Jak usunąć Yahoo z Google Chrome?

Autor:

   |

Yahoo to jedna z najpopularniejszych wyszukiwarek na świecie. Jej adres URL to search.yahoo.com, ale może się on zmieniać w zależności od regionu użytkownika. Na przykład w Wielkiej Brytanii adres URL będzie miał formę uk.search.yahoo.com. Nawet jeśli Yahoo jest całkowicie nieszkodliwą witryną, przekierowania następujące do wyszukiwarki, której nie ustawialiśmy jako standardową mogą być niepokojące.

Zmiana domyślnej wyszukiwarki może być sygnałem, że przeglądarka została zainfekowana złośliwym oprogramowaniem. Takie złośliwe oprogramowanie jest lepiej znane jako browser hijacker. Modyfikuje ono ustawienia przeglądarki bez zgody użytkownika.

Ten artykuł poprowadzi Cię przez proces usuwania wyszukiwarki Yahoo Search z Chrome browser hijacker i jak usunąć takie złośliwe oprogramowanie z komputera.

Dlaczego moja przeglądarka Google Chrome używa wyszukiwarki Yahoo?

Gdy instalujesz Google Chrome, Google staje się Twoją domyślną wyszukiwarką. Jeśli więc nie zmieniłeś ustawień i jesteś przekierowywany do Yahoo, to może być to oznaką problemu. Twoja przeglądarka internetowa jest prawdopodobnie zainfekowana złośliwym oprogramowaniem, zwanym inaczej jako browser hijacker. Może ono zmienić domyślne ustawienia przeglądarki, stronę startową i adresy URL nowych kart. Prawdopodobnie pojawiło się ono na komputerze w wyniku instalacji pobranego wcześniej programu lub rozszerzenia do Google Chrome.

Jak usunąć wyszukiwarkę Yahoo z Chrome?

Usunięcie wyszukiwarki Yahoo z Chrome pomoże CI odzyskać domyślnie poprzednio ustawioną wyszukiwarkę, jednak warto także usunąć sedno problemu, aby problem nie pojawił się ponownie. Ten przewodnik krok po kroku pomoże Ci rozwiązać ten problem:

Zmiana domyślnej wyszukiwarki z Yahoo na inną – poradnik:

  1. Kliknij trzy kropki (“⋮”) widoczne w prawym górnym rogu przeglądarki Chrome i przejdź do zakładki “Ustawienia“.
  2. Po lewej stronie ekranu naciśnij przycisk “Wyszukiwarka“.
  3. W sekcji “Wyszukiwarka używana w pasku adresu” wybierz wyszukiwarkę, którą preferujesz np. Google.
  4. Po tym kroku standardowa wyszukiwarka powinna być już ustawiona. Dodatkowo możemy usunąć Yahoo z sekcji wyszukiwarek w Google Chrome. W tym celu przejdź także do opcji “Zarządzanie wyszukiwarkami i wyszukiwaniem w witrynach“, zlokalizuj Yahoo, po czym naciśnij znajdujące się obok trzy kropki (“⋮”) i wybierz “Usuń“.

Usunięcie niechcianych dodatków z przeglądarki

Niektóre przekierowania do Yahoo Search mogą być powodowane przez rozszerzenia do przeglądarki, które zostały przypadkowo zainstalowane. Zaleca się, aby przeglądnąć listę zainstalowanych w przeglądarce rozszerzeń i wyłączyć lub usunąć te, które są niepotrzebne lub wydają się podejrzane.

Oto, jak to zrobić:

  1. Kliknij trzy kropki (“⋮”) w prawym górnym rogu przeglądarki Chrome. Przejdź do zakładki “Więcej narzędzi“, a następnie naciśnij przycisk “Rozszerzenia“.
  2. Naciśnij “Usuń” przy rozszerzeniu, które wydaje się być podejrzane, nie było przez Ciebie instalowane lub po prostu go nie potrzebujesz.

Odinstaluj nierozpoznane programy

Jeśli przywrócenie ustawień Chrome’a nie pomaga i wciąż standardową wyszukiwarką jest Yahoo Search,. winna może być zainstalowana na komputerze aplikacja. W tym przypadku należy uruchomić listę zainstalowanych programów, a następnie przejrzeć każdy z osobna w celu ewentualnego odinstalowania oprogramowania, które może wydawać się niechciane czy podejrzane. W tym celu w pasku wyszukiwania Windowsa wpisz “Dodaj lub usuń programy”, a następnie dokładnie przejrzyj wszelkie zainstalowane na komputerze aplikacje. Usuń te, które są Ci niepotrzebne lub których nie rozpoznajesz.

Najczęściej zadawane pytania

  • Dlaczego moja wyszukiwarka w Chrome ciągle zmienia się na Yahoo?

Twoja wyszukiwarka ciągle zmienia się na Yahoo, ponieważ przeglądarka lub komputer mogą być zainfekowane wirusem. Aby rozwiązać ten problem, należy zresetować ustawienia przeglądarki internetowej. Jeśli problem nadal występuje, należy usunąć podejrzane programy z komputera. Następnie należy sprawdzić folder plików tymczasowych. Dla dodatkowego bezpieczeństwa należy regularnie wykonywać skanowanie urządzenia programem antywirusowym.

  • Co się stanie, jeśli odinstaluję Google Chrome?

Odinstalowanie Google Chrome nie powoduje automatycznego usunięcia złośliwego oprogramowania. W systemie Twojego urządzenia nadal mogą być zainstalowane złośliwe programy. Oznacza to, że nawet jeśli pobierzesz inną przeglądarkę internetową, wirus nadal może zmienić Twoje ustawienia. Dlatego odinstalowanie Google Chrome nie jest skutecznym rozwiązaniem. Powinieneś raczej przeskanować swoje urządzenie zaufanym programem antywirusowym i usunąć zagrożenia.

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej