Darmowy hosting zdjęć – gdzie wgrywać zdjęcia do internetu?

Autor:

   |

W dzisiejszych czasach bardzo wiele zdjęć umieszcza się w internecie. Jest to spowodowane tym, że ludzie je wstawiają na portale społecznościowe, serwisy ogłoszeniowe czy fora internetowe. Także dlatego, że tak jest łatwiej podzielić się zdjęciami z rodziną czy znajomymi. Dzięki temu można pobrać przesłane przez kogoś zdjęcia, które z powodu zbyt dużych rozmiarów, nie dadzą się przesłać tradycyjną pocztą elektroniczną. Obecnie w wielu miejscach można znaleźć odpowiednie hostingi zdjęć, jednak w większości są one płatne. Co prawda, istnieją darmowe hostingi, jednak posiadają ograniczone funkcje. Zarządzanie własnym albumem będzie już wymagało założenia konta i w większości zapłacenia za taką możliwość. To mimo wszystko jest ważne, bo zdjęcia podobnie jak rozmaite znaki czy elementy graficzne, muszą gdzieś być umieszczone, jeśli mają się znajdować w sieci.

Do czego jest upload zdjęć?

Bardzo często darmowy hosting zdjęć wykorzystywany jest do przesyłania fotografii konkretnym osobom. Zdarza się, że jest ono na tyle duże, iż nie przejdzie przez pocztę. Dlatego trzeba je włożyć na hosting, by ktoś inny mógł je pobrać do siebie. Zdjęcia takie nie są upublicznione. Wyłącznie osoba, która ma link do nich, może je zobaczyć, czy ściągnąć. Wiele hostingów, zwykle jednak płatnych, przeznaczonych jest dla firm, które tworzą strony internetowe, czy szablony do aukcji internetowych, wymagających zdjęć i obrazków, a one muszą być umieszczone na serwerze. Bardzo często takie firmy mają własny hosting zdjęć, na którym umieszczają wszystkie elementy.

Gdzie wgrać zdjęcia, by były w sieci?

Każdy hosting zdjęć ma swoje zasady wgrywania. Jeśli jest to darmowy upload zdjęć, nie trzeba się do tego rejestrować. Wystarczy znaleźć na stronie opcję wgrania zdjęcia, która zwykle jest specjalnym okienkiem, z informacją „wgraj zdjęcia” lub „wstaw zdjęcia” po czym po wstawieniu się zatwierdza. W bezpłatnych hostingach zwykle pojawiają się linki do wstawienia zdjęcia na stronę, do wstawienia na forum oraz link do umieszczonego zdjęcia. Po wyjściu ze strony, nie ma już możliwości ich znalezienia. Jeśli ktoś chce zarządzać swoimi zdjęciami, warto się zarejestrować, nawet, jeśli nie ma takiej konieczności. W taki sposób można dysponować własnymi zdjęciami, zaś posiadanie albumu nie musi łączyć się z kosztami. Często darmowy hosting zdjęć daje możliwość bezpłatnego użytkowania zdjęć. Zdarza się to jednak rzadko. W większości są one płatne w tym zakresie. Bardzo często właśnie w darmowych uploadach, jednorazowe wstawienie jest bezpłatne, zaś zarządzanie albumami już musi być opłacone.

Jak znaleźć taki hosting?

W bardzo prosty sposób się ich szuka. Wystarczy w wyszukiwarce google wpisać „darmowy hosting zdjęć” lub ogólnie „hosting zdjęć” i wyskakują wszystkie dostępne strony, z których będzie można wybrać najlepsze miejsce na zdjęcia. Każdy z nich można prześledzić, sprawdzić w jaki sposób się go użytkuje, czy jest płatny, i czy spełnia wymagania. Dopiero potem zadecydować, który z nich będzie najlepszy dla danej osoby. Odpowiednia informacja powinna pomóc w decyzji, z której strony korzystać, żeby być zadowolonym.

Lista darmowych hostingów zdjęć

Na poniższych stronasz wyślesz i udostępnisz swoje zdjęcia w pełni za darmo. Po ich wgraniu otrzymasz specjalne linki prowadzące do twoich fotografii.

 • https://zapodaj.net/
 • https://iv.pl/
 • https://ifotos.pl/
 • https://www.fotosik.pl/
 • https://imgupload.pl/
 • http://pl.tinypic.com/
 • https://imgsafe.org/
 • https://pl.imgbb.com/
 • https://tinypic.pl/
 • https://imgur.com/upload
 • https://jpegbay.com/
Tematy:
1 komentarz
 1. theone
  Odpowiedz

  brakuje https://nfhost.me/ lub jak ktos woli w polskej domenie to https://myimg.pl to jest ten sam serwis i zdjecia sa widoczne po obydwoma adresami ;]

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej