Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Czy smartwatch potrzebuje telefonu?

Autor:

   |

Śmiało można powiedzieć, że jednym z najpopularniejszych gadżetów osobistych jest zegarek. Z jednej strony użyteczny produkt, który wskazuje godzinę oraz datę, z drugiej doskonałe akcesorium, które niejednokrotnie stanowi dopełnienie stylizacji. Co w przypadku, gdy na ekranie zegarka pojawiają się dodatkowe funkcje? Inteligentny zegarek to znak dzisiejszych czasów. Coraz więcej osób decyduje się na jego zakup. Jednak, czy smartwatch potrzebuje telefonu? Na to i inne pytania postaramy się odpowiedzieć. 

Klasyczny smartwatch — inteligentne zegarki dopasowane do twoich potrzeb

Najważniejsze funkcje smartwatcha — potrzebny gadżet dla każdego  

Dodatkowe funkcje w przypadku smartfonów i smartwatchy 

Klasyczny smartwatch — inteligentne zegarki dopasowane do twoich potrzeb 

Funkcja odczytywanie wyłącznie godziny lub kierunku na zegarku to pomału wspomnienia. Dziś klasyczne tarcze zegara zastąpiły nowoczesne urządzenia dzięki, którym przy sobie masz najważniejsze atrybuty, bez których trudno wyjść z domu. Smartwatch, czyli inteligentny zegarek cieszy się coraz większą popularnością. Chociaż startował wyłącznie z funkcji liczenia kroków i udostępniania powiadomień z telefonu o otrzymaniu wiadomości lub połączeniu przychodzącym, dziś może poszczycić się dużo bardziej rozbudowanymi funkcjami. Wielu producentów prześciga się w designie proponowanego sprzętu elektronicznego, dlatego na rynku z powodzeniem znajdziesz zegarki z wyświetlaczami kwadratowymi, prostokątnymi, jak i okrągłymi, które mają nawiązywać do klasycznych zegarków analogowych. 

Poszczególne produkty z pewnością dopasujesz do swoich indywidualnych preferencji i dobierzesz wzór, tory przypadnie co do gustu. Kolor, rodzaj paska, to nie problem, mnogość propozycji dostępna jest zarówno dla kobiet, mężczyzn, jak i dzieci. 

Wiele osób zastanawia się, czy smartwatche i smartbandy działają bez konieczności połączenia z telefonem. Odpowiedź jest jedna. Tak, inteligentne zegarki nie muszą być sparowane z telefonem i mogą stanowić samozielne urządzenia elektroniczne. Mimo wszystko wykorzystanie opcji scalenia urządzeń pozwala na dostęp do znacznie większej ilości funkcji niż w przypadku samodzielnej pracy zegarka. 

Najważniejsze funkcje smartwatcha — potrzebny gadżet dla każdego 

Nowoczesne smartwatche posiadają wiele atrakcyjnych funkcji, które zostały docenione na całym świecie. Na pierwszy rzut, pod lupę weźmiemy funkcje zdrowotne. Wielofunkcyjne zegarki elektroniczne to doskonała opcja dla wszystkich osób, które chcą zadbać o swoją kondycję fizyczną lub regularnie uprawiają różnego rodzaju sporty. Zegarki w swoich szerokich właściwościach mogą mieć takie opcje, jak pomiar tętna, ten pomoże ci zobrazować swój aktualny stan zdrowia i natychmiast ocenić, jakie dalsze kroki poczynić np. w przypadku złego samopoczucia. Co więcej, najnowsze modele mogą również wykonać ekg, co wykluczy jakiekolwiek dolegliwości. Czy zegarek jest dobrym rozwiązaniem dla osób starszych? Zdecydowanie tak, dzięki funkcji SOS wiele modeli automatycznie wyśle sygnał do służb ratunkowych na wypadek upadku lub silnego wstrząsu. 

Ponadto zegarki mogą doskonale kontrolować twój czas snu, obrazując, ile trwał sen głęboki i całkowity wypoczynek, co powoli ci wdrożyć ewentualne zmiany w trybie życia i lepiej zadbać o spokój i czas na relaks. Smartwatch działa bez telefonu, jak i z telefon. Sparowanie pozwala ci zaciągnąć wszystkie dane do urządzenia mobilnego i przechowywać je przez dłuższy czas. Czy wiesz, że zegarek może cię aktywizować do uprawiania sportów? Niektóre firmy wdrożyły w swoich zegarkach wyzwania, które zalecają ci określaną aktywność fizyczną w ciągu miesiąca. Przyznawane nagrody w formie odznak to dodatkowa motywacja, z której warto skorzystać. 

Dodatkowe funkcje w przypadku smartfonów i smartwatchy 

Poszczególne modele zegarków mają wbudowany zestaw głośnomówiący. W przypadku, gdy na twój telefon przychodzi połączenia głosowe, z powodzeniem możesz odebrać je na zegarku i rozmawiać tylko w ten sposób. To doskonała opcja, gdy twój smartfon schowany jest gdzieś głęboko lub potrzebujesz wolne ręce, a w zasięgu twojego wzroku nie masz słuchawek, przez które mógłbyś poprowadzić konwersację. 

Istotne jest, że podczas sparowania zegarka mogą zaczytywać się również inne ważne informacje, jak wiadomości sms, ostatnie wykonane zdjęcia, czy zapisane adresy map Google. To pozwoli ci na swobodne korzystanie z poszczególnych funkcji bez konieczności wyciągania telefonu. Wykorzystaj inteligentny zegarek jako samodzielne urządzenie lub integralną część telefonu komórkowego i spraw, że twoje dotychczasowe działania będą jeszcze łatwiejsze. 

Aktywny tryb życia, ciągły pośpiech wykonywanie wielu zadań jednocześnie? Brzmi znajomo prawda? Zegarek zamiast telefonu to idealna opcja, która umożliwi ci odbieranie połączeń, odpisywanie na wiadomości i odczytywanie maili niemal natychmiast. Sprawdź dostępne propozycje przygotowane pod telefony stosujące system Android, jak i IOS. Bez względu na wybór, gwarantujemy, że nie pożałujesz swojej decyzji odnośnie do zakupu nowoczesnego zegarka elektronicznego. 

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej