iPhone 14 – którą wersję wybrać?

Autor:

   |

iPhone 14 już 7 października zadebiutował w Polsce i od razu skradł serca wszystkich miłośników firmy Apple. Jest to urządzenie, którym twórcy mogą się niesamowicie pochwalić. Posiada najwydatniejszą do tej pory baterię, poprawioną jakość zdjęć wykonywanych w słabszym świetle, poprawiony i mega wyrazisty wyświetlacz Super Retina XDR, a ceramiczne elementy, którymi został uraczony, są niezwykle wytrzymałe. Jest on także bardzo wodoodporny, dzięki czemu będzie można go nawet używać do pewnego poziomu głębokości, mając przy tym możliwość na robienie wspaniałych, podwodnych zdjęć!

Dodatkowe zalety najnowszego modelu telefonu marki Apple

Jest on z pewnością bardzo bezpieczny nie tylko dla siebie samego, ale także dla swojego właściciela. Posiada on bowiem funkcję wzywania służb do wypadku, kiedy Ty nie jesteś w stanie tego zrobić. Telefon jest tak czuły, że jest w stanie poczuć: nagłe zmiany prędkości, nagłe zmiany ruchu kierunku, jest w stanie usłyszeć odgłosy zderzenia, poczuć zmiany ciśnienia wewnątrz pojazdu. Jest to w stanie zrobić dzięki temu, iż producenci wbudowali mu opieranie się na prawdziwych danych. Urządzenie w swojej pamięci posiada miliony godzin prowadzenia pojazdów oraz informacje na temat różnych wypadków, które wydarzyły się naprawdę. Apple opracowało również zaawansowane algorytmy do analizy ruchu, wykonując wraz z telefonem testy zderzeń czołowych, tylnych, bocznych i podczas przewracania się pojazdu. 

Wyposażony został on również w najnowszej technologii ładowarkę MagSafe, która o wiele szybciej ładuje telefon bezprzewodowo!

iPhone 14 Pro – jakich nowości spodziewać możemy się w tym modelu?

iPhone 14 Pro posiada technologię ProMotion oraz niegasnący wyświetlacz, który przyda się osobom pracującym w firmach i potrzebującym włączony telefon praktycznie 24/7. W odróżnieniu od zwykłego modelu, który ma zaawansowany system dwóch aparatów, wersja posiada aż cztery aparaty, które są nie tylko ultraszerokątne, ale posiadają również teleobiektyw. Jego zoom optyczny potrafi przybliżyć obraz aż do 6 razy, przy czym aparat zwykłego modelu może zrobić to jedynie do 2 razy. Między oboma modelami różnią się także czipy – zwykły posiada A15 Bionic, Pro posiada A16 Bionic. Na jednym naładowaniu w Pro można oglądać filmy bez przerwy aż 23 godziny! W odróżnieniu od pozostałych, które wykonane zostały z lotniczego aluminium, Pro posiada powłokę wyprodukowaną z chirurgicznej stali nierdzewnej. 

Pozostałe modele 14 posiadają tylko trzy pakiety pamięci do wyboru: 128GB, 256 GB, a także 512 GB. Pro możesz wybrać nawet z pamięcią 1 Terabajta! 

Poprzez inny materiał wykonawczy Pro jest nieco cięższy od innych modeli. Jest on również trochę wyższy od zwykłego, jednak niższy od Plusa. Będzie to urządzenie idealne dla ludzi, którzy nie chcą mieć zbyt dużego, ale nie chcą mieć także zbyt małego telefonu, ponieważ niewygodne jest dla nich operowanie nim. Pro ma doskonałe wymiary do kieszeni spodni, czy nawet kieszeni kurtki.

Co nowego i lepszego w iPhone 14 Plus?

Zacznijmy od jego wymiarów, ponieważ to najbardziej wyróżnia go od poprzednio opisanych modeli. Jest on o wiele wyższy oraz szerszy od zwykłego modelu oraz od modelu Pro. Jego wysokość to 160,8 mm, gdzie Pro ma wysokość 147,5 mm, a zwykła 14 ma wysokość 146,7 mm. Co do grubości modele są niemal identyczne, natomiast różnią się także szerokością. Kiedy Pro oraz zwykły model są tak samo szerokie, Plus jest szerszy o prawie 7 mm od nich, mając 78,1 mm szerokości. Jest on jednak lżejszy od Pro, ale o wiele cięższy od zwykłej 14.

Co do swojego wyświetlacza wcale nie różni się od zwykłego modelu z tej serii, ale od Pro już tak, co zostało uwzględnione wyżej. Jego pojemność także jest identyczna jak w zwykłej 14. 

Na zwykłej 14 można oglądać na jednym ładowaniu do 20 godzin filmów bez przerwy, na Pro 23 godziny bez przerwy, przy czym wygrywa z nimi Plus. Na nim bowiem można oglądać na jednym ładowaniu aż 26 godzin filmów bez żadnej przerwy! Jest to bardzo imponujące, prawda?

Jego wyświetlacz to także Super Retina XDR, jednak, porównując rozmiary, wiemy już, że będzie on większy od poprzednio opisanych. 14 oraz pro posiadają wyświetlacz 6,1″, natomiast Plus posiada wyświetlacz 6,7″.

Porównanie wszystkich trzech urządzeń

Pod względem baterii oraz wymiarów z pewnością wygrywa ze wszystkimi modelami iPhone 14 Plus. Jest on także przystępny cenowo, jego ceny zaczynają się już od 5899 zł, gdzie zwykła 14 kosztuje nieco mniej, bo 5199 zł wzwyż. Pro jest nieco droższym wariantem, jego ceny zaczynają się od 6499 zł i rosną tylko w górę.

Najlepszą opcją z pewnością jest iPhone 14 Pro. Posiada on nie tylko lepszy aparat, lepsze przybliżenie obrazu, ale także większą pojemność i idealne wymiary. Każdy z nich jednak ma w sobie coś niezwykłego i jest godny uwagi, co przyciągnie klienta. To właśnie w zależności od jego preferencji zostanie wybrany rewelacyjny iPhone. Niektórzy z nas wolą mniejsze telefony, jak Pro, a niektórzy o wiele większe, jak Plus. 

Porównaj wszystkie zalety modeli i wybierz idealny dla siebie!

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej