Outsourcing IT – nowe możliwości

Autor:

   |

Branża IT rozwija się stale i prężnie. Nowe technologie dominują cały świat, a na pewno świat finansowy. Jedni z najlepszych specjalistów w swoim fachu znajdują się tuż obok nas – w Polsce. Programiści, Java Developerzy, Testerzy, PM – to bardzo silna grupa zawodowa, która robi wrażenie także na zagranicznych inwestorach i klientach. Do rozpowszechniania naszych rodzimych talentów przyczynia się zainteresowanie outsourcingiem. Co to takiego?

Wykorzystywanie zasobów zewnętrznych

Outsourcing, czyli outside-resource-using to decyzja określonej firmy o korzystaniu z usług IT firmy zewnętrznej, zamiast budowania zespołu wewnątrz organizacji. Czy to się opłaca? Nawet bardzo! Z punktu widzenia biznesowego oznacza to same korzyści. Największe zaś jeśli chodzi o redukcję kosztów i jakość dostarczanych rozwiązań. Outsourcing daje także, nieograniczone czasem i miejscem, możliwości. Firma ze Stanów z powodzeniem może podjąć współpracę z polskimi specjalistami. Ten model działania ułatwia międzynarodową współpracę, która poza wysokimi jakościami usług jest także ciekawa pod względem kultury pracy.

A jak to wygląda z perspektywy pracownika?


Firmy świadczące usługi outsourcingowe raczej nie narzekają na brak pracowników. Wynika to głównie z faktu, że mogą zaoferować swoim specjalistom naprawdę dobre wynagrodzenie i atrakcyjny socjal. Ale nie tylko! Dla osoby pracującej w takiej firmie korzyścią będzie niewątpliwie rozbudowa i poszerzenie własnego portfolio. Różnorodność tego typu pracy polega na tym, że specjalista nie jest zamknięty w jednym obszarze czy projekcie. W momencie kiedy domknie jeden temat, drugi może być zupełnie inny. Jest to praca pełna wyzwań, umożliwiająca wielowymiarowe działania z różnymi branżami i klientami. Jednak przy całej tej mnogości tematów, praca w firmie outsourcingowej jest stabilna i oferuje formy zatrudnienia dostosowanie do potrzeb i oczekiwań potencjalnego pracownika. Jest to naprawdę ciekawa z perspektywy pracownika branża, która ma wiele do zaoferowania.

Outsourcing – dla kogo?

Praca w firmie outsourcingowej to świetny kierunek dla osób, które nie boją się, a wręcz poszukują zmian. Lubią pracę na zupełnie różnych projektach i są nastawione na rezultat działania. To praca z klientem i dla (zadowolenia) klienta. Wbrew pozorom nie polega na wdrażaniu wyłącznie dostępnych rozwiązań, a proponowaniu nowych ścieżek. To też w dużej mierze szkolenia, samodoskonalenie się. Innymi słowy jest to praca dla ambitnych, nastawionych na rozwój ludzi.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę: https://www.edge1s.com/pl/blog/outsourcing-it-szereg-mozliwosci/

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej