Recepta online – optymalne rozwiązanie

Autor:

   |

Recepta online to wygodne rozwiązanie w przypadku, gdy dolegliwość nie wymaga badania kontaktowego u lekarza. Można ją dostać na dany lek podczas konsultacji online z lekarzem danej specjalizacji. Uzyskanie recepty jest proste i nie pochłania cennego czasu. Stąd między innymi popularność takiego rozwiązania.

Od momentu, kiedy pojawiła się e-recepta, czyli recepta elektroniczna, w miejsce tradycyjnej recepty papierowej, forma ta zaczęła być wykorzystywana jako e-recepta online podczas internetowych czy telefonicznych konsultacji medycznych. Wystawienie recept tą metodą stało się powszechne i niesie ze sobą wiele korzyści – także dla pacjenta. Dlatego też warto się przekonać do tej formy. Na czym więc polega takie wystawianie recept i dlaczego warto skorzystać z takiej opcji? O tym w dalszej części artykułu.

Recepta online – jak ją otrzymać?

Recepta online jest wystawiana po wykupieniu konsultacji lekarskiej. Może się ona odbywać przez telefon czy drogą internetową (np. wideochat). Przed wystawieniem recepty i przed konsultacją lekarską należy na stronie internetowej przychodni lekarskiej wypełnić krótki formularz, który to między innymi będzie podstawą do wystawienia recepty online. Po przeprowadzonej konsultacji receptę możemy otrzymać na parę sposobów. Jeśli posiadamy internetowe konto pacjenta, pojawi się ona na naszym profilu. Jednak recepta na internetowym koncie pacjenta to niejedyne wyjście. E-recepta online może zostać nam dostarczona SMS-em – wtedy w wiadomości będzie umieszczony kod, który wraz z naszym numerem PESEL wystarczy podać w aptece. Kolejna opcja to drga mailowa. Na naszej poczcie elektronicznej pojawi się mail z plikiem PDF (recepta), który należy dać do zeskanowania w aptece. Elektroniczna recepta na przepisane leki to, jak widać, dostosowanie formy jej dostarczenia do możliwości pacjenta.

Recepta na leki bez wychodzenia z domu i inne zalety recepty online

Jedną z głównych zalet recepty online jest możliwość dostania jej bez wychodzenia z domu. E-recepta to także opcja wykupienia w każdej aptece. Kolejną zaletą e-recepty online jest to, że można ją dostać właściwie o każdej porze dnia – co nie jest możliwe podczas wizyt lekarskich umawianych stacjonarnie. Nie trzeba więc też czekać na wystawienie recepty np. parę dni, aż lekarz znajdzie wolny termin, by nas przyjąć. Sam proces wystawienia recepty trwa zaledwie 5 minut. Recepta na potrzebne leki wystawiana w ten sposób to też dyskrecja. Możemy zamówić wizytę u danego specjalisty i odbyć ją w zaciszu domowym bez chodzenia do poradni czy specjalistycznej przychodni. Jest to możliwe dzięki temu, że internetowe poradnie lekarskie skupiają specjalistów z wielu dziedzin medycyny dostępnych w niektórych przypadkach przez całą dobę. Jest to istotne na przykład w przypadku antykoncepcji, gdzie jest ważna regularność przyjmowania tabletek czy też innych medykamentów specjalistycznych przepisywanych pacjentom do regularnego zażywania. Takie rozwiązanie sprawdza się również wtedy, gdy dopadnie nas czy kogoś z naszej rodziny nagła infekcja.

Na jakie leki można przepisać receptę online?

Konsultacja lekarska u różnego rodzaju specjalistów umożliwia otrzymanie leków na różne przypadłości czy też na różne potrzeby. Recepta online to możliwość wykupienia nie tylko tabletek dzień po czy tych antykoncepcyjnych. To również leki na choroby kardiologiczne, psychiczne, dermatologiczne czy urologiczne. Konsultacja lekarska lekarz online i wypisanie e-recepty to ograniczenia jedynie w przypadku leków sprowadzanych zza granicy, substancji narkotycznych pełniących funkcję leków przeciwbólowych czy też medykamentów przygotowywanych w aptece indywidualnie dla potrzeb pacjenta.

Możliwość wykupienia recepty online w dowolnej aptece, szybkość jej dostarczenia to główne zalety korzystania z konsultacji medycznej online. E-recepta to także takie zalety jak niemożność jej zniszczenia czy zgubienia. Warto więc skorzystać z takiego rozwiązania.

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej