Czy sztuczna inteligencja pomoże ludzkości?

Autor:

   |

Od wielu lat dyskutuje się na temat rozwoju sztucznej inteligencji oraz idących za tym zagrożeń i nadziei. Nie ulega wątpliwości, że kultura masowa serwowała nam negatywny obraz apokaliptycznej przyszłości, gdzie AI próbuje zniszczyć ludzkość. Nie powinniśmy jednak obawiać się nowych technologii. Odpowiednio i etycznie wykorzystane podniosą jakość naszego życia i pomogą nam w wielu obszarach przemysłu.

Szerokie spektrum branż, które skorzystają z AI

Wciąż rozwijająca się sztuczna inteligencja znajduje zastosowanie w wielu obszarach gospodarki, do których należą m. in.:

  • rolnictwo;
  • cyberbezpieczeństwo;
  • energetyka;
  • transport;
  • rozrywka;
  • medycyna.

Zaawansowane rozpoznawanie mowy i obrazów pozwala na szybką analizę wyników badań medycznych. Dzięki komendom głosowym, możemy sterować telefonem w trakcie jazdy, bez używania rąk. To z pewnością przyczyni się do zmniejszenia liczby wypadków i poprawy bezpieczeństwa na drogach.

Sztuczna inteligencja w służbie medycynie

Dzięki umiejętnemu wykorzystaniu AI, oraz współpracy programistów i lekarzy, możliwe jest tworzenie narzędzi, które skutecznie wspomagają identyfikację konkretnych jednostek chorobowych. Znaczne przyspieszenie diagnozy znacznie zmniejsza śmiertelność, skraca czas leczenia i obniża jego koszta, wynikające często ze stosowania leków, które w danym momencie nie przynoszą żadnych pożądanych efektów.

Czy sztuczna inteligencja zagrozi miejscom pracy?

Często słyszymy głosy, że sztuczna inteligencja będzie w stanie zastąpić ludzi na wielu stanowiskach, co doprowadzi do kryzysu. Faktem jest, że łatwe, powtarzalne czynności, można wykonywać przy pomocy maszyn. Czy jednak już nie ma to miejsca? Automatyzacja przemysłu stale postępuje. Z drugiej strony powstają dzięki temu nowe miejsca pracy. Potrzebni są ludzie do obsługi i serwisu maszyn przemysłowych.

AI pomoże podnieść jakość życia społeczeństw

Rozwiązania oparte o uczenie maszynowe pozwolą podnieść bezpieczeństwo. Będziemy w stanie łatwo rozpoznać przestępców, którzy mówią nieprawdę. Uratujemy też wiele ludzkich istnień dzięki precyzyjnemu, wczesnemu określeniu jednostek chorobowych. Wyręczy nas w trudnych i niebezpiecznych zadaniach w przemyśle. Czy Ty też uważasz, że AI podniesie jakość Twojego życia?

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej