Kawy Lavazza – historia

Autor:

   |

Lavazza jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek kaw nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie. W dzisiejszym artykule postaramy się nieco przybliżyć Wam historię tej marki kaw.

Kawa Lavazza

Kawa Lavazza jest jedną z najczęściej wybieranych marek kaw na świecie. W dzisiejszym wpisie postaramy się Wam przybliżyć historię w której postaramy się przyglądnąć tematowi: kawa ziarnista Lavazza https://czaskawy.pl/pol_m_Kawa-ziarnista_Lavazza-163.html oraz historii powstania tej znanej każdemu marki.

Luigi Lavazza i jego historia z kawą

Luigi Lavazza urodził się w 1859 roku w Murisengo, niewielkim miasteczku w prowincji Turyn (Piemont). Mając 25 lat z kilkoma lirami w kieszeni przyjechał do Turynu szukać dla siebie lepszej przyszłości. Był ogromnie ambitny. Szukał rozmaitych prac, był robotnikiem, sprzedawcą, a wieczorami studiował zagadnienia z handlu i zarządzania. Aż w końcu w 1895 roku udało się otworzyć Luigiemu mały sklep w Turynie przy ulicy San Tomasso gdzie sprzedawał zioła, mydło i kawę.

Pierwszy sklep Lavazza

Sklep szybko zyskał wielką popularność. Można w nim było nie tylko zakupić, ale i napić się kawy. Kawa była parzona z różnego rodzaju mieszanek ziaren kawy. Jego podróż do Brazylii pokazała mu, że to kawa jest czymś wyjątkowym. Firma rozwijała się bardzo szybko z czego przeszła ze sprzedaży detalicznej do hurtowej. W roku 1927 Luigi wprowadził do firmy swoich 3 synów: Mario, Beppe i Pericle. W tym samym też roku powstały pergaminowe opakowania na kawę.

Dzięki temu klienci mogli kupować większe ilości kaw, przechowywać w domu i cieszyć się ich aromatem. W 1947 roku powstało pierwsze logo Lavazzy, zaprojektowane przez operujące w Mediolanie Aerostudio Borghi. Dla litery „A” w środku loga użyto większej czcionki i to z marką trwa do dziś. Z roku na rok firma rozwijała się coraz szybciej. W 1957 roku figurowała na wloskim rynku jako pierwsza.

Pierwszy bar mobilny Lavazza

Lavazza zaprojektowała również pierwszy mobilny bar, aby móc jeszcze bardziej promować własną markę. W 1982 roku firma otworzyła swoją pierwszą siedzibę poza granicami Włoch, w Paryżu, a następnie w Londynie i Niemczech. Pierwsza filiżanka logo Lavazza jakie spotykamy do dziś powstała w 1993 roku.

Fundacja Giuseppe i Pericle Lavazza

Fundacja Giuseppe i Pericle Lavazza to założona w 2004 roku organizacja non-profit. Działa ona na rzecz podniesienia standardu życia w krajach zajmujących się produkcją kawy. Kiedy w 2015 roku Lavazza świętowała swoje 120 lecie wysłała swoje espresso w kosmos. Lavazza, Agrotech i Włoska Agencja Kosmiczna (ASI) stworzyły wspólnie ISSpresso, pierwszy ekspres do kawy działający w kosmosie.

Lavazza jest znana na całym świecie. Marka Lavazza w 1994 roku otrzymała certyfikat ISO 9003. Marka Lavazza jest jednym z pierwszych liderów kaw na rynku.

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej