Wszystkie zalety oferty na kartę

Autor:

   |

Intuicyjna, przystępna cenowo i zrozumiała. Taka powinna być idealna oferta na kartę proponowana przez operatorów telefonii komórkowej. A jak jest w rzeczywistości?

Oferty na kartę przed długi czas były traktowane zarówno przez operatorów, jak i klientów jako gorsze od propozycji telefonów z abonamentem. Wszystkiemu winna technologia i ceny. Jeszcze kilka lat temu doładowanie karty nie było tak banalnie proste, jak teraz. Coraz lepsze rozwiązania technologiczne proponowane przez operatorów oraz duża konkurencja wymusiły też spadek cen. Klienci tylko na to czekali!

Dlaczego warto zdecydować się na ofertę na kartę?

Coraz ciekawsze i bardziej przystępne cenowo oferty na kartę spowodowały, że jeszcze kilka lat temu większość spośród aktywnych kart SIM w naszym kraju stanowiły karty prepaid. Dziś to już historia, ale taka, z której wnioski aktualne są również w obecnych czasach. Teraz spośród około 50 milionów aktywnych kart SIM, które działają w naszym kraju, karty prepaid stanowią jedną trzecią. To efekt zmian, jakie operatorzy wprowadzili w ofertach na abonament, o wiele bardziej elastycznych i atrakcyjniejszych niż jeszcze pięć, sześć lat temu. Dla rynku telefonii komórkowej taki okres to cała wieczność. W tym czasie ze swoją ofertą włączyli się tacy operatorzy jak Red Bull MOBILE, którzy sporą część rynku zagarniają dla siebie, proponując nowoczesne i sprawdzone rozwiązania. Sprawdzając ofertę na stronie internetowej operatora, szybko przekonamy się, ile bonusów możemy otrzymać na start. To dodatkowe doładowania gigabajtów, a także cykliczne pakiety bez limitów. Wystarczy tylko zapoznać się z ofertą i już na pierwszy rzut oka widać, że ceny zaczynają się od kilku złotych za start. Kolejne kwoty, które chcielibyśmy przeznaczyć na używanie sprzętu, również nie należą do wysokich. Wydatki można z łatwością kontrolować dzięki temu, że płacimy za to, co wydzwonimy lub wykorzystamy w sieci. Na pewno nie musimy martwić się o przekroczenie budżetu, ponieważ w przypadku kart prepaid, kiedy skończą się środki na koncie, korzystanie ze sprzętu nie jest możliwe.

Dla kogo jest oferta na kartę?

Telefony na kartę chętnie wybierają rodzice, którzy chcą mieć stały kontakt z dzieckiem. Mogą być wówczas pewni, że koszty znajdują się pod stałą kontrolą i nie zaskoczą ich nieoczekiwane rachunki. Sięgają po nie również osoby ceniące sobie wygodę w korzystaniu z technologicznych nowinek. W przeciwieństwie do czasów, kiedy uzupełnienie środków na karcie nierozerwalnie wiązało się z wizytą w miejscu, gdzie mogliśmy zakupić tzw. doładowanie, dziś zasilanie konta jest banalnie proste i niemal niewymagające wysiłku. Teraz jest to zautomatyzowany proces, a kartę można doładować, nie ruszając się z miejsca. Można to zrobić dzięki specjalnym stronom internetowym, błyskawicznym przelewom czy aplikacjom działającym z poziomu telefonu. Natomiast jeśli dojdziemy do wniosku, że warto zmienić operatora, po prostu to robimy.

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej