Jak trwale usunąć konto na Instagramie. Jak tymczasowo je dezaktywować?

Autor:

   |

Instagram, podobnie jak jego spółka-matka Facebook, nie jest obcy dziwnym skandalom związanym z prywatnością.

 • Możesz trwale usunąć swoje konto na Instagramie na stronie usuwania konta.
 • Jeśli uważasz, że możesz chcieć odzyskać swoje konto na Instagramie później, możesz je również tymczasowo dezaktywować.
 • Aby usunąć na zawsze lub dezaktywować konto na Instagramie, musisz użyć przeglądarki internetowej, a nie aplikacji.

Od Cambridge Analytica po wyciek haseł użytkowników i domyślne automatyczne śledzenie Twojej lokalizacji – Instagram stanowi poważne zagrożenie dla Twojej prywatności. Udostępnia również innym użytkownikom Twoje działania w aplikacji – takie jak polubienia, komentarze, interakcje z historiami itp.

W związku z tym, że nowe raporty coraz częściej mówią o negatywnym wpływie mediów społecznościowych na zdrowie psychiczne, nic dziwnego, że duża grupa osób jest gotowa wylogować się z Instagrama na dobre.

Jeśli chcesz mniej udzielać się w sieci, możesz rozważyć usunięcie lub dezaktywację swoich kont w mediach społecznościowych. Jeśli jesteś gotowy, ten artykuł pokaże Ci, jak trwale usunąć swoje konto na Instagramie.

Dezaktywacja a usuwanie: Co musisz wiedzieć

W zależności od preferencji możesz zarówno tymczasowo dezaktywować, jak i trwale usunąć swoje konto na Instagramie.

Dezaktywacja konta jest tymczasowa, ale w czasie jej trwania Twoje konto wraz z profilem, obserwującymi, zdjęciami, polubieniami i komentarzami zostanie ukryte przed innymi użytkownikami. Aby przywrócić wszystkie te informacje i ponownie zacząć normalnie korzystać z Instagrama, wystarczy ponownie zalogować się na swoje konto.

Usunięcia konta na Instagramie nie można cofnąć – trwale usuniętego konta nie można przywrócić. Gdy usuniesz swoje konto na Instagramie, wszystkie Twoje dane, w tym zdjęcia, obserwujący, polubienia itp. zostaną usunięte na zawsze. W przyszłości, jeśli zdecydujesz się ponownie zarejestrować się na Instagramie, nie będziesz mógł używać tej samej nazwy użytkownika, podobnie jak nikt inny.

Dezaktywacja konta na Instagramie

Nie można dezaktywować konta na Instagramie za pomocą aplikacji. Można to zrobić w przeglądarce internetowej na stronie Instagrama. Jeśli chcesz jedynie odpocząć od Instagrama, możesz dezaktywować swoje konto, wykonując następujące kroki:

 • Na stronie internetowej Instagrama zaloguj się na swoje konto i kliknij ikonę postaci, aby przejść do strony swojego profilu.
 • Wybierz opcję “Edytuj profil”, przewiń do dołu strony i kliknij opcję “Tymczasowo wyłącz moje konto”.
 • Pojawi się pytanie “Dlaczego wyłączasz swoje konto?”, wybierz powód z menu rozwijanego.
 • Wprowadź ponownie swoje hasło i wybierz opcję “Tymczasowo wyłącz konto”.
 • Twoje konto jest teraz nieaktywne i będzie ukryte przed innymi użytkownikami, dopóki nie zalogujesz się na nie ponownie. UWAGA: Zgodnie z zasadami korzystania z Instagrama możesz dezaktywować swoje konto na Instagramie tylko raz w tygodniu.

Pobieranie danych z Instagrama

Po usunięciu konta na Instagramie wszystkie Twoje dane przepadają na dobre – niestety nie można ich w przyszłości odzyskać.

Dlatego przed usunięciem konta możesz pobrać swoje dane z serwisu Instagram, aby zachować wszystkie zdjęcia i filmy przez Ciebie opublikowane. Aby pobrać kopię danych z serwisu Instagram:

 • Wejdź na swój profil na Instagramie i wybierz “Ustawienia” (ikona koła zębatego).
 • Kliknij zakładkę “Prywatność i bezpieczeństwo” i kliknij “Zamów pobieranie”.
 • Wprowadź adres e-mail, na który chcesz otrzymać link do swoich danych z Instagrama, a następnie swoje hasło.
 • W ciągu 48 godzin powinieneś otrzymać wiadomość e-mail z linkiem do swoich danych, zatytułowaną “Your Instagram Data” (Twoje dane z Instagrama). Kliknij przycisk “Pobierz dane”.

Trwałe i nieodwracalne usuwanie konta na Instagramie

Podobnie jak w przypadku dezaktywacji, konto na Instagramie można usunąć tylko za pomocą przeglądarki internetowej. Aby trwale usunąć swoje konto na Instagramie, wykonaj następujące proste kroki:

 • Zaloguj się na swoje konto w witrynie Instagram.
 • Przejdź na stronę “Usuń swoje konto” w serwisie Instagram. Wybierz z menu rozwijanego powód odejścia z serwisu.
 • Wprowadź swoje hasło i kliknij przycisk “Usuń moje konto na zawsze“.
 • Gotowe. Twoje konto na Instagramie jest teraz usunięte.

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej