Jakie są przyczyny szumu w słuchawkach bezprzewodowych?

Autor:

   |

Słuchawki bezprzewodowe obecnie stały się “gadżetem” uwielbianym przez tysiące osób na całym świecie. Nie da się bowiem zaprzeczyć, że urządzenia te są wyjątkowo praktyczne i wygodne. Nie ogranicza nas bowiem dodatkowy kabel, a same słuchawki nie plączą się w naszych torebkach lub kieszeniach. Słuchawki bezprzewodowe są nam również w stanie zaoferować niezwykle wysoką jakość dźwięku i sprawdzić się w wielu, różnych sytuacjach. Jednocześnie ich użytkownicy często zgłaszają pojawienie się szumów. Wobec tego, jakie są ich możliwe przyczyny?

Szum w słuchawkach bezprzewodowych? Winny może być słaby sygnał Bluetooth

Słuchawki bezprzewodowe – jak sama nazwa wskazuje – zaprojektowane zostały w ten sposób, by użytkownicy nie byli skrępowani ewentualną obecnością kabla. Są więc one wyjątkowo wygodne i komfortowe, jednak w dalszym ciągu muszą mieć zagwarantowane solidne i stabilne połączenie z urządzeniem mobilny. Wobec tego słuchawki bezprzewodowe działają na zasadzie łączności Bluetooth, która odpowiada za możliwość przekazania muzyki z telefonu lub innego urządzenia, właśnie do głośników zamontowanych w słuchawkach. By jednak tak się stało sygnał ten musi być;

  • silny – modem Bluetooth może łączyć urządzenia w zakresie określonej odległości;
  • stabilny – czyli o jednostajnej częstotliwości.

W momencie kiedy mamy podłączone słuchawki bezprzewodowe, a następnie oddalamy się od urządzenia źródłowego sygnał Bluetooth staje się o wiele słabszy i po prostu mniej wydajny. To z kolei może być jedną z głównych przyczyn, dla których pojawiają się uporczywe szumy w słuchawkach bezprzewodowych. Ciekawostką jest fakt, że nawet strumieniowanie muzyki za pośrednictwem sygnału Bluetooth może doprowadzić do pojawienia się szumów w słuchawkach bezprzewodowych.

Zakłócenia w transmisji sygnału Bluetooth – możliwa przyczyna szumów

Kolejną przyczyną szumów w słuchawkach bezprzewodowych mogą być zakłócenia jakie pojawiają się w transmisji sygnału Bluetooth. Niektóre urządzenia pozwalają na podłączenie, za pośrednictwem tego modemu, kilku innych urządzeń wyjścia, bez ich jednoczesnego rozłączania. Takie sytuacje również mogą negatywnie wpływać na pracę bezprzewodowych słuchawek, które komunikują się właśnie za pośrednictwem transmisji Bluetooth.

Niska bateria i wątpliwa jakość słuchawek bezprzewodowych a szumy

Jeśli sprawdziliśmy połączenia Bluetooth w naszych słuchawkach bezprzewodowych i urządzeniach źródłowych, a szumy nadal się pojawiają, wówczas ich przyczyną może być niski stan naładowania słuchawek lub ich niska jakość. W pierwszym przypadku, niski “procent” baterii objawia się właśnie szumami podczas pracy słuchawek, które nawet mogą przerodzić się w uporczywe piski i przerywanie. Z kolei w momencie, kiedy zdecydowaliśmy się na zakup słuchawek bezprzewodowych wątpliwej jakości, wówczas szumy pojawiają się w toku ich eksploatacji i intensywnego wykorzystywania. Warto więc zarówno sprawdzić poziom naładowania sprzętu, ale także i zainwestować w słuchawki solidnej jakości, co może rozwiązać problem szumów.

Aby unikać szumu w słuchawkach wybieraj produkty od renomowanych producentów, których znajdziesz w sklepie internetowym nautilus2.pl/289-bezprzewodowe

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej