Sposoby na rozwiązywanie problemów z Bluetooth w iPhonie

Autor:

   |

 To niezwykle frustrujące, gdy Twój iPhone lub iPad nie chce się połączyć z akcesorium Bluetooth. Niezależnie od tego, czy jest to zestaw słuchawek bezprzewodowych, inteligentny głośnik, czy samochodowy zestaw stereo, oczekujemy, że nasze akcesoria Bluetooth będą działać bezproblemowo, ale nie zawsze tak się dzieje. W tym artykule omówimy najlepsze sposoby rozwiązywania problemów z Bluetooth w iPhonie.

1. Przełącz Bluetooth w tryb off i on

Najprostszym sposobem na rozwiązanie większości problemów z Bluetooth w iPhonie jest wyłączenie i ponowne włączenie Bluetooth. Jest to szczególnie skuteczne, jeśli Twoje urządzenie ma problemy z parowaniem z akcesorium Bluetooth. Pomoże to również, jeśli przypadkowo wyłączyłeś Bluetooth w swoim urządzeniu.

2. Ponownie sparuj z akcesorium Bluetooth

Podczas prawidłowego działania, iPhone zazwyczaj paruje się z akcesoriami Bluetooth automatycznie, jak tylko je wykryje. Ale pomocne może być ręczne sparowanie urządzeń ze sobą za pomocą aplikacji Ustawienia. Oto, co dokładnie musisz zrobić, jeśli masz na przykład problemy z tym, jak podłączyć dwie pary słuchawek do iPhone:

  • Upewnij się, że Twoje akcesorium Bluetooth jest w pełni naładowane i włączone (rozważ wymianę baterii, jeśli z jakichś korzysta).
  • Postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi akcesorium Bluetooth, aby wprowadzić je w tryb parowania. Często można to zrobić, przytrzymując przycisk Bluetooth na urządzeniu.
  • W iPhonie przejdź do Ustawienia > Bluetooth.
  • Poczekaj, aż akcesorium Bluetooth pojawi się na liście urządzeń, a następnie wybierz jego nazwę, aby je sparować. 
  • Po zakończeniu parowania w aplikacji Ustawienia obok akcesorium Bluetooth powinien pojawić się napis Połączono.

3. Włącz Bluetooth dla aplikacji innych firm

Jeśli można sparować akcesorium Bluetooth, ale nadal nie można go używać z żadnymi aplikacjami w iPhonie, być może trzeba zmienić ustawienia prywatności Bluetooth. W iPhonie przejdź do Ustawienia > Prywatności > Bluetooth. Kliknij w przełącznik, aby włączyć Bluetooth dla wszystkich aplikacji, z którymi chcesz używać akcesorium.

Uwaga: Programiści mogą wykorzystywać dostęp do Bluetooth do zbierania informacji o użytkowniku, dlatego należy go włączać tylko w zaufanych aplikacjach.

4. Przywróć ustawienia fabryczne akcesorium Bluetooth

Czasami to nie iPhone ma problem, ale akcesorium Bluetooth. W przypadku większości urządzeń Bluetooth wystarczy odłączyć je od Bluetooth i je ponownie uruchomić, aby wykonać fabryczny reset. Jednak w przypadku innych urządzeń może być konieczne naciśnięcie określonej kombinacji przycisków lub wejście w ustawienia. Sprawdź u producenta, aby dowiedzieć się, co dokładnie musisz zrobić.

5. Rozważ naprawę sprzętu

Niestety, jeśli zastosowałeś się do wszystkich powyższych rad, ale Bluetooth nadal nie działa na Twoim iPhonie, oznacza to, że najprawdopodobniej jest to problem z anteną w urządzeniu, która może również wpływać na łączność Wi-Fi. Czasami nawet takie usterki jak zbita szybka mogą wpływać na inne komponenty w telefonie iPhone i zaburzać ich działanie. Chociaż można nauczyć się samodzielnie naprawiać iPhone’a, większości osób sugerujemy udanie się do serwisu.

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej