Zakup płyty głównej – o czym należy pamiętać?

Autor:

   |

Płyty główne to produkty, które można otrzymać praktycznie na wyciągnięcie ręki. Sklepy komputerowe oferują ich sprzedaż, jednak do ich zakupu tego elementu należy podejść z uwagą. Tak, aby zyskać pewność co do tego, że wybiera się produkty, który będzie w stanie poradzić sobie z powierzonymi zadaniami.

Wydajne i stabilne płyty główne

Z dostępnością do płyty głównej nie będzie miał nikt problemów. Przyglądając się różnym produktom, niekiedy będzie można spotkać się z takimi sformułowaniami, jak ” extended atx”, ” micro atx”, ” socket 1700″, “atx gniazdo procesora”, “bios”, “chipset”, “cpu”, “amd”, itd. Dla laika takie sformułowania oznaczają czarną magię. No cóż, nie ma co ukrywać ale płyty główne na pewno trzeba wybierać przy pomocy dobrych specjalistów, którzy będą w stanie zapewnić, że np. płyty główne socket 1700 posiadają niezbędny zestaw portów. Ważna jest na pewno ich wydajność, jak również stabilność. Niezbędna jest także prawidłowa sekcja zasilania. Nie można zapomnieć o tym, że należy sprawdzić renomę producenta. Wśród polecanych znaleźć można Intel Core, Asus, MSI, czyli Microstar.

Parametry płyty głównej

Łączność bezprzewodowa to ważny parametr. Podobnie jak dobre gniazdo procesora. Na co jednak należy jeszcze zwrócić uwagę?

Na pewno trzeba będzie odpowiedzieć sobie na pytanie odnośnie tego, gdzie mają trafić płyty główne socket 1700 lub inne. Do wybory jest bowiem nie jedna płyta główna atx, która może trafić do komputera w biurze, do miłośnika gier komputerowych lub po prostu do użytku domowego.

Przy wykorzystaniu biurowym lub do zwyczajowego surfowania po sieci, można wybrać płyty główne, które są w mniejszych obudowach. To, co je wyróżnia to karta graficzna, jaka jest zintegrowana z całością. Takie modele płyt nie będą jednak sprawdzać się w przypadku graczy komputerowych, jak również u osób zajmujących się na co dzień obróbką materiałów graficznych.

O czym nie można zapomnieć?

Śmiało można powiedzieć, że uznani producenci sprzętów komputerowych posiadają w swojej ofercie płyty z dobrym procesorem. Trzeba omijać płyty nieznanych marek, bowiem może się okazać, że nie są one nowej generacji lub też nie poradzą sobie z działaniami.

Intel z690, Sata, Intel b660 – to tylko kilka propozycji, które zaliczyć można do polecanych. Aczkolwiek, to nie jedyne produkty, jakie wzbudzić mogą zaciekawienie u osób, jakie chcą być pewne tego, że ich płyta główna jest bez porównania najlepszym produktem z wszystkich możliwych, jakie aktualnie można otrzymać. Nie można zapomnieć także o tym, że liczy się jej kompatybilność, dzięki czemu inne podzespoły w komputerze działać będą bez problemu.

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej