Kursy programowania online – sprawdzony sposób na zmianę pracy

Autor:

   |

Branża IT stale się rozwija, a dzięki temu rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych programistów. To szansa nie tylko dla osób, które już zajmują się programowaniem, ale również dla tych, którzy chcą się przebranżowić. To właśnie do nich kierowane są kursy programowania online.

  1. Dlaczego warto inwestować w kursy programowania online?
  2. Jakie kursy programowania wybrać?

Kursy programowania uczą nie tylko tworzenia kodu, ale również kształtują umiejętności i kompetencje miękkie, przydatne w pracy programisty. Osoby początkujące zwykle zaczynają naukę od podstaw, natomiast te, które posiadają już doświadczenie, stawiają na kursy doszkalające lub specjalistyczne.

Dlaczego warto inwestować w kursy programowania online?

Zdobywanie nowego zawodu często wiąże się z dodatkową nauką po godzinach pracy. Udział w kursach stacjonarnych wymaga dostosowania się do godzin otwarcia szkoły, co dla pracujących osób może okazać się trudne. Lepszym rozwiązaniem są kursy programowania online, które pozwalają uczyć się wygodnie we własnym domu lub dowolnym innym miejscu, w którym kursant posiada dostęp do internetu. Programowanie rozwija umysł, wymaga ciągłego doszkalania się i pozostawania na bieżąco z trendami z branży IT, a w przypadku kursów online, również wysokiej samodyscypliny. Wkładając wysiłek w naukę na kursie programowania, można zyskać nie tylko szeroką wiedzę, ale również szansę na znalezienie nowej, atrakcyjnej finansowo pracy, nie ruszając się z ulubionego fotela.

Jakie kursy programowania wybrać?

Aby wybrać odpowiednie kursy programowania, przyszły programista powinien odpowiedzieć sobie na pytanie, jaka praca sprawi mu najwięcej satysfakcji i spełni jego oczekiwania finansowe. Jeśli w obrębie zainteresowań kursanta nie leży tradycyjne programowanie, może zdecydować się, np. na Kurs UX Designer lub inny, dowolny kurs specjalistyczny. UX Designer zajmuje się dbaniem o to, aby odczucia użytkownika w stosunku do aplikacji były jak najbardziej pozytywne. Jego zadania wiążą się z user experience, a więc tzw. projektowaniem doświadczeń użytkownika. Jest to więc praca z pogranicza programowania, psychologii i kilku innych dziedzin nauki.

Popularnością cieszy się również Scrum Master Kurs. Scrum Master działa w trzech obszarach – pomaga Product Ownerowi w zarządzaniu projektem, wspiera zespół deweloperski w jego działaniach oraz całą organizację w zrozumieniu Scruma i jego prawidłowym stosowaniu. Osoba na stanowisku Scrum Mastera powinna więc posiadać zarówno umiejętności twarde, jak i miękkie, dzięki którym będzie w stanie profesjonalnie wykonywać swoje obowiązki.

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej