jak zablokować reklamy

Jak zablokować reklamy w przeglądarce – 3 skuteczne sposoby

Autor:

   |

Chyba niewiele rzeczy denerwuje w równym stopniu, co reklamy. Wejście na większość portali i serwisów internetowych wiąże się z wyskakującymi z każdej strony oknami reklamowymi, auto-odtwarzającymi się filmikami, co w połączeniu z wyskakującymi informacjami o RODO i Cookie sprawia, że dotarcie do treści strony zabiera sporo czasu i wymaga uciążliwego przeklikiwania się przez okienka reklamowe. Ich fala objęła również serwisy z filmami typu YouTube, gdzie spokojne oglądanie co rusz zakłóca jakaś reklama – najczęściej kompletnie nieinteresującego nas produktu. Na szczęście rynek nie znosi próżni i bez problemu możemy znaleźć programy i dodatki umożliwiające blokowanie reklam. Zobaczmy, jak zablokować reklamy szybko i skutecznie.

1. Brave Browser – kompleksowe rozwiązanie problemów z reklamami

brave browser

Nie lubisz reklam, a przy tym nie jesteś zbyt mocno przywiązany do swojej dotychczasowej przeglądarki? Rozwiązanie jest wówczas najłatwiejsze – wystarczy przejść na Brave Browser. Dlaczego warto? Brave to nie tylko blokowanie reklam – wśród atutów przeglądarki warto wymienić również kompleksową ochronę prywatności, w co wlicza się również ochrona przed śledzącymi trackerami. Dzięki temu możesz korzystać z internetu bez reklam, ale także nie musisz się obawiać, że informacje o odwiedzanych witrynach i twojej aktywności w internecie zostaną przekazane reklamodawcom i wykorzystane bez twojej wiedzy. Jeśli pozwolisz Brave na wyświetlanie nienaruszających prywatność reklam, wówczas to ty otrzymasz wynagrodzenie za ich wyświetlanie – będziesz mógł wykorzystać je na dowolny cel, w tym na wspieranie ulubionych twórców w internecie lub po prostu wypłacić.

brave browser

 

Brak reklam pozwala również na znaczne ograniczenie ilości przesyłanych informacji, dzięki czemu strony wczytują się nawet do 6 razy szybciej, pakiet internetowy wystarczy na przejrzenie większej ilości stron, a baterie w urządzeniach przenośnych rozładowują się znacznie wolniej. Brave jest tak zoptymalizowany, by umożliwiać usuwanie reklam z YouTube, z serwisów z filmami, a także niemal wszystkich typów reklam występujących na popularnych portalach. Brave Browser można pobrać na niemal każde urządzenie – nieważne, czy działa pod kontrolą iOS, macOS, Windows, Linux, czy Android. Umożliwia ponadto synchronizację kart i zakładek pomiędzy urządzeniami, a co nie mniej istotne – jest całkowicie darmowy i w pełni po polsku! Blokowanie reklam jeszcze nigdy nie było tak proste!

Pobierz Brave Browser za darmo

2. Jak zablokować reklamy – zewnętrzne blokery, np. AdGuard

adguard - program do blokowania reklam

Program do blokowania reklam AdGuard to bardzo wygodne i kompleksowe rozwiązanie. Instalując go w systemie, a następnie uiszczając regularnie niewielką opłatę, mamy pewność, że żadna niechciana reklama nie będzie się wyświetlała – ani w przeglądarce, kliencie pocztowym, ani w zainstalowanych programach. AdGuard działa na zasadzie VPN, czyli serwera pośredniczącego pomiędzy twoim urządzeniem a siecią, dzięki czemu reklamy w ogóle nie są pobierane, co przyspiesza wczytywanie stron internetowych, a także chroni przed oprogramowaniem szpiegującym, zbierającym statystyki o sposobie, w jaki korzystasz z internetu. Działa skutecznie, nie tylko usuwając reklamy z popularnych portali, ale również ze stron z filami, czy nawet z YouTube. Program do blokowania reklam AdGuard występuje w wersjach na większość urządzeń z dostępem do internetu – na iOS, Android, macOS, Windows i jako rozszerzenie dla przeglądarki (działa jednak nieco inaczej) – dzięki czemu możesz go wykorzystać również do ochrony swojego urządzenia mobilnego.

adguard - na komputery i telefony

Przejdź do strony pobierania

3. Jak zablokować reklamy – adblocki i rozszerzenia do przeglądarek

Od lat popularnością cieszą się rozszerzenia do przeglądarek internetowych pozwalające na usuwanie reklam. Ich zaletą jest możliwość doinstalowania do posiadanej przeglądarki, bez konieczności modyfikowania ustawień komputera, lub zmiany nawyków. Początkowo możliwość instalacji rozszerzeń blokujących była domeną Firefox’a, dziś odpowiednie są one dostępne na niemal wszystkie obecne na rynku przeglądarki – Chrome, Firefox’a, Edge, Operę czy Safari. Niegdyś bezdyskusyjnie królował AdBlock i to on z czasem stał się synonimem blokera reklam. Niestety, z czasem polityka firmy uległa zmianie i AdBlock zaczął wyświetlać niektóre, uznane za nieinwazyjne reklamy (z czasem stało się jasne, że za bycie “nieinwazyjną” trzeba płacić producentowi AdBlocka). To nie spodobało się internautom i z czasem na lidera wśród blokerów wyrósł uBlock – lekkie, szybkie i na bieżąco aktualizowane rozszerzenie, skutecznie walczące z reklamami w sieci. Wadą blokerów jest to, że choć pozwalają na usuwanie reklam, to nie zapobiegają ich pobieraniu, co spowalnia wczytywanie stron i odrobinę bardziej obciąża procesor.

1 komentarz
  1. Adam
    Odpowiedz

    Adguard oraz adblock ultimate to dwa określane jako najlepsze. Tylko który z nich jest lepszy to juz nie wiadomo. ja mam adguard i się sprawdza w każdej przeglądarce ale bez dodatku systemowego.

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej