Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Na co zwrócić uwagę odbierając mieszkanie?

Autor:

   |

Odbiór mieszkania w Szczecinie jest bardzo ważnym krokiem do tego, aby można było cieszyć się swoim wymarzonym lokum. Trzeba się do niego odpowiednio przygotować, a w szczególności dowiedzieć, na co zwracać szczególną uwagę. Jeśli bowiem coś pominiemy później będzie nam bardzo trudno wyegzekwować od dewelopera usunięcie usterki. Przed wizytą w swoim nowym mieszkaniu warto jeszcze raz dokładnie zapoznać się z podpisaną umową, a w szczególności z zapisami dotyczącymi szczegółów technicznych budynku. Z pewnością przyda nam się także miarka lub laserowy dalmierz oraz poziomica. Warto także na taki odbiór umówić się w dzień, ponieważ w świetle dziennym będziemy w stanie dostrzec zdecydowanie więcej ewentualnych mankamentów.

Jakie elementy mieszkania należy dokładnie sprawdzić?

W pierwszej kolejności musimy przede wszystkim wyliczyć, jaką faktyczną powierzchnię ma mieszkanie. Zapis odnośnie ewentualnych odchyleń musi znaleźć się w umowie deweloperskiej i jest to najczęściej 2%. Jeśli różnica jest zbyt duża można odmówić zakupu takiego mieszkania ze względu na niedotrzymanie zapisów umowy. Jeśli okaże się, że powierzchnia jest taka, jak powinna można przejść do dalszych kroków. Bardzo ważne jest sprawdzenie tego, czy ściany są proste. W tym celu należy wykorzystać poziomicę, z pomocą której uda nam się wyłapać wszelkie nieprawidłowości. Warto zwrócić także uwagę na to, czy w miejscu, w którym się one stykają występuje odpowiedni kąt. Bardzo istotne jest także to, czy na ścianach nie ma nierówno rozłożonego tynku, co objawia się wybrzuszeniami i nierównościami. Takie wady powinny zostać usunięte, ponieważ negatywnie wpłyną one na dalsze prace wykończeniowe.

Następnie przychodzi kolej na kontrolę podłóg. Do tego, aby w szybki i łatwy sposób sprawdzić to, czy są równe przyda się zwykła piłeczka. Jeśli umieścimy ją na podłodze i pozostanie ona w miejscu oznaczać będzie, że podłogi są w porządku. Jeśli jednak zacznie się ona poruszać może to świadczyć o występowaniu nierówności i spadu. Koniecznie należy również sprawdzić sposób osadzenia okien i drzwi, a także ich szczelność oraz płynność otwierania. Powinny być one także czyste, aby można było zapisać w protokole wszelkie rysy i innego rodzaju uszkodzenia.

Sprawdź również: Odbiory mieszkań w Szczecinie

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej