Wybieramy słuchawki na rower

Autor:

   |

Wiele osób lubi słuchać ulubionej muzyki podczas uprawiania sportu – biegania, jazdy na rolkach albo na rowerze. To świetny sposób, by uprzyjemnić sobie trudną trasę i łatwiej ją pokonać. Utwory dodają motywacji do dalszej lub intensywniejszej jazdy czy biegu. W sklepach jest wiele modeli, które sprawdzą się dla osób aktywnych – poniżej kilka wskazówek, jak wybrać słuchawki na rower.

Jazda na rowerze należy do najpopularniejszych aktywności – dobrze wpływa na ogólną kondycję i zdrowie, pozwala podziwiać malownicze widoki i czerpać ze świeżego powietrza, a także znakomicie relaksuje. Jedni wolą jazdę rekreacyjną, napawając się ciszą, inni jednak uprawiają ten sport niemal wyczynowo – a dobrą motywacją jest dla nich muzyka. Nie słuchaj jednak kawałków zbyt głośno, aby słyszeć dźwięki z zewnątrz – jak nadjeżdżające auto czy sygnały ostrzegawcze na przejeździe kolejowym. Jakie słuchawki na rower będą odpowiednie?

Słuchawki do jazdy na rowerze

Niewielkie i lekkie. Jazda z muzyką jest przyjemna, ale często też bardziej efektywna. Działa motywująco i pobudzająco, umila trudny albo dłuższy odcinek. Wybierając odpowiednie słuchawki, zwróć uwagę na ich parametry, ale też budowę, bo przede wszystkim powinny być one wygodne. Odpowiednie dopasowanie do ucha sprawi, że będą się dobrze trzymać – nawet na nierównym terenie.

Słuchawki na rower – douszne. Poza tym nie sprawdzą się zwykle słuchawki nauszne, gdyż jazda na rowerze powinna odbywać się w kasku. Polecamy zatem jedynie modele douszne – niewielkie, lekkie, wygodne i można je śmiało nosić pod kaskiem.

Poza tym słuchawki na rower czy inne modele sportowe powinny wyróżniać się świetnymi parametrami, które zapewnią wysoką jakość dźwięku w terenie, ale też pozwolą słyszeć dźwięki otoczenia, co ma znaczenie m.in. podczas jazdy miejskiej. Ważna jest zatem jakość dźwięku, ale nie mogą to być modele bardzo szczelne, by rowerzysta w porę zareagował na odgłosy z zewnątrz.

True Wireless – słuchawki bezprzewodowe

Słuchawki, które mogą połączyć się ze źródłem dźwięku bez kabla, to modele bezprzewodowe – niezwykle wygodne dla osób aktywnych. Obecnie jednak najpopularniejsze stają się słuchawki true wireless – nie łączą się one przewodowo ze źródłem, ale też… między sobą.

Wielu producentów oferuje takie modele – m.in. dokanałowe słuchawki Skullcandy Indy Evo, czy douszne słuchawki Skullcandy Push Ultra. To innowacyjna technologia, w której ani lewa, ani prawa słuchawka nie są ze sobą połączone przewodem. Takie „pchełki” będą idealne na co dzień, ale też do jazdy na rowerze. Mają jednak wadę – jeśli wypadną, łatwo je zgubić w terenie i tu z pomocą może przyjść technologia lokalizacji Tile, w którą są wyposażone słuchawki Skullcandy w wielu swoich modelach.

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej