Nauka programowania od zera. Czego się spodziewać?

Autor:

   |

Mało powiedziane, że znajomość języków programowania to dobry przepis na przyszłość. Wszechobecność aplikacji mobilnych oraz potrzeba tworzenia stron internetowych na miarę XXI wieku to istotne czynniki w biznesie. Zobacz, na czym polega nauka programowania przez internet. Sprawdź, czy to się rzeczywiście opłaca.

Nauka programowania dla początkujących

Pierwszą pracę w IT można dostać już z podstawową wiedzą na temat programowania. Nie będzie to najlepsza pozycja w grupie developerów, ale od czegoś trzeba zacząć. Internetowy kurs Java to dobry kierunek, aby wejść na tę ścieżkę kariery.

Kurs dla początkujących programistów to co najmniej 22 tygodnie nauki zdalnej. Podzielony na etapy od absolutnych podstaw programowania po samodzielne napisanie aplikacji. Po drodze będą wykłady mentorskie online, mnóstwo godzin na praktykę i jeszcze więcej rzetelnie opracowanych materiałów. A na sam koniec otrzymasz certyfikat ukończenia kursu. Wszystko, aby zapoznać Cię z językami programowania i przygotować do startu w świecie IT 🙂

Profesjonalny kurs JavaScript i nie tylko

Oczywiście na powyższym się nie kończy. Nauka programowania od podstaw to w zasadzie dopiero początek przygody, którą powinno się kontynuować. Rozwój w tym zawodzie to niezwykle istotna sprawa, tak więc podstawy programowania nie wystarczą na długo. Jak wspomnieliśmy, pierwsza praca w IT to dość niski szczebel. Po tej drabinie jednak można wspiąć się szybko. Wystarczy rozpocząć kurs JavaScript na wyższym poziomie.

Mowa o dalszym pogłębianiu wiedzy, jak i umiejętności praktycznych. Chodzi przede wszystkim o szersze zastosowanie języka programowania JavaScript, lecz nie należy zapominać o Data Science czy zarządzaniu testami. Dobrze jest również kontynuować naukę programowania w Pythonie. Pamiętaj: aplikacje mobilne są coraz bardziej skomplikowane, więc szersze spectrum wiedzy to klucz do postępów w karierze programisty.

Ile kosztuje kurs programowania online?

Mniej niż kawa i ciastko w kawiarni. Tak zwykle wygląda cena za godzinę nauki programowania. Cały kurs JavaScript to już kwota rzędu ok. 7500 zł. To sporo godzin, nie sądzisz? I tak ma być! Poszerzony kurs programowania online to nawet kilka tygodni więcej, ale i cena jest wtedy wyższa. Jednak to się naprawdę opłaca, ponieważ zarobki w branży IT są bardzo atrakcyjne. A jeśli znasz angielski, praca dla zagranicznych klientów stanie się dla Ciebie normą. Warto więc zacząć kurs Java już teraz, aby w końcu samemu zostać developerem z wieloletnim doświadczeniem… i ładną sumką na koncie 😉

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej