jest sieć 5G i dlaczego warto kupić telefon z 5G? Na co zwrócić uwagę, wybierając smartfona? Szczegóły na ten temat znajdziesz w dzisiejszym artykule. Zanim jednak podpowiemy, jakie parametry telefonu są ważne, przypomnijmy, czym jest 5G i jakie daje korzyści.

5G – czyli o sieci nowej generacji słów  kilka

Dziś telefony 5G cieszą się największą popularnością. Dlaczego? Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy zastanowić się, co to w ogóle jest 5G. Otóż 5G to sieć nowej generacji, gwarantująca dużo szybszy Internet mobilny. To już piąta generacja, która aktualnie zaczyna wypierać sieć 4G, znaną również jako LTE. Sieć 5G oferuje nie tylko większą wydajność, ale równocześnie także niezawodność. Prędkość transferu powinna wynosić do 20 GB/s, jeśli chodzi o pobieranie oraz 10 GB/s, jeśli chodzi o wysyłanie. Maksymalne opóźnienie wynosi w tym przypadku 4ms, a obciążenie – 1 milion urządzeń na 1 km2. Sieć 5G gwarantuje niezawodne połączenie, również wtedy, gdy korzystamy z niej i jednocześnie poruszamy się z prędkością do nawet 500 km/h.

A zatem w porównaniu do 4G sieć 5G jest szybsza, bardziej stabilna oraz niezawodna. Jest w stanie obsłużyć dużo większą ilość urządzeń, co dziś jest bardzo istotne, gdyż dysponujemy coraz większą liczbą różnorodnych gadżetów, które łączą się z Internetem – również urządzenia z zakresu smart home.

Jeśli zależy Ci na tym, aby mieć dostęp do sieci 5G, musisz sprawdzić, jakie są telefony z 5G i wymienić swój aktualny smartfon na nowy. Jaki zatem smartfon wybrać? Podpowiadamy w dalszej części niniejszego artykułu.

Jaki telefon 5G kupić?

Jaki telefon 5G kupić? Z tego względu, że na rynku jest coraz więcej smartfonów z 5G, wybór odpowiedniego telefonu komórkowego może być nieco utrudniony. W tym przypadku należy zastanowić się, do czego potrzebujesz urządzenia tego rodzaju i na tej podstawie dobrać parametry, które będą dla Ciebie najbardziej satysfakcjonujące.

Jeszcze do niedawna jedynie topowe smartfony obsługiwały 5G. Dziś się to już zmienia i możesz bez problemu znaleźć smartfony 5G ze średniej półki. Coraz więcej firm wprowadza na rynek również tanie smartfony obsługujące sieć 5G. A zatem, jeśli nie zależy Ci na najlepszych parametrach, telefon ma służyć jedynie do kontaktowania się ze znajomymi oraz ewentualnego przeglądania Internetu, śmiało możesz decydować się na tańsze urządzenia, które sprawdzą się w normalnym użytkowaniu. Pamiętaj, że najlepszy smartfon to taki, który spełnia Twoje oczekiwania. I wcale nie musi to być najnowszy flagowiec.

Na co zwrócić uwagę kupując telefon komórkowy?

Na co zwrócić uwagę, kupując telefon komórkowy z 5G? Ważna będzie przede wszystkim przekątna wyświetlacza oraz jego rozdzielczość. Jeśli chcesz móc oglądać filmy na smartfonie, przekątna wyświetlacza powinna być nieco większa. Dzięki temu oglądanie treści na telefonie będzie bardziej komfortowe, a Ty będziesz w stanie dostrzec więcej szczegółów.

Ważny jest również system operacyjny, procesor i pamięć RAM. W tym ostatnim przypadku polecamy decydować się na urządzenia z dużą wartością pamięci RAM. Oczywiście, jeśli zależy Ci na tym, aby Twój smartfon działał szybko i sprawnie.

Kolejny czynnik to oczywiście pojemność akumulatora. Im większa, tym dłużej będzie działał telefon na jednym ładowaniu. Przy telefonach większych rozmiarów warto rozważyć te modele, które mają opcję szybkiego ładowania i – na przykład – ładowanie bezprzewodowe. Dzięki tej drugiej funkcji w każdej chwili będziesz mógł położyć telefon na odpowiedniej ładowarce, bez konieczności szukania kabla i podłączania go do urządzenia.

Chcesz robić piękne zdjęcia? Oczywiście, ważne będą parametry związane z aparatami. Pamiętaj jednak, że wiele czynników ma wpływ na jakość zdjęcia – nie tylko sama liczba pikseli. Ważna jest przede wszystkim jasność obiektywów, autofokus, stabilizacja optyczna czy tryb nocny. Warto decydować się na telefony, które mają zarówno obiektyw szerokokątny, jak i aparat głębi oraz teleobiektyw. W przypadku dual sim można będzie korzystać jednocześnie z dwóch kart, ale bardziej niż takie udogodnienia przyda się porządny aparat fotograficzny. Tani telefon może jednak robić gorsze zdjęcia, więc trzeba się z tym liczyć. Podobnie jest jeżeli chodzi o czytnik linii papilarnych oraz czujnik zbliżeniowy, który w modelach z niższej półki może nie działać w sposób idealny. Z drugiej strony nie każdy potrzebuje takich rzeczy jak nowoczesny wyświetlacz super amoled.

Najlepiej więc przemyśleć swoje potrzeby, aby w kompaktowej obudowie nowego telefonu znalazło się wszystko to, z czego użytkownik rzeczywiście będzie korzystał.

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej