Pożyczka online – co warto o niej wiedzieć?

Autor:

   |

Brak gotówki w momencie, gdy pojawiają się niespodziewane wydatki, to nic przyjemnego. Na szczęście w dobie rozwiniętej sieci internetowej wiele rozwiązań finansowych, w tym także pożyczki, przeniosły się jeszcze bliżej klientów. Obecnie gotówkę można otrzymać bez wychodzenia z domu, a dostęp do niej nigdy nie był tak prosty. Co warto wiedzieć o pożyczkach online?

Pożyczka online – najważniejsze informacje

Oferta wielu instytucji świadczących usługi finansowe zawiera pożyczki online. Jest to podobny produkt, który wcześniej był oferowany jedynie stacjonarnie. Podstawowa różnica między zwykłą pożyczką a pożyczką online to proces składania wniosku. W przypadku tradycyjnej pożyczki bankowej należało udać się osobiście do siedziby banku lub innej instytucji finansowej wraz ze stosownymi dokumentami. Pożyczkę online można otrzymać z poziomu komputera, laptopa, a nawet telefonu komórkowego.

Kolejną różnicą, która przemawia na korzyść pożyczki online, jest zredukowanie formalności do minimum. Internetowy formularz zawiera jedynie niezbędne dane o pożyczkobiorcy, a pozostałe dokumenty można przesłać w formie załącznika. Dzięki takiemu rozwiązaniu znacząco skraca się czas potrzebny na złożenie wniosku. Strona internetowa, w przeciwieństwie do placówki banku lub instytucji finansowej, działa przez całą dobę, więc o dogodnej porze można zapoznać się z aktualną ofertą pożyczkową i samodzielnie podjąć decyzję, które rozwiązanie finansowe będzie najlepsze.

Kto może skorzystać z pożyczki online?

Pożyczka online jest przeznaczona dla osób, które osiągają stałe dochody, przy czym nie muszą one pochodzić z tytułu umowy o pracę. Firmy pożyczkowe są w tym obszarze bardziej elastyczne niż banki i akceptują również inne przychody. Jedynym warunkiem jest, aby były one stałe i na odpowiednio wysokim poziomie. Zbyt niskie dochody mogą sprawić, że ocena zdolności kredytowej będzie negatywna.

Firmy pożyczkowe sprawdzają również historię kredytową swoich klientów. Obecność w rejestrze dłużników może utrudnić, a czasami nawet uniemożliwić skorzystanie z pożyczki. Z kolei dobra historia kredytowa zwiększy szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku i otrzymanie pieniędzy na potrzebne wydatki. Ważnym wymogiem formalnym jest również posiadanie konta bankowego. Kredytodawca często wybiera przelew weryfikacyjny jako sposób na sprawdzenie i potwierdzenie tożsamości klienta.

Pożyczka bez wychodzenia z domu

Minimum formalności i krótki czas oczekiwania na pieniądze to podstawowe zalety pożyczki online, dlatego coraz więcej firm pożyczkowych decyduje się na wprowadzenie tego produktu do swojej oferty. Na stronie 10online jest wiele pożyczek online, które pomogą poradzić sobie z nagłymi wydatkami. Pożyczka bez wychodzenia z domu jest więc doskonałym rozwiązaniem dla osób, które dużo pracują i trudno im znaleźć dogodną porę, by przyjść osobiście do oddziału banku. Z pewnością spodoba się ona również wszystkim, którzy lubią proste i szybkie rozwiązania.

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej