Sposoby na oszczędzanie pakietu danych na telefonie

Autor:

   |

Każda polska sieć oferuje nam różnego rodzaju paczki internetowe, dzięki którym mamy łatwy dostęp do sieci, lecz częste korzystanie z Internetu, może szybko wyczerpać limit. Są jednak sposoby na znacznie zmniejszenie kosztów zużycia danych. Przedstawiamy kilka z nich.

Korzystaj z publicznych sieci Wi-Fi

Wykorzystywanie Wi-Fi w miejscach publicznych pomaga nam w zaoszczędzeniu wielu MB. Wiele kawiarnii, galerii handlowych czy placówek medycznych oferuje nam darmowy Internet. Aż żal nie korzystać. Ponadto większość smartfonów posiada wbudowaną opcję łączenia z otwartymi sieciami, które znajdują się w zasięgu. Dzięki tej prostej funkcjonalności można korzystać z darmowego Internetu, bez potrzeby interakcji z telefonem.

Automatyczne aktualizacje – tylko z Wi-Fi!

Kolejnym wrogiem oszczędzania pakietu danych są automatyczne aktualizacje. Większość programów w telefonie ma domyślnie ustawione aktualizacje, które instalują się same. Warto odznaczyć te funkcje i oszczędzić bardzo dużo pakietu. Obecnie praktycznie każdy z nas ma dostęp do Internetu bezprzewodowego (w domu, biurze czy szkole), dlatego warto skonfigurować pobieranie aktualizacji jedynie wtedy, gdy jesteśmy podłączeni do sieci Wi-Fi.

Programy działające w tle

Kolejnym sposobem jest ograniczenie dostępu programów działających w tle. W liczniku danych na telefonie możemy sprawdzić, jak dużo dany program czy aplikacja zużywa danych i zmienić na opcję „ogranicz dane w tle”. Najpopularniejszymi aplikacjami działającymi w tle są m.in. Facebook czy Messenger i należy pamiętać, że łączą się one z serwerami również, gdy z nich nie korzystamy!

Limit pobieranych danych

Bardzo przydatna również funkcją jest ustawienie limitu pobieranych danych. Jeśli ustawimy na maksymalny limit danych, transmisja danych wyłączy się automatycznie a nam zaoszczędzi utratę pakietu a czasem również uchroni nas przed dodatkowymi opłatami. Możemy również skorzystać z funkcji kompresowania danych przeglądarki. Opcję tę aktywujemy w ustawieniach przeglądarki.

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej