iPad Air – lekki, wygodny tablet do pracy i rozrywki

Autor:

   |

Urządzenia z serii iPad należą do najpopularniejszych propozycji na rynku tabletów. Sporym uznaniem cieszy się m.in. dostępny już od 2013 roku iPad Air, który wyróżnia się pod względem niskiej wagi połączonej z bogatą funkcjonalnością. Co warto wiedzieć o tym modelu?

iPad Air – lekki, poręczny tablet, który można zabrać wszędzie

Najnowszą generację tabletów z serii iPad Air charakteryzuje m.in. niska waga – jest to zaledwie 458 g. Dzięki temu urządzenie można z łatwością wsadzić do torby, torebki i plecaka bez utrudniania podróży. Co więcej, tableta można łatwo dostosować do swoich preferencji estetycznych – model jest dostępny w aż pięciu różnych kolorach. Uwagę zwraca również wygodny aparat z ultraszerokim obiektywem i rozdzielczością 12 megapikseli. To parametry, które ciężko znaleźć na rynku tabletów – iPad Air będzie nieocenionym wsparciem m.in. przy wykonywaniu zdjęć różnych projektów czy dokumentów. Co ciekawe, z przodu urządzenia znajdziemy obiektyw o bardzo podobnych parametrach.

Silny procesor i zaawansowany wyświetlacz, czyli płynne działanie nawet przy skomplikowanych zadaniach

W 2020 roku Apple wprowadziło prawdziwą rewolucję w swoich komputerach, laptopach i tabletach. Od tej pory nowe urządzenia z logiem nadgryzionego jabłka nie są już wyposażone w procesory Intela, a w autorskie chipy Apple oparte na architekturze ARM. W bardziej rozbudowanych sprzętach, np. laptopach MacBook Air i MacBook Pro, znajdziemy najnowszą wersję CPU od Apple, czyli układ M2. W tabletach pozostał za to M1, który nadal zapewnia imponujące osiągi – zwłaszcza wtedy, gdy połączymy go z 16 GB pamięci RAM.

Procesor M1 to 8 rdzeni dla CPU oraz 8 rdzeni dla GPU. Taka konfiguracja zapewnia aż 60% wyższą wydajność w porównaniu z poprzednią generacją tabletów Apple. To sprawia, że iPad Air sprawdzi się nawet w najtrudniejszych zadaniach – urządzenie bez problemu poradzi sobie z obsługą złożonego oprogramowania czy gier mobilnych z najwyższej półki. Edycja zdjęć, projektowanie czy montaż wideo stają się dodatkowo znacznie łatwiejsze dzięki obecności ekranu Liquid Retina z technologią True Tone. Wyświetlacz obsługuje gamę kolorów P3 i jest wyposażony w powłokę antyodblaskową, dzięki czemu praca z tabletem zawsze przebiega w najlepszych warunkach.

Dlaczego warto postawić na tableta iPad Air?

Obok atrakcyjnego designu i solidnej specyfikacji warto zwrócić uwagę również na szereg wbudowanych funkcji. Jedną z nich jest zabezpieczenie Touch ID – system rozpoznawania odcisków palców, który sprawi, że wszystkie dane i pliki będą w pełni bezpieczne. Urządzenie oferuje łączność USB-C, a w wybranych wariantach obsługuje sieć 5G. Wszystko to sprawia, że iPad Air może być strzałem w dziesiątkę dla osób szukających solidnego, wygodnego w obsłudze tableta o rozbudowanej funkcjonalności.

Interesującym wyborem mogą być też inne modele z serii iPad – m.in. jeszcze mocniejszy iPad Pro z procesorem M2 czy kompaktowy iPad Mini. Tego typu sprzęty warto kupować u oficjalnych resellerów Apple, czyli autoryzowanych sprzedawców oferujących najwyższy standard obsługi oraz dostęp do sprawdzonych sprzętów. Jednym z resellerów obecnych na polskim rynku jest sklep Cortland, który ma w swoim asortymencie iPady w różnych wersjach.

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej