Czy można sprawić, że chmura będzie działać jeszcze lepiej? To możliwe z odpowiednimi narzędziami, które pozwalają na automatyzację procesów cloud. Poznaj najciekawsze rozwiązania tego typu i dowiedz się, jak czerpać jeszcze więcej korzyści z nowoczesnej technologii.
Kubernetes Service
Jedną z usług, które pozwalają zwiększyć wydajność usług w chmurze, jest Kubernetes Service. To specjalna platforma stworzona dla różnych firm, która pozwala na sprawne wdrażanie nowych aplikacji. Z jej użyciem można hostować różne programy, jednocześnie zapewniając szerokie możliwości konfiguracji czy nawet cofania zmian. Jej najmocniejsze zalety to uniwersalność, skalowalność oraz łatwość użytkowania.
Kubernetes Service wykorzystuje się do przygotowywania architektury mikrousług oraz obsługi procesów CI/CD. Dzięki temu można zachować pełną kontrolę nad całym procesem wdrożenia – od projektu do produkcji – a jednocześnie zwiększyć wydajność tego typu zadań. Takie rozwiązanie umożliwia bezpieczną i sprawną pracę nawet podczas przygotowywania nowych systemów oraz projektów.
Private Registry z Kubernetes Service
Private Registry, czyli rejestr prywatny, to narzędzie uzupełniające funkcjonalność pakietu Kubernetes. Z jego wykorzystaniem można w prosty sposób przechowywać obrazy kontenerów i pakietów oprogramowania. Co więcej, to rozwiązanie służy nie tylko do magazynowania danych, lecz także zarządzania dostępem oraz przesyłaniu ich między zespołami lub projektami. Na uwagę zasługują również zaawansowane zabezpieczenia, które pozwalają pracować bez obaw o utratę danych.
Private Registry pozwala znacznie usprawnić pracę zespołu, zoptymalizować dostęp do danych w chmurze, synchronizować rejestry i ułatwić wdrożenia CI/CD. To wszystko przekłada się na przyspieszenie procesu rozwijania nowego oprogramowania.
Kubernetes Service i Workflow Management – skuteczne zarządzanie procesami
Workflow Management to narzędzie, które przyda się w wielu firmach korzystających z usług Kubernetes Service. Jest to rozwiązanie umożliwiające przede wszystkim automatyzację różnych procesów. Dzięki Workflow Management można np. ustawić samoczynne tworzenie kopii zapasowych, dostosowywanie wielkości klastrów danych według aktualnego obciążenia, a także określić przedziały czasowe, w których wybrane urządzenia mają być włączone lub wyłączone. W efekcie wydajność pracy nad projektami może być znacznie wyższa.