Wszyscy korzystają na co dzień z wielu różnorodnych urządzeń elektronicznych. Prym wiodą tutaj zwłaszcza telefony komórkowe, laptopy, przenośne urządzenia muzyczne, itp. Wszystkie te rzeczy potrzebują energii elektrycznej. Nie zawsze jednak mamy pod ręką kontakt z prądem. Warto więc z pewnością zaopatrzyć się także w powerbanki, bo dzięki nim będziemy mieli dostęp do prądu, np. na biwaku czy też na plaży. Ciekawą propozycją może się tutaj okazać powerbank solarny, który naładujemy przy pomocy promieni słonecznych. Dobrą opcją będzie także zwykły powerbank, który możemy naładować w naszym domu albo w pracy przed wyruszeniem w podróż. Solarny powerbank o odpowiedniej pojemności, zaopatrzony we wskaźnik naładowania oraz inne udogodnienia bez trudu nabędziemy za pośrednictwem Internetu – wystarczy tylko dobrze się rozejrzeć.
Jaki powerbank solarny wybrać – szukajmy sprawdzonych propozycji
Na pytanie: jaki powerbank wybrać, trudno jest udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Możemy tutaj sięgnąć po zwykły powerbank albo powerbank solarny, ale ilość modeli tych urządzeń dostępna na rynku, jest naprawdę olbrzymia. Każde z tych urządzeń jest zaopatrzone we wskaźnik naładowania powerbanku, złącza USB oraz inne udogodnienia umożliwiające ładowanie telefonu, aparatu fotograficznego, tabletu., itp. Dobór odpowiedniego powerbanku ułatwi nam z pewnością ranking tego typu rozwiązań, który znajdziemy za pośrednictwem Internetu. Z takiego zestawienia dowiemy się, czy powerbank posiada np. baterię litowo-polimerową, jakie porty USB posiada, jakiego prądu ładowania możemy po nim oczekiwać, itp. Zestawienie tego typu znajdziemy np. w witrynie sprzedażowej hipermarketu RTV Euro AGD, który także dostarczy nam powerbanki posiadające odpowiedni prąd ładowania czy też gniazda USB w takiej, a nie innej, liczbie. Powerbanki uniezależnią nas od ładowarki sieciowej podczas wyjazdu za miasto, czy też dłuższej wyprawy na plażę. Warto więc sprawdzić, czy taki ranking podsumowanie powerbank solarny odpowiedniej jakości nam wskaże. Jeśli tak – z pewnością warto go kupić jak najszybciej, korzystając np. z systemu ratalnego “zero procent” albo z innych promocji dostępnych online.
Powerbanki solarne a może zupełnie inne rozwiązania – warto wiedzieć więcej
Ładowanie naszych sprzętów elektronicznych przy pomocy sieci elektrycznej nie zawsze jest możliwe. Solidny powerbank solarny zaopatrzony w panel słoneczny zapewni nam jednoczesne ładowanie kilku urządzeń. Wydajność takiego sprzętu będzie zależała od mocy panelu słonecznego, który go zasila. Nie spodziewajmy się jednak cudów od przeciętnej ładowarki solarnej. Szybkość ładowania też może być tutaj dość niska, ale promienie słoneczne z pewnością zasilą komórkę, czy też aparat fotograficzny. Kluczową sprawą będzie pojemność baterii, jaką taki powerbank ma zasilić. Standardowy powerbank wyposażony w baterie słoneczne ładuje się na słońcu przynajmniej kilkanaście godzin. Proces ten można wydajnie skrócić, doładowując go energią elektryczną w domu. Kluczową sprawą będzie tutaj więc pojemność naszego powerbanku. By naładować, np. komórkę musimy mieć od 3000 do 5000 mAh, cyfrowe aparaty fotograficzne potrzebują około 2000 mAh, ale już tablet może wymagać nawet 8000 mAh. Im większą pojemność ma nasza ładowarka solarna, tym więcej urządzeń zasilimy energią słoneczną. Dobrze dobrana moc panelu słonecznego sprawi, że proces ładowania zaspokoi np. trzy rozładowane telefony komórkowe. Warto tutaj zawsze dbać o naszą ładowarkę solarną, tak by wskaźnik poziomu naładowania urządzenia nie wprowadzał nas w błąd, bo może się wówczas okazać, że solar charger impulse, czyli ładowarka słoneczna, nie zadziała na biwaku, a to może być przykrą niespodzianką. Większość ładowarek solarnych dysponuje pojemnością w granicach 10000 mAh-12000 mAh, a więc spokojnie naładujemy nimi np. takie urządzenia jak: komórka, aparat cyfrowy, latarka LED, czytnik e-booków, itp., równocześnie.
Pamiętajmy o dobrze dobranej pojemności powerbanku, a także innych szczegółach – to ma sens
Gdy już będziemy wiedzieć, jaki powerbank solarny kupić, to nie decydujmy się tylko na powerbank zasilany panelem słonecznym. Zainwestujmy także w zwykły powerbank, który będzie nieodzowną alternatywą na pochmurny dzień na wsi albo nad jeziorem. Tutaj też zwracajmy uwagę na pojemność urządzenia oraz jego solidną konstrukcję. Warto więc kupić powerbank solarny w sprawdzonym sklepie online. Dzięki niemu przenośne konsole naszych dzieci zostaną przywrócone do życia przy pomocy energii słonecznej. Odpowiednia ilość portów USB na pewno ułatwi życie kliku osobom podczas dłuższych wyjazdów. Korzystanie z powerbanków solarnych a także zwykłych powerbanków ma więc głęboki sens. Sprawią one, że prąd pojawi się znów w naszym aparacie kompaktowym, czy też czytniku e-booków. Powerbank mający kompaktowe wymiary może także mieć funkcję latarki, co ułatwi z pewnością ułatwi nam życie. Inną cechą tego typu urządzeń, zasilanych panelem solarnym jest wodoodporność. Jak więc widzimy – możliwości jest tutaj całkiem sporo. Wystarczy tylko podjąć odpowiednią decyzję.