Jakie zalety ma oferta na kartę?

Autor:

   |

Telefon na kartę może być bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem. Tego typu oferta ma wiele zalet – bardzo łatwo dostosować ją do własnych potrzeb i wymagań. W wielu przypadkach może się okazać korzystniejsza niż podpisanie umowy abonamentowej.

Maksymalna elastyczność i kontrolowanie wydatków

Największą zaletą oferty na kartę jest oczywiście jej duża elastyczność. Nie wymaga ona podpisywania żadnych umów. Dzięki temu nie jest się związanym z jednym operatorem na określony, najczęściej długi czas (w przypadku abonamentu zazwyczaj 2 lata). W każdej chwili można więc przejść do innej firmy, jeśli akurat oferuje ona korzystniejsze promocje lub usługi albo zmienić pakiet w ramach oferty aktualnej sieci.

Ponadto oferta na kartę daje możliwość dokładnego kontrolowania wydatków, ponieważ opłaca się ją z góry na każdy miesiąc. W przypadku abonamentu jeśli wykorzysta się wszystkie środki w ramach raty, trzeba liczyć się z naliczeniem dodatkowych opłat. W tym miejscu warto zaznaczyć, że choć korzystanie z karty prepaid wiąże się często z pewnymi niedogodnościami związanymi z koniecznością pamiętania o regularnym doładowywaniu konta, niektórzy operatorzy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i rozwiązują ten problem. Dobrym przykładem jest oferta na kartę Ekstra Match od Mobile Vikings, która ma opcję autodoładowania. Wystarczy zalogować się na stronie internetowej operatora i podpiąć kartę płatniczą do posiadanego tam konta, a płatność zostanie pobrana automatycznie każdego miesiąca. Warto także pamiętać, że tego typu oferta daje dostęp do równie atrakcyjnych usług, co umowa abonamentowa. Z łatwością można je też dostosować do własnych potrzeb.

Dobra cena i dostęp do przydatnych usług

Oferta na kartę jest często tańszym rozwiązaniem niż abonament, co zdecydowanie przemawia na jej korzyść. Jej miesięczny koszt jest też w pełni adekwatny do usług, z których można korzystać w jej ramach. Coraz częściej operatorzy proponują udogodnienia takie jak nielimitowane rozmowy, które umożliwiają wykonywanie bezpłatnych połączeń na numery stacjonarne i komórkowe wszystkich krajowych sieci. Pozwala to na dużą optymalizację kosztów i jest niezwykle uniwersalnym rozwiązaniem. Sprawdzi się ono zarówno w życiu prywatnym, gdy chcemy często kontaktować się telefonicznie z rodziną i przyjaciółmi, jak i w sferze zawodowej, gdy musimy wykonywać wiele telefonów do klientów, kontrahentów czy współpracowników. Oprócz tego w ramach usługi „no limit” w ofercie na kartę można też często wysyłać darmowe SMS-y i MMS-y.

Decydując się na telefon na kartę prepaid, zyskuje się też dostęp do Internetu mobilnego. Pod tym względem operatorzy proponują rozmaite rozwiązania. Bez problemu można więc dostosować pakiet internetowy do swoich aktualnych potrzeb. Limit danych może wynosić nawet ponad 30 GB miesięcznie. Osoby, które nie potrzebują aż tak dużego pakietu, mogą wybrać ofertę z mniejszym transferem i w niższej cenie.

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej