pobierz opera gx

Opera GX – recenzja. Pobierz rewolucyjną przeglądarkę dla graczy

Autor:

   |

Trudno sobie wyobrazić oficjalną przeglądarkę dla graczy, ale oto jesteśmy w 2021 roku – z przeglądarką Opera GX Gaming Browser, która jest mocnym argumentem potwierdzającym sens istnienia takich rozwiązań. Gracze mogą korzystać z podstawowych funkcji domyślnej przeglądarki Opery, ale wersja dla graczy – GX ma kilka unikalnych zalet, które warto rozważyć.

 • Opera jest dobrze znanym producentem przeglądarek. W tym przewodniku zamierzamy zrecenzować Operę GX i zobaczyć, co potrafi.
 • Przeglądarka posiada szereg unikalnych funkcji, które mogą przydać się graczom.
 • Oprogramowanie zawiera GX Control, GX Cleaner i wiele innych ciekawych elementów.
 • Przeglądarka kładzie silny nacisk na na prywatność użytkownika, dzięki wbudowanej funkcji Opera GX VPN.

Przeglądarka Opera GX Gaming Browser zużywa znacznie mniej zasobów niż inne przeglądarki oraz jest wypełniona po brzegi funkcjami. Pozwala na całkowite dostosowanie wykorzystania zasobów i wyglądu, personalizację i wiele więcej. Opera GX posiada “gamingową” i nowoczesną estetykę, co wielu użytkownikom, a zwłaszcza graczom może przypaść do gustu.

Download – Pobierz Operę GX i przejdź na wyższy poziom

Opera GX to rewolucyjna przeglądarka internetowa, którą każdy użytkownik internetu powinien wypróbować. Aby pobrać Opera GX przejdź do oficjalnej strony pobierania klikając w ten link. Oprogramowanie jest dostępne na komputery z systemem Windows oraz smartfony oparte o Androida i iOS. Przeglądarka Opera GX jest w pełni darmowa do pobrania i korzystania.

W pełni po polsku! Download z oficjalnego serwera Opery.

Łatwa i skoncentrowana na użytkowniku konfiguracja

Kiedy uruchomisz Operę GX po raz pierwszy, przejdziesz przez serię pięciu kroków pozwalających na konfiguracje przeglądarki. Od samego początku wzrok przyciągają jasne kolory. W zależności od upodobań użytkownika, może to być plus lub minus. W końcu nie każdy lubi estetykę gracza.

Do wyboru mamy 12 różnych motywów przeglądarki oraz kilkadziesiąt tapet. Opera GX zapewnia ogromny wybór różnych typów tła, ale można również przesłać i dodać własne po wstępnej fazie konfiguracji. Istnieją nawet opcje animacji kafelków.

Ekran wyboru skórki w Opera GX

Interesującą cechą Opery jest możliwość wyboru efektów dźwiękowych, które będą towarzyszyć pisaniu na klawiaturze. Udostępnia ona użytkownikom dwie opcje dźwięków. Zawiera również pięć opcji dla muzyki w tle, która jest odtwarzana podczas pracy przeglądarki. Ale kluczową cechą jest to, że ta muzyka tła zmienia się w zależności od przeglądania.

Można również wybrać włączenie Twitcha w pasku bocznym przeglądarki. W ten sposób pozostaniesz połączony przez cały czas. Będziesz wiedzieć, kto jest online, jakie strumienie są aktualnie nadawane i pozostać na szczycie swoich powiadomień.

Możesz mieć wszystkie swoje ulubione programy do czatowania w zasięgu ręki. Opera GX domyślnie udostępnia Facebook Messenger, WhatsApp, Instagram, Twitter i kilka innych – wystarczy wybrać te programy podczas konfiguracji.

Ostatnim etapem procesu konfiguracji jest wybór włączenia opcji GX Control, która ogranicza ilość pamięci RAM, zasobów procesora, a nawet przepustowość sieci, z której może korzystać przeglądarka. Można również wybrać opcję GX Cleaner, która usuwa niepotrzebne pliki w celu poprawy wydajność przeglądarki.

Największe wrażenie robi wbudowany bloker reklam i VPN. Adblocker może być włączony podczas procesu konfiguracji, ale VPN jest ukryty w menu ustawień. Możesz wybrać, czy chcesz korzystać z VPN przez cały czas, czy ominąć go podczas korzystania z domyślnych wyszukiwarek.

Funkcje, funkcje i jeszcze więcej funkcji

Przy wszystkich początkowych zaletach Opery GX, to co najbardziej wyróżnia tę przeglądarkę, to ilość funkcji, jakie zawiera. Po wstępnej konfiguracji, strona główna o nazwie “Szybkie wybieranie” pojawia się za każdym razem, gdy tworzysz nową kartę.

Domyślnie strona szybkiego wybierania zawiera łącza do serwisów Twitch, Discord, Reddit, YouTube i Changelog. Możesz łatwo dodać witrynę do tej listy. Na pasku bocznym znajdują się też szybkie linki do Amazon, eBay, AliExpress, GOG, Steam i Epic Games.

Opera GX wyświetla w lewym górnym rogu lokalne warunki pogodowe w Twojej okolicy. Jest tam jednak jeszcze jedna ikona, która wygląda jak kontroler. Wybranie tej ikony otwiera to, co może być pojedynczą najlepszą funkcją całej przeglądarki: GX Corner.

GX Corner

GX Corner w Opera GX

GX Corner jest tym, co naprawdę sprawia, że jest to przeglądarka “gamingowa”. Skupia on wszystkie informacje związane z grami w jednym miejscu. W górnej części ekranu znajduje się baner reklamujący najważniejsze nadchodzące wydarzenia związane z esportem.

Dostępny w przeglądarce kalendarz sprawia, że łatwo jest zobaczyć nadchodzące gry, podczas gdy nagłówek poniżej pokazuje wszelkie tytuły obecnie dostępne za darmo na różnych sklepach. Wystarczy kliknąć na dowolną grę, aby dowiedzieć się o niej więcej. Wyniki możesz zawęzić, wybierając, czy chcesz zobaczyć gry dostępne w sklepach Windows, VR, PlayStation czy Xbox.

Nagłówek “Nowe, nadchodzące i interesujące” jest podobny, ponieważ pokazuje okładki nadchodzących gier wraz z małymi ikonami przedstawiającymi platformę, na której zostaną wydane. Przewijanie w dół dalej pokazuje agregator ofert, który wyświetla aktualne najlepsze promocje na gry, jak również sekcję zwiastunów nowości.

Lewy pasek boczny daje łatwy dostęp do potężnych narzędzi, takich jak GX Control, GX Cleaner, Twitch, listy odtwarzaczy multimedialnych, a także historii, rozszerzeń i ustawień. GX Control to funkcja, która pozwala ograniczyć wykorzystanie zasobów przez przeglądarkę.

Możesz zdecydować się na ograniczenie przepustowości sieci, ilości używanej pamięci RAM oraz wykorzystania procesora. Nie martw się – jeśli wybierzesz zbyt niskie ustawienia, ostrzeżenie poinformuje Cię o negatywnym wpływie na przeglądarkę.

Zarządzanie zasobami RAM, CPU i sieciowymi w Opera GX

Z drugiej strony, jeśli grasz w grę, która wymaga niemal każdego grama energii, jaką dysponuje twój system (szczególnie słabo zoptymalizowane gry, takie jak Microsoft Flight Simulator czy Age of Empires III), narzędzia te są przydatne i mogą pomóc w uzyskaniu kilku dodatkowych punktów procentowych wydajności.

Potraktuj GX Cleaner trochę jak CCleaner dla przeglądarki. Można go użyć do wyczyszczenia pamięci podręcznej, ciasteczek, pobieranych plików, historii przeglądania i wielu innych rzeczy. To prosty sposób, aby utrzymać się na szczycie cyfrowego bałaganu. Twitch jest oczywisty; jeśli włączysz go podczas konfiguracji, możesz zameldować się na kanałach streamerów za pomocą jednego kliknięcia.

Czy Opera GX jest warta sprawdzenia?

W naszej opinii Opera GX to jedna z najlepszych przeglądarek, jakie pojawiły się na rynku w ostatnich latach. Samo dostosowanie, które Opera GX oferuje jest niesamowite – z funkcjami, które wykraczają poza wiele wymienionych w tej recenzji.

Łatwy dostęp do wiadomości i informacji o grach sprawia, że jest to prawdziwa przeglądarka dla graczy. Ponadto ograniczniki zasobów, wbudowany adblock i VPN oraz inne funkcje prywatności sprawiają, że przeglądarka jest również dobrym wyborem dla wszystkich innych użytkowników – nie tylko dla graczy. I to właśnie z tego powodu popularność Opery GX rośnie, zbierając przy tym bardzo dobre opinie i recenzje.

Jeśli Firefox, Chrome i Safari znudziły Ci się, to koniecznie wypróbuj Operę GX. Jest dostępna do pobrania ze strony Opery, i wygląda na to, że zrobi ona niemałą rewolucję na rynku przeglądarek internetowych.

Pobierz Operę GX za darmo i w pełni po polsku – Download z oficjalnego serwera.

PS. pamiętaj, że jest też dostępna wersja mobilna na Androida i iOS.

3 komentarze
 1. arkanA4
  Odpowiedz

  Według mnie Opera GX to fantastyczna przeglądarka. Oferuje elegancki interfejs użytkownika i wszystkie funkcje, których potrzebuję w przeglądarce internetowej. Najlepsze jest to, że ładuje strony o wiele szybciej niż jakakolwiek inna przeglądarka internetowa, z której kiedykolwiek korzystałem. Chrome się chowa.

 2. pi3ter_PAN
  Odpowiedz

  Mam kilku znajomych graczy i ich opinie o tej przeglądarce były bardzo dobre. Po tej recenzji skusiłem się na instalacje i jak na razie nie żałuję, bo jest odjazdowo! Dużo wbudowanych funkcji, dostęp do najważniejszych rzeczy z poziomu lewego paska (muzyka, komunikatory, twitch etc.), a do tego zajeb***y wygląd. Leci okejka ode mnie.

 3. Tomasz Palka
  Odpowiedz

  Bardzo dobra przeglądarka.. super

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej