Jakie akcesoria GSM warto posiadać?

Autor:

   |

Czym są akcesoria GSM?

GSM jest skrótem od nazwy Global System for Mobile Communications, czyli jest to system, w którym znajdują się wszystkie standardowe funkcje komunikacyjne, które oferują nam telefony komórkowe. Akcesoria GSM są to, więc akcesoria do telefonów komórkowych. Z biegiem czasu, cywilizacja oferuje nam coraz to inteligentniejsze, kreatywniejsze gadżety, lecz które z nich naprawdę warto posiadać? Na podróż, na pewno bardzo przydatny jest uchwyt na telefon lub ładowarka samochodowa, a poza tym na co dzień przed negatywnymi konsekwencjami upadku telefonu może uchronić nas odporne etui lub folia ochronna.

Ładowarka samochodowa

Bez tego gadżetu, większość młodych osób nie potrafi sobie poradzić w podróży. Telefon często służy nam jako nawigacja i bez zasilania może nie wytrzymać całej trasy. Część z nowszych samochodów posiada specjalne wyjścia USB do podłączenia urządzeń, lecz duża ilość modeli nadal posiada jedynie elektryczną zapalniczkę. Taki gadżet w postaci ładowarki samochodowej, stanowi przejściówkę z jednym lub kilkoma wyjściami USB, za pomocą których będziemy mogli naładować nasz smartfon.

Uchwyty do telefonu

Ten gadżet jest niczym dobro komplementarne do ładowarki samochodowej. Jeżeli prowadzimy auto podczas podróży i nawigujemy się za pomocą smartfona, nie ma możliwości funkcjonowania bez uchwytu na telefon. Producenci oferują różne formy montażu, można go przyczepić do szyby, kokpitu czy do kratki wentylacyjnej. Oprócz tego uchwyty mogą pełnić inne funkcje. Jeżeli smartfon posiada możliwość ładowania indukcyjnego, to warto wyposażyć się w uchwyt z taką funkcja. Poza tym chroni on również przed zarysowaniami obudowy.

Folia ochronna

Folie ochronne najczęściej są tworzone z różnego rodzaju tworzyw sztucznych m.in. poliwęglanu. Charakteryzują się one tym, że są wyjątkowo elastyczne, cienkie, a zarazem wytrzymałe. Bez problemu można taką folię przykleić do ekranu, zapewni ona ochronę przed różnego rodzaju zarysowaniami, tym samym nie zmieniając kształtu telefonu, gdyż jest całkowicie niewidoczna. Warto wzbogacić swój telefon komórkowy o taki gadżet, gdyż na pewno zapewni on większą trwałość ekranu dotykowego. Takie folie warto kupić w specjalizujących się w tym sklepach takich jak np. hurtownia GSM Comtrading.

Etui na telefon

Ostatnim bardzo przydatnym gadżetem do telefonu komórkowego będzie etui. Pełni ono bardzo podobną funkcję jak folia ochronna, z tą różnicą, że chroni głównie plecy naszego telefonu przed zniszczeniem. Rodzajów etui jest naprawdę bardzo dużo, od miękkich do metalowych i wodoodpornych pokrowców. W połączeniu z folią ochronną może naprawdę wydłużyć czas żywotności naszego smartfona.

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej