Jaki smartwatch Apple wybrać?

Autor:

   |

Katalog “inteligentnych” zegarków Apple składa się z trzech smartwatchy, z których każdy posiada funkcje i ceny, które sprawiają, że są one odpowiednie dla różnych typów użytkowników.

Wprowadzenie do najnowszych zegarków Apple

Flagowym urządzeniem nowej generacji smartwatchy tej marki jest Apple Watch Series 8, ale obok niego zaprezentowano także Apple Watch Ultra, czyli model wyższej klasy, który konkuruje z inteligentnymi zegarkami z sektora sportowego, takie jak Garmin, Polar czy Suunto. Dodatkowo dla osób, które chcą mieć inteligentny zegarek, nie wydając zbyt wiele, został wydany ulepszony Apple Watch SE 2 (2022). 

Przy większej liczbie opcji do wyboru, niektórzy użytkownicy mogą czuć się zdezorientowani lub potrzebować pomocy w wyborze odpowiedniego modelu, który spełni wszystkie ich potrzeby. W tym wpisie postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące tego, który Apple Watch wybrać, skupiając się na ich cechach i funkcjach, czyli aspektach, które stanowią o różnicy między nimi (jak i oczywiście cenie).

Apple Watch Series 8 – pojawia się czujnik temperatury

Apple Watch Series 8 jest klasyczny pod względem wzornictwa, dziedziczy linie konstrukcyjne z poprzednich generacjach, a także parametry poprzedników w zakresie czujników i funkcji związanych ze zdrowiem i sportem. Ma jednak nowy czujnik: czujnik temperatury. Apple promuje go jako idealne rozwiązanie na kontrolowanie cyklu owulacyjnego kobiety, ale informacje, które zbiera są przydatne w celu bardziej szczegółowej analizy stanu zdrowia.

W tym modelu zastosowano również nowy trzyosiowy żyroskop oraz akcelerometr o dużej sile nacisku, który mierzy aż 256G. Celem tego połączenia jest wykrywanie ewentualnych kolizji z samochodem z przodu, z tyłu, z boku, a nawet w przypadku przewrócenia się, co ma na celu zaalarmowanie służb ratunkowych w najpoważniejszych przypadkach.

Czas pracy na baterii pozostaje na standardowym poziomie 18 godzin, ale Apple zapowiedziało nowy tryb niskiego zużycia energii, który w teorii może wydłużyć czas pracy Apple Watch Series 8 na baterii do 36 godzin. W kwestii ceny mamy do czynienia ze znacznym wzrostem względem Series 7. Ceny zaczynają się od 2400 złotych. Cena dotyczy aluminiowej obudowy urządzenia. Inne wykończenia są znacznie droższe.

Apple Watch Ultra – dla miłośnika sportów ekstremalnych

Apple Watch Ultra to smartwatch skierowany do najbardziej wysportowanych osób. Model firmy z Cupertino, opracowany by konkurować z kluczowymi markami w branży, takimi jak Garmin, Polar czy Suunto. Z nową konstrukcją, która sprawia, że jest bardziej odporny dzięki tytanowej konstrukcji zewnętrznej, jest również większy niż inne zegarki firmy: jego obudowa ma 49 mm (series 8 ma 41 lub 45 mm). Wyświetlacz jest chroniony przez szafirowe szkiełko, które chroni go przed mocnymi uderzeniami. Mimo różnicy w rozmiarze z innymi modelami, paski są kompatybilne.

Wyświetlacz Retina może osiągnąć 2000 nitów jasności, czyli dwa razy więcej niż “zwykły” Apple Watch. Oprócz większego rozmiaru, Apple Watch Ultra posiada przycisk Action, który można dostosować do dostępu do różnych funkcji: treningu, kompasu itp. Czas pracy zegarka na baterii wynosi według Apple 36 godzin, ale w trybie niskiego zużycia energii może osiągnąć nawet 60 godzin. W urządzeniu zintegrowano trzy mikrofony z ulepszonym dźwiękiem, algorytmy redukcji szumu wiatru, nowy tryb ciemny, tarcze zegarka i dwuczęstotliwościowy GPS dla większej dokładności. Oprócz tych nowych cech, są też funkcje związane z nurkowaniem. Apple Watch Ultra został wyceniony na 4800 złotych za wszystkie wersje, ponieważ zawsze posiada łączność Bluetooth i danych komórkowych, czyli funkcję, która w innych modelach jest opcjonalna i aby ją uzyskać trzeba zapłacić więcej.

Apple Watch SE 2 (2022) – dopracowanie najbardziej przystępnego cenowo zegarka w historii

Druga generacja Apple Watch SE 2 jest dobrym wyborem, ponieważ jest na równi pod względem mocy z Series 8 dzięki wbudowaniu chipu S8, tego samego, który firma zawiera w swoim innym, bardziej zaawansowanym modelu. Dzięki temu układowi Apple Watch SE 2 może obsługiwać takie funkcje jak tryb niskiego poziomu baterii, roaming międzynarodowy i wykrywanie awarii. Tył smartwatcha został przeprojektowany z nowym kompozytem Nylonu w celu zmniejszenia wagi i jest zintegrowany z kolorem zegarka: Midnight, Star White lub Silver. Zegarek ten jest najbardziej przystępny cenowo w zestawieniu i stanowi dużą poprawę w stosunku do Series 3, który był poprzednim budżetowym modelem. Ceny Apple Watch SE zaczynają się od 1500 złotych za bazową konfigurację 40 mm z Bluetooth.

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej