Folding@Home – pomóż w walce z koronawirusem udostępniając moc swojego komputera

Autor:

   |

Pozwól, aby twój komputer pomógł, gdy nie jest używany. Koronawirus rozprzestrzenia się coraz bardziej na całym świecie, a do tej pory nie ma lekarstwa na agresywnego wirusa.

Teraz naukowcy na całym świecie pracują nad mapą struktury i zachowania wirusa w celu opracowania przeciwciała. W przypadku koronawirusa infekcja rozpoczyna się w płucach, gdzie białko wirusa wiąże się z receptorem. Przeciwciało będzie wówczas białkiem, które zapobiega wiązaniu wirusa z receptorem płucnym.

Ale białko, które chcemy zablokować, może zginać się, fałdować i zmieniać kształt. Dlatego, aby z powodzeniem wytworzyć przeciwciało, należy zbadać wszystkie sposoby interakcji wirusa z receptorem. Do tego potrzeba mocy obliczeniowej – dużo mocy obliczeniowej.

Moc obliczeniowa z całego świata

Usługa Folding@home działa od wielu lat. Chodzi o to, że pobierając program na komputer, możesz pożyczyć moc obliczeniową na badania, gdy go nie używasz. Do maszyny przypisane są zadania obliczeniowe, a następnie wysyłane są odpowiedzi z powrotem do badaczy.

Istnieje również pewien mechanizm gier, ponieważ zdobywasz punkty za rozwiązywanie zadań i możesz tworzyć zespoły z tabelami wyników i tym podobne. Ale w każdym razie: im więcej ludzi wnosi swój wkład, tym szybciej osiągnie się cel.

Konsola zarządzania programem Folding@Home. Aby dołączyć do projektów związanych z walką z koronawirusem w polu “I support research fighting” wybierz opcję “Any disease”

Usługa została zainicjowana z inicjatywy Uniwersytetu Stanforda w 2000 roku, a na podstawie wyników dostarczonych przez Folding@home napisano ponad 200 rozpraw. Ponad 100 000 procesorów na całym świecie przyczynia się codziennie do badań.

Folding@home ma wiele projektów, w których można wybrać, który komputer ma pomóc, lub pozwolić na swobodne korzystanie z niego we wszystkich projektach. Tutaj prowadzone są badania nad rakiem, chorobą Alzheimera, Parkinsona i tak dalej.

Teraz Folding@home obejmuje również badania nad chorobą Covid 19. Innymi słowy, twój komputer może pomóc szybciej opracować przeciwciało przeciwko wirusowi, który jest teraz na ustach wszystkich.

Możesz dołączyć i liczyć w Folding@Home

Jeśli chcesz pomóc, wystarczy pobrać program, niezależnie od tego, czy korzystasz z systemu Windows, MacOS czy Linux. Po zainstalowaniu i skonfigurowaniu programu komputer zostanie następnie wykorzystany do badań, gdy ty go nie będziesz używać. Przejdź do strony pobierania Folding@Home

Folding@home nie jest jedyną usługą opartą na rozproszonej mocy obliczeniowej. Jedna z najbardziej znanych usług, Seti@home, od ponad 20 lat wykorzystuje moc maszyn z całego świata do wyszukiwania informacji pozaziemskich poprzez analizę danych zebranych z teleskopów w Puerto Rico i Wirginii Zachodniej.

Niedawno zespół odpowiedzialny za projekt ogłosił, że zostanie zawieszony do 31 marca. Powodem ma być przeanalizowanie wszystkich potrzebnych danych, a dalszą drogą jest analiza wyników uzyskanych w ramach projektu i oddanie wyników.

1 komentarz
  1. kamekaze
    Odpowiedz

    Dołączam się do akcji. 2 x GTX1020 + i7 na pokładzie! można pomyśleć o stworzeniu wspólnej grupy na F@H. Co Wy na to?

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej