Photoshop za darmo – czy da się go mieć i jak go pobrać?

Autor:

   |

Czasami jakiś program jest tak popularny, że wpływa na cały ekosystem. Tak jest w przypadku Adobe Photoshop, programu do edycji zdjęć, który stał się niezwykle popularny na całym świecie i który jest najczęściej używanym oprogramowaniem tego typu. Bez wątpienia jego popularność jest w pełni zasłużona.

Adobe Photoshop oferuje szeroką gamę narzędzi do dowolnego modyfikowania zdjęć. Obrazy można grupować, przycinać, modyfikować pod względem koloru, kontrastu, cieni, elementów je tworzących itp.

Photoshop to coś więcej niż tylko edytor obrazów. W miarę uaktualniania wersji zyskuje on coraz więcej użytecznych cech i funkcji. Obecnie można w nim nawet edytować filmy i tworzyć obiekty dla drukarek 3D. Nic dziwnego, że Photoshop stał się narzędziem najczęściej wybieranym przez profesjonalistów zajmujących się edycją zdjęć.

Photoshop za darmo – czy istnieje sposób na uzyskanie bezpłatnej kopii programu?

Na wstępie warto dodać, że w Internecie można znaleźć wiele darmowych wersji Photoshopa. Niestety zła wiadomość jest taka, że większość z nich to nielegalne kopie rozpowszechniane bez zgody producenta. Na dodatek, część z nich zapewne jest “naszprycowana” wirusami i funkcjonalnościami, które mogą uszkodzić nasz komputer czy wykraść dane poufne (hasła, dane do logowania do banku). Niestety Photoshop w wersji darmowej występuje tylko w jednym przypadku – w 7-dniowej wersji próbnej, która de facto jest dostępna dla każdego. Jest to zapewne dobra wiadomość dla użytkowników, którzy potrzebują skorzystać z funkcjonalności Photoshopa jedno lub kilkukrotnie. Niestety posiadanie Photoshopa za darmo w wersji z nieograniczoną ilością czasu wiąże się z jego kupnem, lub nielegalnym pobraniem z torrentów lub serwisów dzielących się nielegalnym oprogramowaniem. W tym artykule przedstawimy sposób na pobranie Photoshopa za darmo w wersji 7-dniowej. Jest to najprostsza droga, aby uzyskać program Adobe Photoshop za darmo i zachować wszystkie jego możliwości w bezpłatnej wersji próbnej.

Jak pobrać Adobe Photoshop za darmo w wersji próbnej (7 dniowej)

Aby korzystać z programu Photoshop za darmo wystarczy zarejestrować konto Creative Cloud, a następnie rozpocząć pobieranie bezpłatnej wersji programu. Poniżej krótka instrukcja:

  1. Otwórz stronę internetową programu Photoshop. W przeglądarce przejdź do strony https://www.adobe.com/products/photoshop.html.
  2. Kliknij przycisk Free Trial. Spowoduje to natychmiastowe przeniesienie użytkownika na stronę wyboru planu. W tym miejscu należy wybrać Photoshop, a następnie nacisnąć Continue. Na kolejnej stronie należy wybrać plan taryfowy – rozliczenie miesięczne (Monthly), a dalej podać swój adres email. Finalnie trafimy na stronę, na której należy podać dane karty kredytowej lub debetowej. Jeżeli podamy takie dane, to nasza karta nie zostanie obciążona przez cały okres próbny (w podsumowaniu zobaczysz kwotę do zapłaty “DUE NOW: US$0.00/mo”, co oznacza, że na ten moment płatność nie zostanie pobrana). Wystarczy po prostu zrezygnować na czas, a nie zapłacimy ani złotówki. Alternatywnie możemy skorzystać z wirtualnej karty z Revoluta, którą po uruchomieniu okresu próbnego blokujemy i mamy spokój, że nie zostaniemy obciążeni.
  3. Pobierz wersję próbną Photoshop za darmo, a następnie zainstaluj program na komputerze. Przy otwieraniu oprogramowania zostaniesz proszony o podanie danych do konta, które wcześniej utworzyłeś. Po wykonaniu tego kroku będziesz mógł otworzyć Photoshopa i korzystać z wszystkich jego funkcjonalności.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące darmowej wersji programu Photoshop

Czy bezpłatna wersja próbna programu Photoshop jest zgodna z systemami MacOS i Windows?
Tak, bezpłatna wersja próbna programu Photoshop jest zgodna zarówno z systemem MacOS, jak i Windows.

Jak długo można używać Photoshopa za darmo?
Darmowa wersja próbna rozpoczyna się w momencie zainstalowania programu Photoshop i jest ważna przez siedem dni. W trakcie okresu próbnego lub po jego wygaśnięciu można przekształcić wersję próbną w płatną subskrypcję Creative Cloud.

Czy można pobrać bezpłatną wersję programu Photoshop w wersji CS6?
Nie, Photoshop jest najbardziej aktualną wersją i jedyną, którą można pobrać w ramach bezpłatnej wersji próbnej.

Czy uczniowie i studenci mają prawo do zniżki, jeśli zdecydują się na zakup produktu po wypróbowaniu bezpłatnej wersji?
Tak, uczniowie i nauczyciele mają prawo do znacznej zniżki na całą kolekcję aplikacji Creative Cloud, wynoszącą 65%.

Czy Photoshop za darmo pobierany w wersji próbnej jest jego pełną wersją?
Tak, zawiera ona wszystkie funkcje i aktualizacje najnowszej wersji programu Photoshop.

Czy mogę pobrać bezpłatną wersję programu Pohotoshop na smartfon?
Nie, darmowa wersja próbna Photoshopa jest dostępna na komputery stacjonarne. Firma Adobe oferuje kolekcję bezpłatnych aplikacji mobilnych dla systemów iOS i Android.

Czy można bezpłatnie korzystać z programu Photoshop bez subskrypcji Creative Cloud?

Nie, program Photoshop jest dostępny tylko w ramach członkostwa w usłudze Creative Cloud. Można wybrać plan z jedną aplikacją, który obejmuje tylko program Photoshop, lub plan obejmujący wiele aplikacji. Istnieją różne formuły członkostwa Creative Cloud dla osób indywidualnych, studentów, nauczycieli, fotografów i firm.

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej