Strona www – czy może być tania i skuteczna sprzedażowo?

Autor:

   |

Firmy, które nie stawiają na dobre strony internetowe, tracą olbrzymie ilości klientów każdego dnia. W tym przypadku sprawdza się często powtarzane powiedzenie, że jeśli nie ma cię w Internecie, to tak naprawdę nie istniejesz.

Niektórzy przedsiębiorcy boją się zlecić budowanie strony internetowej zewnętrznym podmiotom takim, jak choćby niejedno wirtualne biuro Warszawa, wyspecjalizowane w promocji online, ponieważ są przekonani, że nie stać ich na taką usługę.

Niejednokrotnie można jednak znaleźć biura lub freelancerów, którzy są w stanie przygotować ciekawą i skuteczną sprzedażowo stronę nie obciążającą nadmiernie budżetu. Trzeba tylko dokładnie określić zakres potrzeb. Warto również poznać wszystkie dostępne możliwości, zanim podejmie się finalną decyzję. Skuteczne sprzedażowo i tanie strony internetowe można bowiem stworzyć na kilka sposobów.

Co składa się na cenę strony internetowej?

Zanim przystąpimy do negocjowania z freelancerami lub agencjami, warto zadać sobie pytanie, jakie mamy wobec przyszłej strony oczekiwania – co musi się na niej znaleźć, czy ma być tylko wizytówką, czy również pełnowymiarowym sklepem online.

Strony typowo informacyjne są zdecydowanie tańsze niż sklepy – wymagają również mniej pracy i przygotowań.

Trzeba także wziąć pod uwagę, na ile samodzielnie jesteśmy w stanie zaangażować się w projekt. Czy mamy własnego fotografa, grafika i osobę od tekstów, a może część z tych zadań potrafimy wykonać samodzielnie? Każda z tych niezbędnych usług zlecanych u specjalistów to bowiem oczywiście dodatkowe koszty.

Strony internetowe – budowane samodzielnie czy z pomocą?

Nowoczesność stawia na działania online. Dlatego coraz częściej spotyka się szereg udogodnień dla przedsiębiorców, którzy chcieliby stworzyć samodzielnie strony internetowe, nie będąc doświadczonymi programistami. Czy to jest w ogóle możliwe?

Zdecydowanie tak. Wiele platform umożliwia budowanie stron internetowych na podstawie gotowych szablonów, które tylko dopasowuje się do potrzeb danego biznesu. Można wybierać z tysięcy dostępnych skórek, zmieniać układy poszczególnych części strony oraz uzupełniać teksty. Dzięki temu raptem w ciągu kilku godzin dostaje się przyjemną dla oka oraz w pełni funkcjonalną stronę, która naprawdę jest w stanie przynosić zyski dla biznesu, a przy tym nie nadwyręża nadmiernie budżetu.

Trzeba tylko wykazać się odrobiną cierpliwości i otwarcia. Warto skorzystać z szeregu poradników lub kursów online, które pokazują, jak przejść przez proces budowania strony internetowej z gotowych modułów. Wbrew pozorom to naprawdę nie jest aż tak skomplikowane i trudne, jak mogłoby się na początku wydawać.

Czy tanio znaczy dobrze? Co dalej zrobić z tanią stroną internetową?

Jeśli decydujemy się na współpracę z firmą taką, jak mediowe wirtualne biuro Warszawa, zyskujemy jednak coś jeszcze. Oprócz samej strony możemy bowiem później liczyć na wsparcie w marketingu. Nawet najlepsza strona, bez względu na to, czy jest tania, czy droga, nie przyniesie zysków, jeżeli nie zadbamy o jej pozycjonowanie i promocję.

Wyznacznikiem zyskowności strony jest bowiem wartościowy ruch, który się na niej pojawia, dający wymierne i solidne konwersje. Strona bez klientów jest martwa i nie zarabia na siebie.

Przy budowaniu taniej strony internetowej trzeba zatem od razu zastanowić się nad tym, jak dobrze zoptymalizować treści, wykorzystać frazy kluczowe. Powinno się połączyć stronę z fanpage’mi w social mediach, które pozwalają na budowanie taniego i skutecznego marketingu.

Samo zbudowanie strony to zatem stanowczo za mało. Jeżeli chcemy, żeby strona była tania, trzeba przemyśleć temat kompleksowo i znaleźć najbardziej optymalne rozwiązanie, które nie tylko pozwoli zaoszczędzić na początku, ale również da szansę na zarabianie na stronie w przyszłości.

Koniec końców strony internetowe to przecież wizytówki każdego przedsiębiorstwa. Ich budowa nie powinna być zatem traktowana wyłącznie jako koszt, ale bardziej jako długofalowa inwestycja.

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej