Zakup laptopa do gier

Autor:

   |

Przez wiele lat laptopy postrzegane były jako komputery nadające się wyłącznie do pracy biurowej, dlatego gracze korzystali najczęściej z konsol oraz komputerów stacjonarnych. Producenci laptopów postanowi jednak poszerzyć ofertę o sprzęt dla graczy, dzięki czemu mogą oni cieszyć się połączeniem wysokiej wydajności oraz mobilności.

  1. Czy granie na laptopie to dobry pomysł?
  2. Optymalne parametry laptopa do gier
  3. Polecane modele laptopów dla graczy

Obecnie dobre laptopy gamingowe można kupić za niewiele ponad 3000 złotych. Należy jednak pamiętać, że cena laptopa wiąże się w tym przypadku z jego możliwościami. Kupując więc tańszy model, nie będzie można cieszyć się płynną rozgrywką w najnowszych tytułach. Poniższe wskazówki ułatwią ci zakup dobrego laptopa do grania w przystępnej cenie.

Czy granie na laptopie to dobry pomysł?

W przypadku zwykłych laptopów uruchomienie gry najczęściej kończy się głośnym buczeniem wentylatorów, przycinaniem lub słabą grafiką, przez co wielu graczy rezygnuje z takiej zabawy. Na szczęście te same tytuły działają bez żadnych problemów na laptopach gamingowych, czyli komputerach zaprojektowanych z myślą o grach. Wydajne podzespoły pozwalają uruchomić nawet najnowsze i najbardziej wymagające gry. Cena laptopa gamingowego jest wyższa, ale wynika to z jakości zastosowanych w nim podzespołów. Przewaga takiego komputera przenośnego do grania nad sprzętem stacjonarnym jest ogromna. W dowolnym momencie można go zabrać ze sobą w podróż lub do znajomych, zajmuje o wiele mniej miejsca i pozwala grać w każdym miejscu. Nie musisz więc godzinami siedzieć przy biurku, bo równie dobrze możesz grać podczas leżenia w łóżku lub siedzenia na kanapie.

Optymalne parametry laptopa do gier

Płynne działanie gier wymaga od sprzętu spełnienia określonych parametrów. Każda gra ma oczywiście inne wymagania, ale jeżeli chcesz mieć pewność, że laptop gamingowy poradzi sobie z wymagającymi tytułami, zwróć uwagę na następujące podzespoły:

  • szybki dysk SSD, który przyśpieszy wczytywanie gier i poprawi komfort korzystania z laptopa,
  • 12 GB RAM lub nawet więcej, aby mieć zapas na przyszłość,
  • dedykowana karta graficzna, na przykład z serii Geforce RTX.

Jednocześnie należy mieć świadomość, że nawet najdroższy laptop gamingowy za kilka lat może okazać się niewystarczający. Kluczowe znaczenie ma więc to, czy sprzęt da się w razie potrzeby zmodernizować. Warto więc doczytać w specyfikacji laptopa lub zapytać sprzedawcę o to, czy do laptopa można dołożyć dodatkową pamięć lub wymienić dysk na inny. W przypadku tradycyjnych laptopów modernizacja często była bardzo ograniczona, ale producenci sprzętu dla graczy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że wymagania gier rosną z każdym rokiem. W związku z tym wielu z nich projektuje komputery przenośne w taki sposób, aby wymiana lub dołożenie nowych podzespołów nie była skomplikowana.

Polecane modele laptopów dla graczy

Na stronie platformy ze sprzętem komputerowym możesz znaleźć laptopy do grania od najlepszych firm. W przypadku takiego zakupu warto sprawdzić opinie użytkowników, ponieważ dzięki temu można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat sprzętu. Jeżeli chcesz kupić porządnego laptopa gamingowego na lata, sprawdź laptopy msi. Korzysta z nich wielu profesjonalnych graczy, więc na pewno spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Kupując jeden z modeli tej marki, nie będziesz się musiał martwić o to, czy ulubiona gra będzie dobrze działała na twoim laptopie. Dla ułatwienia sobie zakupu możesz sprawdzić wymagania sprzętowe kilku nowych gier i kupić laptop, który będzie je spełniał.

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej