Najpiękniejsze miejsca Argentyny.

Autor:

   |

Argentyna to kraj przepełniony atrakcjami, których nie da się poznać w czasie jednej wycieczki. To ósme co do wielkości państwo na świecie, rozciągające się od Atlantyku, przez La Pampę, aż po płaskowyż Patagonii na południu. Argentyna zachwyca zjawiskowymi górskimi szczytami, wodospadami i lodowcami, a także daje okazję do szaleństw w tętniącym życiem boskim Buenos Aires.

Argentyna- historia

Na terenie obecnej Argentyny, pierwsi ludzie pojawili się już w czasach prehistorycznych. Kraj ten zamieszkiwało przez długi czas wiele plemion, aż do podbicia przez Europejczyków. Nazwa “Argentina” oznacza krainę “stworzoną ze srebra” wymyślił ją Włoch. Wedle legendy w Argentynie miała znajdować się góra srebra, która oczekiwała na jej odkrycie i rozpoczęcie wydobycia tegoż kruszcu. Legenda ta stała się sławna w całej Europie, przez co Argentyna stała się częścią Imperium Hiszpańskiego. Niepodległość tego kraju została ogłoszona dopiero w 1816 roku, jednakże wiązało się to z pewnymi problemami. Od tego czasu państwo zmagało się z wieloma rewolucjami i rządami następnych dyktatorów. Mimo tego Argentyna stała się krajem często wybieranym przez imigrantów. Z czasem państwo zaczęto nazywać “zakątkiem Europy w Ameryce”. Wybierając ten kraj na cel podróży, warto zorganizować wyprawę Argentyna-Chile i zwiedzić równie interesujący sąsiadujący kraj.

Buenos Aires

Buenos Aires to największe miasto, a zarazem stolica tego kraju. Liczy sobie aż 14 milionów mieszkańców, a w jego architekturze można zauważyć dużo wpływów włoskich. W dzielnicy La Boca można podziwiać nie tylko stadion Boca Juniors, ale także przepiękne kolorowe domki. Duża ilość zabytków tego miasta została skupiona woków Microcentro, a zwłaszcza Plaza de Mayo. Zwieszanie dobrze rozpocząć od Calle Florida, po czym idąc w kierunku Casa Rosada, dojdzie się do słynnego pałacu prezydenta. Ciekawym punktem zwiedzania jest najszersza ulica na świecie, czyli Avenida 9 de Julio. Buenos Aires jest przepiękne zwłaszcza nocą, kiedy miasto budzi się do życia. Niezliczenie wiele barów i klubów, zapewnia szaloną nocną rozrywkę.

Patagonia

Patagonia jest bezsprzecznie najbardziej mistyczną krainą znajdująca się w kraju Argentyna. Obejmuje ona część Andów oraz Ziemię Ognistą, na wschodzie sięgająca do Oceanu Atlantyckiego. Obejmuje między innymi Cieśninę Magellana, przylądek Horn i Wyżynę Patagońską. Najpiękniejsze do zobaczenia w Patagonii są zjawiskowe lodowce, pokrywające obszar aż 13 000 km.kw. Można je podziwiać w Parku Narodowym Los Glaciers. Inną możliwą wycieczką z rewelacyjnymi widokami, jest na Antarktydę. Zobaczyć tam można wieloryby, pingwiny i oczywiście białe noce. Dobrym pomysłem jest również udanie się na Półwysep Valdes, gdzie został zlokalizowany spory rezerwat zwierząt. Patagonia jest także świetnym miejscem do uprawiania różnego rodzaju aktywności fizycznej (wspinaczka, spływy kajakowe i pontonowe, narciarstwo, jazda konna, jazda na rowerze, wędkarstwo).

Parki narodowe w Argentynie

Symbolem tego kraju są przede wszystkim oszałamiające parki narodowe. Obowiązkowym punktem do zobaczenia w tym kraju jest wspaniały masyw Fitz Roy i lodowiec Perito Moreno. Na wybrzeżu Atlantyku mieszka wiele zwierząt, których na próżno szukać w Europie (słonie morskie, lwy morskie, pingwiny magellańskie). Do parków narodowych w Argentynie należy również okazały kompleks wodospadów Iguazy, który podzielony jest również między Paragwajem i Brazylią. To miejsce najczęściej odwiedzane przez turystów, ze względu na zjawiskowe widoki. Wodospady te należą do najpiękniejszych miejsc w tym kraju, a ich skład wchodzi aż 275 wodospadów o unikalnym oraz majestatycznym wyglądzie. Wśród nich można wymienić między innymi wodospady Dwóch Braci, Gardziel Diabła i A. Nuneza Cabezy da Vaca. Zwiedzanie wodospadów odbywa się pieszo na tarasach widokowych albo podczas spływu rzeką.

Pampa

Jest to płaska i stepowa kraina geograficzna w Argentynie, która odznacza się łagodnym klimatem, idealnym dla tamtejszych rolników. To polecany do odwiedzenia obszar tego kraju, zwłaszcza ze względu na piękne pola słoneczników i innych roślin. Argentyńskie miasteczka prowincji można natomiast podziwiać w Lobos, San Miguel del Monte czy San Antonio de Areco. Dla osób lubiących aktywny wypoczynek polecany jest pas górski Sierra de la Ventana, z najwyższym szczytem Cerro de la Ventana.

Co warto wiedzieć, udając się do Argentyny?

Walutą w Argentynie jest peso argentyńskie, oznaczone takim samym symbolem co dolar amerykański. Nasz kraj jest pozytywnie postrzegany w tym państwie, mieszka tam również wiele osób polskiego pochodzenia. Turystom z Polski nie jest potrzebna wiza, aby móc podróżować po Argentynie, jednakże czas pobytu nie może być dłuższy niż 90 dni. W czasie kontroli strażnicy graniczny czasem pytają o cel wizyty danej osoby i proszą o pokazanie biletu powrotnego. Przed wybraniem się do tego raju, warto skontaktować się z organizacją zrzeszającą tam Polaków. Argentyna jest prawie całkiem katolickim krajem (90 procent mieszkańców).To właśnie z tego państwa pochodzi papież Franciszek. Z kraju pochodzi również popularne na całe świat tango Argentino, czyli rodzaj tańca i muzyki. Argentyńczycy są osobami tolerancyjnymi, empatycznymi i pewnymi siebie. Jest to kraj uznawany za bezpieczny, ostrożność należy jednak zachować podczas zwiedzania bardzo obleganych atrakcji, gdzie często pojawiają się złodzieje.

Argentyna jest krajem o wielu zabytkach i atrakcjach. To propozycja zarówno dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu, jak i tych, którzy chcą trochę odpocząć.

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej