Jak zmienić zwykły telewizor w Smart TV?

Autor:

   |

Smart TV czyli “inteligentny telewizor” na dobre już rozgościł się w naszych domach.  Producenci sprzętu RTV oferują coraz bardziej wyrafinowane rozwiązania, które zawsze mają wspólną podstawę – globalną sieć internetu. Jeśli jesteś posiadaczem kilkuletniego telewizora, który wszedł na rynek tuż przed wybuchem smart rewolucji, nie musisz kupować nowego sprzętu. W prosty sposób możesz rozszerzyć funkcjonalność swojego telewizora. Sprawdź jak się do tego zabrać!

Smart gadżety w zasięgu Twojej kieszeni

Przemiana klasycznego telewizora w smart TV jest możliwa. Wystarczy, że  kupisz odpowiednie odtwarzacze multimedialne nazywane przystawkami. Dzięki tym prostym urządzeniom w szybki i tani sposób zmienisz stary telewizor w sprzęt, który zagwarantuje dostęp do sieci i różnych aplikacji multimedialnych w tym YouTube, Twitch czy Netflix.

Przystawki Smart TV – jaka jest najlepsza?

Urządzenia pozwalające na połączenie telewizora z siecią i wykorzystanie aplikacji internetowych to aktualnie bardzo liczna grupa gadżetów. Sprawdzone i jednocześnie najpopularniejsze na rynku rozwiązania tego typu to Smart TV Box, Google Chromecast oraz Xiaomi Mi Box. Choć wszystkie pełnią tę samą funkcję, przed zakupem warto sprawdzić czym tak naprawdę się różnią i w jaki sposób można je wykorzystać w swoim domu. 

Smart TV Box

Jest to miniaturowy komputer z zainstalowanym systemem Android lub tvOS w przypadku sprzętu marki Apple, które należy podłączyć do telewizora przez wejście USB lub HDMI. Smart TV Box może być wyposażony w moduł do nawiązania połączenia internetowego, łączność Bluetooth, slot na kartę pamięci, obsługę zewnętrznych dysków twardych oraz pilot. 

W zależności od wybranego modelu, urządzenia tego typu różnią się niekiedy bardzo zainstalowanymi funkcjami. Warto się zatem upewnić czy wybrany Smart TV Box posiada własną pamięć wewnętrzną, jakie obsługuje formaty danych, aplikacje, przeglądarki czy gry. 

Google Chromecast

Przystawka tego typu ma postać okrągłego albo podłużnego pudełka (sprzęty typu Dongle i Cast). Odtwarzacz łączy się z telewizorem za pomocą złącza HDMI. Dostęp do sieci internetowej zapewnia możliwość przeglądania portali internetowych,  grania czy też wypożyczania filmów. Google Chromecast pełni funkcję pośrednika w odbiorze sygnału. Dzięki temu rozwiązaniu, można wykorzystać własny smartfon, tablet lub nawet laptop do zdalnego przesyłu obrazu i dźwięku. Google Chromecast charakteryzuje się również świetnym stosunkiem jakości do ceny. 

Xiaomi Mi Box

Podobnie jak Smart TV Box wykorzystuje system operacyjny Android. Urządzenie to jest kompatybilne z tysiącami różnych aplikacji, a także może współpracować z Google Chromecast. Dzięki obsłudze technologii SmartCast, możliwa jest obsługa różnych treści, w tym zdjęć i filmów w bardzo wysokiej jakości. Sprzęt Xiaomi Mi Box obsługuje rozdzielczość 4K, a także technologię HDR. Tym samym rewelacyjnie sprawdzi się do oglądania najnowszych filmów, w których ogromną rolę odgrywa przestrzenny dźwięk. 

Przystawki do telewizora to urządzenia proste w użyciu. Ich obsługa jest niemal intuicyjna. Po podłączeniu do telewizora za pomocą złącza HDMI bądź USB, wystarczy przeprowadzić konfigurację, która trwa maksymalnie kilka minut. Po zakończeniu tej czynności, można się już cieszyć z inteligentnego telewizora.

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej