Windows 10 Professional – dlaczego warto postawić na ten system operacyjny?

Autor:

   |

Praca przy komputerze dotyczy praktycznie każdego z nas. Bez znaczenia pozostaje, czy komputer i system na którym pracujemy ma służyć do prostej pracy biurowej czy zaawansowanych działań – od naszego komputera oczekujemy uniwersalności, intuicyjności obsługi oraz funkcjonalności. Przyjrzyjmy się z bliska systemowi Windows 10 Professional i poznajmy jego największe zalety.

Największe zalety Windows 10 Professional

Dlaczego warto postawić na właśnie ten system operacyjny? Można wymienić całą różnorodną paletę zalet. Zacząć należy od początku – system jest szybki, zapewnia dobre bezpieczeństwo jak również kompatybilność z większością nowych technologii i peryferiów. Będzie wspaniałym wyborem dla standardowych użytkowników, graczy oraz osób traktujących komputer jako narzędzie pracy. System Windows 10 Pro powstał głównie myślą o przedsiębiorstwach oraz profesjonalistach. 

Wymagania sprzętowe 

By móc zainstalować na naszym komputerze stacjonarnym bądź laptopie Windows 10 Professional, nie musimy dysponować szczególnie rozbudowanymi komponentami. Wystarczy ekran o rozdzielczości 800×600 pixeli, 2 GB RAM, procesor o częstotliwości min. 1 GHz. Im wydajniejszy sprzęt, tym płynniejsza praca systemu. 

Udogodnienia w sferze biznesowej

Windows 10 Professional w przeciwieństwie do wersji Home, wyposażony jest w “okienka”: ustalanie zasad grup czy przyłączanie do domeny. To spore ułatwienie dla korzystania z systemowych plików czy drukarek. 

System wyposażony został także w funkcję zdalnego pulpitu, dzięki czemu możliwe będą naprawy na odległość. Funkcja Hyper-V ułatwia klientom korzystanie z maszyn wirtualnych. 

Z myślą o przedsiębiorstwach system oferuje także sklep Windows dla firm.

Bezpieczeństwo 

Windows 10 Pro wyposażony został w unikatową funkcje BitLocker. Ochrona danych odbywa się poprzez szyfrowanie i zarządzanie opcjami bezpieczeństwa, co pozwala na szczególną ochronę wybranych dysków, katalogów czy plików. 

Dlaczego zatem warto postawić na Windows 10 Professional? Taka opcja pozwala na większą kontrolę, wyższy poziom bezpieczeństwa oraz posiada wiele przydatnych funkcji podczas zarządzenia i prowadzenia biznesu. Jest to rozbudowana wersja systemu, która zadowoli najbardziej wymagających użytkowników. Przekonaj się osobiście!. 

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej