Sztuczna inteligencja przyszłością zakładów bukmacherskich

Autor:

   |

Wszystkie branże lubią nowinki technologiczne. Podobnie jest z branżą bukmacherską, która rozwija się w zawrotnym tempie. Aplikacje mobilne są dostosowywane do potrzeb użytkowników, a coraz większą rolę odgrywa sztuczna inteligencja.

Dziś gracz zakładów bukmacherskich, to już nie przede wszystkim pan, który wypełnia na kartce papieru swoje typy w tradycyjnym punkcie bukmacherskim. Dziś wszystko ma być szybko, prosto i konkretnie podane jakby na tacy. Obok tradycyjnych zakładów są również cieszące się coraz większą popularnością zakłady live, angażujące gracza jeszcze bardziej. Dlatego strony internetowe i aplikacje mobilne są ciągle poprawiane, dostosowywane do potrzeb. Systemu muszą działać niezawodnie i błyskawicznie.

Lider branży nadaje trendy

Jak obstawianie wyników się rozwija idealnie widać na przykładzie lidera polskiej branży bukmacherskiej. STS, który posiada niemal połowę rynku nie boi się inwestować w nową technologię. W ostatnich latach ciągle podpisywane są umowy na dostawy nowych rozwiązań. Niedawno STS jako jedyny w Polsce wprowadził narzędzie, które bezpośrednio styka się z klientami. Chodzi o Betbooster. No dobrze, ale co to takiego w ogóle jest?

Betbooster pomocnikiem gracza

Widżet ten oparty jest na sztucznej inteligencji, która odgrywa coraz większą rolę w zakładach bukmacherskich. W tym przypadku chodzi o obszar nazywany machine learning. Algorytmy poprawiają się zdobywając doświadczenie. W przypadku Betboostera jest on skierowany do konkretnych graczy, którzy wskażą konkretne wydarzenia sportowe i nie tylko, które chcą obstawić. Nowe narzędzie opierając się o bazę danych, w tym przypadku statystyk sportowych, wskazuje jego zdaniem najciekawsze możliwe zakłady do obstawienia w obszarze wskazanego meczu.

Wskazówki dzięki statystykom

Tyle w teorii, ale jak to wygląda w praktyce? Załóżmy, że mamy mecz ligi angielskiej, który składa się z kilkudziesięciu lub nawet setki możliwych zdarzeń do obstawiania. A jako gracz nie jesteśmy zainteresowani wskazaniem tylko na zwycięzcę meczu. Betbooster analizuje statystyki dotyczące tego meczu i wskazuje kilka zakładów, które są ciekawe i mają wysoki stopień prawdopodobieństwa. Wskazanych zakładów jest od dwóch do pięciu, a narzędzie pokazuje nie tylko sam zakład, ale i jego zdaniem atrakcyjny kurs wystawiony przez bukmachera. Oczywiście decyzja, czy gracz z niego skorzysta i obstawi należy już nie do narzędzia a do gracza. To tylko „cenna” wskazówka. Jest to rozwiązanie nowatorskie, ciekawe i zobaczymy, jak przyjmie się w polskich warunkach.

Dokąd to zmierza?

Jak widać cel w branży jest taki, że zakłady mają być jak najlepiej dostosowane do konkretnego użytkownika. To dzieje się dziś w całym internecie. Doskonale widać to na portalach społecznościowych, gdzie wyświetlane informacje i reklamy nie są przypadkowe. Są dobierane do użytkowników na podstawie ich preferencji i wcześniejszych działań. Nic co dzieje się w sieci nie jest anonimowe, a każde działanie ma swoje konsekwencje w przyszłości. Za kilka lub kilkanaście lat może to wyglądać jeszcze inaczej.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej