Kabel USB C – czy warto kupić Quick Charge 3?

Autor:

   |

Czy chcesz, by Twój telefon był zawsze naładowany i gotowy do użycia? Jeśli tak, to kup odpowiednią ładowarkę i kabel USB do szybkiego ładowania. USB typu C jest idealny, ponieważ może dać maksymalną moc w trybie szybkiego ładowania baterii smartfona lub powerbanku. Należy sprawdzić jaki rodzaj ładowarki powinien działać najlepiej z określonymi smartfonami lub tabletami, porównując ich wymagania względem siebie przy użyciu kilku różnych ładowarek i kabli USB.

Kabel szybkiego ładowania – jakie USB wybrać?

Została opracowana nowa technologia szybkiego ładowania, która może naładować Twój telefon w mniej niż godzinę, oszczędzając Ci wiele czasu.

Wynalazcy twierdzą, że jest ona bardziej wydajna i szybsza niż ładowanie tradycyjnymi metodami; a wszystko to bez uszczerbku dla żywotności baterii.

Kabel USB C do szybkiego ładowania wygląda tak samo jak tradycyjny model, ale tym razem wykorzystuje znacznie wyższe napięcie prądu – w niektórych przypadkach aż do 2000 mA. Rezultat? Będziesz mógł naładować swój telefon lub tablet szybciej niż dotychczas.

USB C 3.0 czy 3.1?

Świat kabli USB jest pełen nowych standardów. Możesz się zastanawiać czym są USB 3.1 i Type-C. Rozłóżmy to pytanie na czynniki pierwsze, by móc na nie odpowiedzieć!

Dobrym sposobem dla użytkowników , którzy nie pracują w firmach technologicznych lub nie mają wykształcenia inżynierskiego, są artykuły takie jak ten, które wyjaśniają wszystko, co trzeba wiedzieć o różnych technologiach, bez posiadania dużej wiedzy technicznej – w terminach dla laików…

USB Typu-C to małe, ale potężne złącze. Jego symetryczna i kompaktowa konstrukcja sprawia, że jest idealne dla każdego urządzenia. Nowy standard jest w stanie z łatwością zastąpić wszystkie inne typy portów w laptopach, a także smartfonach czy tabletach – co oznacza, że już nigdy nie będziesz obracał swojej wtyczki trzy razy tylko po to, by móc włożyć coś do jednego z tych urządzeń.

USB C


Dzięki tej konsolidującej technologii nie tylko oszczędzamy czas, ale i miejsce. Dzięki USB typu C nie ma już wielu wtyczek leżących wokół, które zajmują cenne miejsce na blacie.

Nie wszystkie złącza USB Typu C są sobie równe. USB C opisuje kształt portu. Ważny jest również standard przesyłu danych. Nie wszystkie kable USB C są w standardzie 3.1.

Specyfikacja USB 3.1 jest to przyszłość szybkości transferu danych. W porównaniu do USB 3.0, USB C 3.1 ma podwójną prędkością przesyłania danych, która pozwala na 10Gbps na pojedynczym połączeniu kablowym i do 100W mocy dostarczanej przez kable.

www.pcdoc.pl


Kompatybilnością wsteczną poprzez pozostawanie wstecznie kompatybilnym ze wszystkimi poprzednimi wersjami – USB 3 jest tutaj, by pozostać przynajmniej do 2022 roku, kiedy będziemy oczekiwać prędkości 5 gigabitów na sekundę w naszej obecnej infrastrukturze.

USB 3.1 Type-C jest w stanie przesyłać sygnały DisplayPort i HDMI jeszcze bardziej zwiększając swoją wszechobecność. To oznacza, że już niedługo laptopy nie będą miały oddzielnych gniazdek zasilających w zatrważającej liczbie odmian! Zdolność USB c 3.1 do ładowania 100W z Power Delivery pozwala większości pełnowymiarowych notebooków na zasilanie ich baterii, jak również daje większą elastyczność. Gdy przychodzi czas na ładowanie urządzenia w domu lub pracy, ponieważ cały sprzęt może być ładowany z jednego gniazdka USB C, bez konieczności posiadania wielu kabli rozrzuconych po różnych miejscach, gdzie mogłyby się łatwo zaplątać jeden na drugim.

Czy USB C jest przyszłością elektroniki użytkowej?

Przyszłość portów USB C wydaje się być pewna, ponieważ coraz więcej laptopów jest projektowanych z portami Type-C. Wyjątków takich jak Apple jest stosunkowo niewiele.

Jako że elektronika konsumencka staje się coraz bardziej zaawansowana technologicznie, producenci urządzeń chcą, abyśmy wszyscy mieli do nich dostęp, niezależnie od poziomu dochodów czy miejsca, w którym się znajdujemy. Standard USB C 3.1 stanowi więc uniwersalne rozwiązanie, pozwalające na szybkie ładowanie i transfer danych.

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej