przeglądarka opera

Przeglądarka Opera

Autor:

   |

Obecnie dostęp do Internetu jest powszechny, nikt z nas nie wyobraża sobie bez niego życia. Wybór komputera, smartfonu czy tabletu ze względu na ilość spędzanego z urządzeniem czasu jest bardzo ważny. Kiedy już dokonamy wyboru sprzętu, kolejną istotną decyzją jest wybór instalowanego oprogramowania. Instalacja odpowiednich programów pozwala wykorzystać wszystkie funkcje naszego urządzenia, wpływa też na jakość pracy urządzenia. Przeglądarka internetowa stanowi program niezbędny do przeglądania stron w Internecie, jest zatem programem najbardziej powszechnym w użytku. Godną uwagi przeglądarką, mimo że nie najpopularniejszą, jest Opera.

Najpopularniejszy nie znaczy najlepszy!

Polacy jako naród mamy skłonność do ulegania przyzwyczajeniom, unikamy zmian. Często jesteśmy wierni jednej marce telefonu, komputera czy właśnie oprogramowaniu, ponieważ nie lubimy przyzwyczajać się do nowych rzeczy. To błąd, przez to wiele ciekawych rozwiązań może nas ominąć. Przeglądarka Opera zajmuje piąte po Chrome, Firefox, Safari, Internet Explorer (+Edge) miejsce. Dokonując jednak przeglądu funkcji w niczym im nie ustępuje.

Norweska Opera!

Pobranie programu Opera jest bezpłatne, jego autorem jest norweska firma Opera Software ASA. Obecnie korzystanie z Opery oparte jest na licencji freeware (licencja taka umożliwia darmowe rozpowszechnianie programu), jednak do 2005 roku była programem shareware (pobranie programu w tym przypadku jest darmowe jednak pełna funkcjonalność jest możliwa dopiero po wniesieniu opłaty). Ważnym z punktu widzenia użytkownika, jest konsekwencja wyboru przeglądarki oraz instalacja tej samej na wszystkich używanych urządzeniach. Pozwala to na zapisanie haseł, naszych preferencji, historii przeglądanych stron, znacznie ułatwiając nam tym życie.

Byłeś kiedyś w Operze?

Opera dorównuje funkcjonalnością najpopularniejszym przeglądarkom internetowym podobnie jak one posiada przydatną opcję przywrócenia wyłączonych kart, daje możliwość synchronizacji haseł, zapewnia bezpieczeństwo chroniąc przed złośliwym oprogramowaniem. Przeglądarka z Norwegii wyróżnia się przy tym, możliwością blokowania reklam, dzięki czemu wczytywanie nawet dużych stron internetowych następuje prawie dwa razy szybciej. Ciekawą funkcją wyróżniającą Operę na tle inny przeglądarek jest możliwość wykonywania poleceń za pomocą gestów myszy. Otwarcie kart, czy przejście do kolejnej wykonywane jest za pomocą konkretnego gestu myszką, odbywa się to w tym miejscu gdzie myszka akurat się znajduje nie wymaga od nas celowania w konkretny punkt. Funkcja ta znacznie przyspiesza pracę na komputerze. Opera jest programem wieloplatformowym działa także na różnych systemach operacyjnych.

A może Mini?

Opera Mini jest przeglądarką internetową dedykowaną urządzeniom mobilnym. Producent oprogramowania zapewnia o możliwości instalacji i użytkowania go na niemal wszystkich smartfonach. Opera Mini działa na dwóch najpopularniejszych systemach operacyjnych – Android i iOS. Opera dla systemów Windows Mobile oraz Symbian funkcjonuje pod nazwą Opera Mobile. Użytkowanie przeglądarki na urządzeniach mobilnych posiada przydatną funkcję blokowania natarczywych reklam. Nie będzie zaskoczeniem fakt, że Opera posiada także kilka wad np. nie wyświetla poprawnie filmów w trybie podzielonego ekranu, czy niektóre strony nie wyświetlają się poprawnie, lecz jest to zjawisko bardzo rzadkie.

Przeglądając większość forów internetowych dotyczących zdania użytkowników na temat przeglądarki Opera znacznie przeważają opinie pozytywne. Osoby przeglądające Internet za pomocą przeglądarki chwalą jej lekkość, szybkość oraz możliwość sterowania gestami myszy. Także nie bójmy się próbować, bo czasem ta nawet niewielka potrafi znacznie ułatwić nam życie.

Tematy:

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej