Promocje z newslettera – mało znany sposób na tańsze produkty w ulubionych sklepach

Autor:

   |

Coraz więcej marek oferuje kod rabatowy osobom, które zapisały się do newslettera. Jest to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy stawiają na oszczędne zakupy! Wystarczy jedynie posiadać własną skrzynkę mailową, na którą zostanie przesłany kupon promocyjny.

Oczywiście rozpoczęcie subskrypcji jest całkowicie darmowe – nie trzeba obawiać się nadmiaru formalności. Sporym atutem jest brak konieczności zdradzania prywatnych danych, takich jak np. adres lub numer telefonu. W dalszej części artykułu przedstawiono szczegółowe informacje na ten temat.

Jak sprawdzić dostępność zniżki?

Na samym początku należy zaznaczyć, że zapisanie się do newslettera nie jest równoznaczne z otrzymaniem zniżki! Pierwszym krokiem jest sprawdzenie, czy dana marka przeprowadza obecnie akcję promocyjną. Niezbędne informacje można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej lub na profilu przedsiębiorstwa w mediach społecznościowych. Trzeba podkreślić, że w wielu przypadkach kupony promocyjne można zgarnąć jedynie w wyznaczonych terminach.

Ich wartości także się zmieniają! Znakomitym przykładem jest sieć handlowa Neonet, która systematycznie zmienia benefity za rozpoczęcie subskrypcji. Aktualnie (maj 2021) można zdobyć nawet 50 zł na zakupy – szczegółowe wyjaśnienie zasad akcji znajduje się na portalu Wydawaj Dobrze.

Jak rozpocząć subskrypcję newslettera?

Osoba, która chce stać się subskrybentem newslettera, nie musi obawiać się kłopotliwych formalności. Jest to wyjątkowo proste zadanie, z którym każdy sobie poradzi. Niektóre marki wymagają uzupełnienia krótkiego formularza, jednak zdecydowana większość potrzebuje jedynie adresu mailowego.

  1. Na oficjalnej stronie wybranego e-sklepu należy odnaleźć sekcję „Newsletter”. Nie zawsze jest to osobna zakładka. Bardzo często na witrynie widnieje jedynie baner, który przenosi użytkownika na docelową podstronę.
  2. Przed rozpoczęciem subskrypcji dobrze jest zapoznać się z regulaminem, tak aby dowiedzieć się, na jakie korzyści można liczyć. Warto wiedzieć, że niektóre marki oferują zniżki przez cały okres subskrypcji (np. z okazji urodzin).
  3. Po uzupełnieniu krótkiego formularza należy zalogować się na swoją skrzynkę mailową. To właśnie na wskazany adres zostanie przesłany link aktywacyjny. Nie dostałeś żadnej nowej wiadomości? Koniecznie sprawdź skrzynkę ze spamem!
  4. Aktywacja subskrypcji zwykle jest natychmiastowa, jednak może okazać się, że nastąpi ona za kilka godzin. Wszystko zależy od polityki konkretnego przedsiębiorstwa. Przesłany kupon zniżkowy najczęściej można wykorzystać w określonym terminie, więc należy zapoznać się z ramami czasowymi.

Do newslettera warto zapisać się wtedy, kiedy jesteśmy zdecydowani na zakupy. Wynika to z faktu, że większość kodów rabatowych obowiązuje jedynie kilka dni. Dla przykładu – marka Cropp umożliwia wykorzystanie zniżki w ciągu 7 dni od daty wygenerowania, o czym szerzej można przeczytać w tym miejscu.

Czy można zrezygnować z subskrypcji?

Z subskrypcji newslettera można zrezygnować w dowolnym momencie, więc nie trzeba obawiać się żadnych utrudnień. Bywa jednak tak, że znalezienie linku dezaktywacyjnego jest kłopotliwe. W takiej sytuacji najprościej zajrzeć do regulaminu danego sklepu online, ponieważ każda marka posiada własne zasady. Czasami jednak nie opłaca się anulować członkostwa.

E-sklepy wysyłają na maila najświeższe prospekty i treści, które nie są dostępne nigdzie indziej. Dzięki temu można przygotować się do nadchodzących wyprzedaży lub promocji. Ponadto, kupony zniżkowe można otrzymać nie tylko za zapisanie się do newslettera, ale również w późniejszym terminie.

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej