Chociaż część kierowców się tego obawia, podanie danych w porównywarce ubezpieczeń komunikacyjnych jest zasadniczo bezpieczne. Które informacje na temat twój i auta są niezbędne?
Szukasz sposobu na to, jak szybko i bez wysiłku sprawdzić, jaką ofertę OC i AC mają dla ciebie poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe? Najskuteczniejszym będzie na pewno skorzystanie z którejś z dostępnych w sieci porównywarek. Zasada ich działania jest prosta – wystarczy podać podstawowe dane swoje oraz samochodu, a aplikacja, łącząc się z serwerami ubezpieczycieli, wyświetli ci aktualne oferty poszczególnych firm. Wśród nich łatwo dobierzesz tę, która będzie dopasowana do twoich potrzeb pod względem wysokości składki i pozostałych warunków.
Porównywarka OC i AC. Czy podanie danych rzeczywiście jest potrzebne?
Spora część pytań dotyczących kierowcy jest zaliczana do tych najbardziej wrażliwych. Są wśród nich również dane osobowe, których podanie dla wielu osób stanowi – swoją drogą słusznie – powód do niepokoju, bo w skrajnym przypadku mogą nawet posłużyć do wyłudzenia kredytu. Kierowcy często szukają więc porównywarek, które pozwoliłyby im na zestawienie ofert i kalkulator OC bez podawania danych. Czy takie rozwiązania jednak istnieją? Osoby dbające o swoją prywatność spotka rozczarowanie – niestety nie.
Warto jednak pamiętać, że korzystając z usług sprawdzonych i legalnych porównywarek nie musisz obawiać się tego, że twoje dane dostaną się w niepowołane ręce. Są one przetwarzane wyłącznie w celu wyszukania ofert i w granicach, o których zostajesz poinformowany przy udzielaniu zgody.
Porównywarka ubezpieczeń komunikacyjnych. Jakie dane trzeba podać?
Do działania porównywarki ubezpieczeń niezbędne jest podanie następujących danych kierowcy/właściciela samochodu:
- dane osobowe (imię, nazwisko, numer PESEL, data urodzenia);
- miejsce zamieszkania (wystarczy podać kod pocztowy);
- staż za kółkiem (mierzony od daty otrzymania prawa jazdy);
- historia ubezpieczeniowa (okres objęty polisami i wypłacone z nich odszkodowania);
- informacje o życiu osobistym (stan cywilny i liczba dzieci).
Poza tym ważne są również dane samochodu – zwłaszcza:
- model i marka;
- rocznik, data pierwszej rejestracji i miejsce produkcji;
- konstrukcja silnika (paliwo oraz pojemność);
- przebieg samochodu (obecny oraz deklarowany);
- przeznaczenie;
- miejsce parkowania;
- zastosowane zabezpieczenia antykradzieżowe.