brave browser opinie

Brave Browser – blokuj reklamy, zarabiaj kryptowaluty i przeglądaj Internet szybciej!

Autor:

   |

Brave Browser jest darmową i otwartą przeglądarką internetową. Ponieważ Brave korzysta z silnika Chromium, może to być dobry wybór dla użytkowników Chrome chcących przejść na bardziej prywatną przeglądarkę. Ma ona wbudowaną blokadę reklam i trackerów, która sprawia, że przeglądanie z tą i tak już szybką przeglądarką jest jeszcze szybsze, przyjemniejsze i bezpieczne.

Jak działa Brave?

Podstawowa funkcjonalność Brave’a jest taka sama jak większości innych popularnych przeglądarek. Zbudowana jest na tym samym szkielecie, co Google Chrome, tak więc wiele funkcji jest dokładnie takich samych. Brave korzysta z normalnej funkcjonalności przeglądarki w połączeniu z nowym sposobem myślenia o stronach wspieranych przez reklamę. Jej twórcy wierzą, że najlepszym wyjąciem na usprawnienie internetu jako całości jest znalezienie nowego rozwiązania na wspieranie twórców treści poza tradycyjnym modelem reklamowym.

Przegląda Brave Browser szyfruje Twoje dane osobiste i nie wysyła ich na swoje serwery, jak może to mieć miejsce w innych programach tego typu.

Brave identyfikuje reklamy słabej jakości lub takie, które utrudniają użytkownikom korzystanie ze strony, a następnie je blokuje i opcjonalnie (za zgodą użytkownika), serwuje małe, nieszkodliwe formaty reklamowe, z których dochód otrzymują odwiedzający, twórcy witryn i twórcy przeglądarki. W ten sposób, to również użytkownicy mogą zarabiać przeglądając Internet.

brave browser opinie

Funkcje przeglądarki Brave Browser

 • Blokowanie reklam
 • Zapobieganie pobieraniu odcisków palców
 • Kontrola ciasteczek (Cookie Control)
 • Domyślnie włączone HTTPS na wszystkich stronach
 • Blokowanie skryptów
 • Ustawienia blokowania typu Site-To-Site
 • Globalne ustawienia blokowania
 • Wbudowany menedżer haseł

 

Kliknij i pobierz Brave Browser już teraz!

Co czyni Brave’a dobrą przeglądarką?

Dwie główne cechy Brave’a to szybkość i prywatność. Najpopularniejsze przeglądarki (Chrome, Firefox, Safari i Edge) będą wolniejsze, jeśli nie będą blokować reklam i nie zawsze będą skonfigurowane z myślą o prywatności użytkownika.

“Na komputerach stacjonarnych, Brave ładuje strony dwa razy szybciej niż Chrome i Firefox, przeglądarki nr 1 i nr 3 na świecie, które zostały sklasyfikowane przez producenta aplikacji analitycznych Net Applications. Na smartfonie za to, Brave ładuje strony nawet do ośmiu razy szybciej niż Chrome (Android) czy Safari (iOS)”.

Czy przeglądarka Brave Browser jest darmowa?

Tak, przeglądarka Brave Brovser jest w pełni darmowa do pobrania i bezpłatna w użytkowaniu. Pobierzesz ją z oficjalnych serwerów firmy Brave Browser.

Czy Brave jest bezpieczną przeglądarką?

W odróżnieniu od innych przeglądarek i firm, które za nimi stoją, Brave nie koncentruje się na gromadzeniu danych użytkowników. Firma traktuje priorytetowo prawo do ich prywatności. Jednym z jej najważniejszych postulatów Brave’a jest ochrona informacji o użytkownikach i zabezpieczenie ich przed śledzeniem oraz złośliwym oprogramowaniem.

Brave pozwala wybrać, które reklamy i trackery są przez niego blokowane. Możliwość wyboru, które reklamy widzisz i które trackery pozwalasz uruchomić, czyni z niego bardzo bezpieczne, ale także elastyczne rozwiązanie.

Pobierz przeglądarkę Brave z oficjalnej strony Brave.com!

Niezawodna funkcjonalność i bezpieczeństwo

Jednym z problemów dotyczących narzędzi chroniących naszą tożsamość w Internecie jest to, że często rezygnują one z użyteczności na rzecz prywatności i bezpieczeństwa. Brave posiada wiele unikalnych funkcji, które wiele przeglądarek zorientowanych na ochronę prywatności pomija. Na przykład, Brave Sync pozwala zachować preferowane ustawienia, konfiguracje i zakładki, które można synchronizować na wielu urządzeniach, ale przechowuje te dane w zaszyfrowanej i bezpiecznej formie.

Co to jest BAT (Basic Attention Token)?

Basic Attention Token (BAT) jest kryptowalutą, która stanowi nieodłączny element Brave’a. Jej celem jest umożliwienie użytkownikom przeglądarki wysyłanie dotacji wszystkim twórcom internetowym, a także zarabianie na wyświetlaniu reklam.

Brave i jego twórcy uznają, że reklamy są integralną częścią Internetu, ale nie muszą być natrętne. Korzystanie z BAT jako sposób na zachęcenie użytkowników sieci do oglądania reklam, sprawi, że ogólne doświadczenia odwiedzających strony będą lepsze, aniżeli przy współczesnym modelu biznesowym (tradycyjne banery, wyskakujące okienka, reklamy video itd.).

Rozszerzenia i dodatki do Brave

Ponieważ Brave jest zbudowany na silniku Chromium (z którego korzysta Google Chrome) wszystkie dodatki i rozszerzenia dostępne w Sklepie Google są kompatybilne i działają również na Brave Browser.

Kto stoi za Brave?

 • Brendan Eich – Współzałożyciel i CEO: Brendan Eich jest najbardziej znany za sprawą stworzenia języka programowania JavaScript. Jest również współzałożycielem projektu Mozilla, Mozilla Foundation i Mozilla Corporation.
 • Brian Bondy – Współzałożyciel i CTO: Brian Bondy jest współzałożycielem i głównym programistą Brave Software. Wcześniej pracował w Khan Academy, Mozilli i Evernote.

 

Pobierz Brave Browser za darmo

(Surfuj z mega prędkością, blokuj reklamy, zadbaj o swoje bezpieczeństwo i zarabiaj kryptowaluty.)

6 komentarzy
 1. Kamil
  Odpowiedz

  Cześć wszystkim. Wyczytałem dużo pozytywnego na temat przeglądarki Brave Browser. Czy mógłbym prosić o opinie użytkowników na temat faktycznej szybkości przeglądania stron www? Czy na prawdę jest tak, jak twierdzą różne portale i sam producent? Jest sens “przesiadać się” z Google Chrome?

  Kamil

  • Macio87
   Odpowiedz

   Osobiście korzysam z Brav’ea od ponad 3 miesiecy i faktycznie witryny wczytują sie szybciej. Wcześniej korzystalem z Firefoxa dlatego nie mam zbytniego porównania z Chrome. Tak czy siak ja nie jestem zwolennikiem produktów Google bo oni wiedzą o nas więcej, niż my sami. Śmiało pobierz i zainstaluj brave’a (download masz pod adresem bodajże brave.com), bo ja sobie nie wyobrażam wracać do przeglądarek bez wbudowanego adblocka i ochrony przed śledzeniem. Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, to Brave jest super. Myślę, że najlepiej samemu się przekonać. Jeżeli nie przypasuje Ci, to wrócisz do poprzedniej przeglądarki 😉 Po prostu pobierz i zainstaluj sobie Brejwa, a w mojej opinii nie pożałujesz ;))

   • nisko
    Odpowiedz

    Można też więcej poczytać o Brave Browser na polskiej stronie (nieoficjalnej) – https://pobierz-brave.pl. Download też jest tam dostępny. Zobacz sobie na tej stronie opinie dziennikarzy z magazynów technologicznych i sprawdź różne statystyki/funkcje. myślę, że Cie przekona ta przeglądarka

 2. mentorPDG
  Odpowiedz

  Żałuję, że wcześniej Brave nie była dostępna. Pięknie działa. Zbudowania na Chrominium, dlatego śmiga super. Wszystkie rozszerzenia są kompatybilne itp. Najlepsze jest to, co robi przeglądarka w odniesieniu do reklam. Blokuje wszystko, a jak chcesz sobie dorobić troche pieniędzy, to włączasz Brave Rewards i można wyświetlać małe reklamy w zamian za kryptowalutę BAT. Ja już uzbierałem ok 15 dolarów w BAT odkąd działają w Polsce nagrody brave.

 3. JAREK
  Odpowiedz

  Jestem tu nowy dopiwro co sciagnalem brawe czy ktos pomoze dokonczyc konfiguracje do zarabiania

 4. rokono
  Odpowiedz

  A by zobaczyć swoje hasła, to gdzie w ustawieniach trzeba kopać???

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej